Google algoritam apdejtovi

Vidim da mi site trza gore dole. Sada čitam o novim promjenama Google releases September 2022 broad core update

1 Like

Pročitah nešto zanimljivo: Google Will Never Penalize You For Not Having H1 Attributes kaže John Mueller. Nekako mu ne vjerujem… Možda penal neće biti ali po meni je takav sajt degradiran u Googleu. Znao sam naletiti na sajtove bez h1 ali samo na domaćem tržištu.

Malo glupo pitanje, al zar nije da je svaki naslov clanka kad je stranica u Wordpressu napravljen pod H1 atributom? Ili je bas atribut title koji je neovisan o headingu?

Praksa je staviti title H1 ali nije pravilo.

2 Likeova

Nije, ovisi o temi. Neke teme imaju naslove u h2

Bukvalno se ništa neće desiti sa sajtom koji nema h1, tj bukvalno se ništa nije desilo sa sajtom iz mog iskustva. Čoek koji je kupio od mene sajt je izbrisao nekako u kodu da se Titl članka pojavljuje i sada članci na sajtu nemaju naslov i nema h1 na člancima, ja mu se javio da promjeni kad sam vidio sve očekujući guglov bjes, on veli da je čačko nešta i da će vrnut i nikad nije vrno. I evo ima neđe više od pola godine od toga nikakav pad sajt nema iako članci nemaju naslove ni h1, malo je išao sajt gore dole ali nikakav pad veći nije zabilježen zbog nedostatka h1 i naslova članaka. Dakle nije u pitanju samo to da je titl h2 no titla članka nema.

3 Likeova

Jel tko fasovo sa ovim novim updateom? Meni se čini da ja jesam, iako nemam nešto reviewova, a i što imam su stvarno dobro napisani.

Ugl, osjetan pad, pogotovo u impresijama na GSC. A kad ažurira i 21.9, bit će još dolje jedno 20-30%

na tri sajta bas lijep rast (vise nego troduplo na jednom)… na 3 sajta obrnuto… ali 2/3 su se vratila i ide bolje nakon 3-4 dana… al ovaj jedan idalje nista, a greota, bas fino rastao

1 Like

hahah a nisu normalni u zadnje vrijeme, vidjet ćemo. Nadam se da je to ono početno drmanje da će se stabilizirati. Do sada ni na jednom updateu ne mogu reći da sam fasovo, znalo je bit par dana gore dolje ali nije mi nikada sajt baš pao da mogu reći da sam krivo radio.

2 Likeova

Bilo bi lijepo da u prosjeku ne ide nista ni gore ni dole, samo da raste polako a ne ovako nervirat se :smiley: Jedan sajt je polako rastao a konstanto… i onda ga odjednom skrati za 60%, tek nedavno (nakon tri mjeseca) dosao na isti borj klikova i impresija… medjutim, eto sad je skocio za 250% :smiley: i ajd ti bude pametan

1 Like

Ajde super, top!! Sretno hah :smiley:

2 Likeova

bilo bi dobro ako se govori o domaćim sajtovima da se naglasi. nemam pojma da li ti simeone pričaš sad o domaćim sajtovima, dok petar priča o sajtu na engleskom (99%). a ogromna je razlika ako govoriš o domaćim sajtovima jer domaći sajtovi masu apdejata (nek ide život ovako ću napisat) uopšte ne dotakne domaće sajtove i u suštini bar prema mom iskustvu gugl je totalno drugačiji za domaće sajtove i za sajtove na eng jeziku.

1 Like

Koliko vidim domaći sajtovi nisu pogođeni niti sa HCU update a niti sa ovim zadnjim core.

1 Like

Svaki novi sajt koji krene nevezano koliko dobro prije ili kasnije u prvih 5-6 mjeseci dobije korekciju mojih zadnjih 10 svi tako.

Inace kod mene nikakvih promjena ko da nije bilo updatea neki malo gore neki malo dole ali ne mogu okriviti update jer nista to nije znacajno da odvaja se od pozadinskog suma.

2 Likeova

Bilo je nekih i bez korekcije, nadam se da me nisi ureko sad :smiley:

Nijedan od ta tri nije domaci sajt… elem, mislim da nikad (kad pricam u ovoj temi) nisam pricao o domacim sajtovima. Domaci sajtovi se nisu izmjenili uopste koliko vidim 13og (kad je bilo tumbanja na vise od pola stranih)

2 Likeova

Jedan od webova koji je nastrada tokom Helpful Content Updatea, zanimljivo je da je nastrada nakon sto je ima rekordan broj posjeta. Sad se polako vraca. 60% US publika

4 Likeova

Razvio sam novu web stranicu i neke su ključne riječi rangirane na 3/4/5 stranica, a također imam odobren adsense račun, ali na kraju mjeseca, kada sam dobio Google analytic izvješće, prihodi moje web stranice su gotovo 2,5 tisuća, a klikovi su 300 stotina i moja stranica ne generira nikakav prihod što nije u redu sa stranicom i kada generiram prihod sa stranice…?

Jučer sam zabilježio značajan skok u posjetama. Uzlazna putanja danas se pojačala, pa da pitam jeli ima kod vas takvih promjena? Možda neki novi update ili je ovo friziranje zadnjeg algoritma ?

Još nešto, jučer sam zabilježio jako dobar dan u prodaji. Čekam danas/sutra da vidim hoće li prodaja pratiti uzlaznu putanju :smiley: . Kako sada stvari stoje, neće, ali nadam se nekom dobrom rezultatu…

2 Likeova

I kod mene nagli porast juče i danas ,dobro si rekao i prodaja skočila ,ne znam šta se dešava

1 Like

Samo neka nastavi :smiley:

1 Like