Google algoritam apdejtovi

Prime day ako se ne varam

Ne varaš se. Nisam ni znao da ima i ovaj neki u oktobru prime day. Znam za onaj ljetnji, u julu čini mi se

Kod mene sve po starom, nema nikakvih promjena.

1 Like

Da, kasnije sam pročitao i ja. Vidim i na semrush senzor bilježi odstupanja

1 Like

Nastavlja se downtrend mog sajta hahaha… A veze mrtve nema sa ovime sigurno. Ako sam u išta siguran onda je to da ne radim ništa protivno Spam Policy-u google-a.

Ima li kod vas kakvih rpomjena?

nema kod mene nikakvih promjena. puj puj puj :grin:

1 Like

Nema kod mene ništa za sada. Doduše, ovaj prethodni update mi je krivulju povukao na dolje, i tek zadnja 2 dana vidim lagani pomak na bolje. Nadam se boljim danima. Živi bili pa vidili :slight_smile:

1 Like

Kod mene sve po starom…

1 Like

Prve nedelje ovog meseca sam imao neki manji skok u poseti, ali nista znacajno. Koliko vidim u zadnjem periodu poseta većim delom stagnira.

1 Like

Baš gledam jednog kompetitora, čovjek je od Svibnja (maja) do danas, znači za 5 mjeseci napravio preko 1400 referring domainsa, sigurno je čisti white-hat seo haha… I naravno, rankira se ko lud! Za isto razdoblje ja 80 referring domainsa haha (što je svakako premalo, ali 1400 mi baš zvuči overkill)

Ajde vi iskusniji, je li to pretjerivanje ili se tako treba raditi link building?

p.s. danas sam prvi puta disavowao par domena, točnije 12… Ušo u GSC i tamo vidio koje me najviše linkaju i napravio disavow.

A moguće je i prirodnom metodom al jedino ako je imao neke super popularne članke na koje su onda linkali drugi mediji.

Da imam nekog da mi postavi 1500 linkova (po 10 linkova dnevno) kroz guest postove na kvalitetnim sajtovima po povoljnim cijenama, ja bi to rado platio i ne bi se brinuo da će me G zbog toga penalizirati. Jedini razlog zašto ne linkam više je zato što nemam vremena za to sve izrealizirati.

1 Like

Aha, e hvala ti puno! :smiley: Takav odgovor mi je trebao

Jesi proverio neke pojedinacne domene? Da li su neki ozbiljniji portali i sta su linkovali ili su neki junk?

Vidi se da krivulja ima kontinuirani rast bez nekih spikeova, tako da svakako treba vidjeti kakvi su to linkovi. Po krivulji izgleda prirodno al ne mora da znaci.

Provjerio sam, dosta linkova je vezano uz firmu koja je u prošlosti bila vlasnik stranice (nekakav gradski autobus)… Ali sada vidim na Semrushu da je on baš gradio linkove, evo primjera:

Baš da je isti anchor na toliko backlinkova ne može biti prirodno, doduše jedino ako nisu one stranice koje uzu cijeli naslov članka pa linkaju po nazivu

Ipak je bio update

1 Like

■■■■ ****, dva sajta fino dole (i onako nisu bili ni za sta, al sad tek nece biti), i 2 imala ok porast… u nominalnim borjakama- u plusu, al radije bi da se nije nista izmjenilo

1 Like

Evo od nekoliko sajtova koje vodim jucer je Google srušio onog za koji sam mislio da je uvjerljivo najveci potencijal. Niđe veze.

Site je mješanac između content i amazon aff, po mom mišljenju sve u nekim granicama zdravog.

1 Like

Sve otišlo u tri lepe hahaha a taman se sve vratilo kako treba i sve bilo super

1 Like