Google algoritam apdejtovi

Kod mene ima danas, sad ne znam jel radi adcashovog popundera ili je taj update ali mi je nesto taj sajt ■■■■■■ pokosilo…A nije amazon sajt…cudno, znat cu ovih dana.

eto tako. ne da ovi gugl mira. osjećam da slijedi još veći zaron

Gugl često set-uje nove sajtove na oko do 400 poseta dnevno i ne im odakle da maknu. Meni je tako dosta sajtova zablindirao iako su do sada trebali imati 20x veću posetu ali džabe. Neke zna da set-uje na oko 800-1.000 dnevno, a mnogo veći broj sajtova na oko 400 dnevno. Meni su isto tako neki sajtovi znali da krenu ka 500-600 poseta dnevno i onda ovaj monopolista dodje i zakuca ih na 400 i RIP.

1 Like

Da sjecam se da si vec jednom ovo pisao, zacudo pamtim dobro takve stvari, medjutim iako vidim i ja cesto srozavanja bas oko ovih cifri koje pomonjes, vidio sam i masu izuzetaka, tako da se ne slazem u potpunosti. Doduse uglavnom su izuzeci uzrokovanih beklinkovima, ali ima i tu izuzetaka. Uglavnom gugl cini sve da mi ogadi ovaj lijepi posao

Da, slažem se, tačno su ti izuzeci najviše pod uticajem linkova. Ja linkove ne radim već dugi niz godina pa je ovo sve što sam napisao pure whitehat iskustvo.

1 Like

ne radim ih ni ja. ali vidio sam ogromne padove i kod ovih drugih koji rade beklinkove, i oni koji koriste prilično čiste metode, i oni drugi sa redirekcijama i pbn sajtovima, bukvalno 99% sajtova na engleskom su na isti princip maljem odvaljeni od gugla ko i pjur vajt hat sajtovi (odnosno sajtovi bez beklinkova). dakle dugoročan sajt na engleskom sa stabilnom organskom posjetom bez velikih padova je vrlo teška priča.

kod mene nastavlja zaron. čini mi se da će me spustit do nekih 100-200 posjeta.

1 Like

kakva je situacija kod drugih koji imaju aff sajtove na engleskom? jel vas ■■■■ gugl, mene baš satra, nabijem ga na ■■■■■, svaki dan sve više obara sajt

Nije jos lako reci, mislim da nije zavrsen udate. Do podne bude slabije no prethodne nedelje, pred vece bolje…Juce sam imala ukupan pad 9% u odnosu na isti dan u prosloj sedmici, a danas kako izgleda bice 30% minus. Ali vidim da za neke keywords je bolji ranking za neke losiji. Znaci nije cijeli domen imao promjenu u istom pravcu. Buduci da je ovo bas aff update, treba sacekati jos par dana, pa da vidimo generalno sta je kaznjeno a sta nagradjeno, tj. koji tip clanaka je zaivaj algoritam “dobar review”.

Meni samo ispadaju iz top3 KWi… Oni sto me hrabri sto ne lete u nebo nego za po 2-5 mesta na dole, sto nine strasno toliko. Verujem da je nadonadivo u buducnosti.

da i ja ovo vidim. nije na domenu sve negativno, ali me je gugl stukao đe sam bio baš jak na nekim člancima, a dao mi zeru na drugim.

baš sam probao da uporedim jedan statistički dobar dan u martu i juče i da vidim šta je to od članaka kod mene dobro, a šta loše. a u suštini meni je format članaka i tip prilično isti svuđe i par pisaca dakle nema puno razlike između stila, i skoro nimalo razlika između formata. tako da nema šanse da se vidi neki patern apdejta, bar kod mene, a može se i iz ovih skrinšotova viđet da nema nekog posebno pravila

da i ja koliko provjeravah niđe nisam otišao daleko, od prvog mjesta, ali sa ovim malim terminima sve van prvog mjesta je poprilično daleko i većina pretraga završava na tom prvom mjestu, tek poneki malo veći termini idu i van tog prvog. no postoji šansa da će vremenom se vrnut na prvo mjesto zbog klikova sa gugla, boljeg UE i slične zajebancije, mada ne vjerujem puno u to.

a pokušavam vidjet patern bar neki iz rezultata, bar neku teoriju u glavi da razvijem, ali ništa. svega ima među rezultatima

Ma nema gledanja sad, sve se jos tumba. I tumbace se jos bar deset dana. Tek nakon 10 dana treba da se gleda i da se sumira situacija.
Za to vreme kupi stap za pecanje i na reku :slight_smile:

u kakvom sam raspoloženju jedino sa dinamidom :slight_smile:

1 Like

Pravi jak update izgleda tek dolazi u maju: How To Prepare for Core Web Vitals Update

Taj Core Web Vitals zna biti jako čudan i davati na random rezultate zavisno od stranice do stranice, oglasa do oglasa, slike do slike itd.

Ostali parametri poput mobile-friendly, https itd su jednostavni tj većina ih je već svakako implementirala.

Trenutno Adsense i sve mreze koje rade Ad Exchange imaju velikih problema sa core web vitals faktorima.

U principu imas sajt koji ima mobile skor 100 na Pagespeed insights, nakon dodavanja Adsense, Analitike i recimo Google web fontova, pada skor na broj od 30 do 60 sto je od katastrofalno do osrednje, a naravno taj broj varira svako ucitavanje od logike ucitavanja oglasa…

Ja cisto sumnjam da ce Google penalizovati sam svoju mrezu i nagrditi sve sajtove sa njihovim mrezom i da ce za pocetak to minimalno uticati na rangiranje, tj bice tresla se gora rodio se mis.

1 Like

Jedan affiliate koji mi je fino radio ode u zaborav :smiley:

Prigodna stvar rekao bih da je Symphony of Destruction!

https://www.youtube.com/watch?v=EFqkQ-bAFkk

Ja ne mogu nista reci jer mi sajtovi ionako imaju mizernu posjetu od 10 na dan.
Međutim, u semrush sam primijetio da imam 27 toxic domains. Sad, koliko vjerovati tom alatu ne znam, ali backlinkovi su tipa: hxxps://beedle-anaa9740.firebaseapp.com/juicing-recipes-for-diabetics.html
i sve tako nesto sa ovim firebase.app urlom. Ne linkaju na moje postove nego na slike.
Što napraviti s ovim, pustiti ili disavow?

Meni je neko dodao preko 100 linkova sa 100 razlicitih blogger sajtova, i to vecina adult content i link ka mojim slikama. Ja sam samo to izignorisao. Mislim da tu nema razloga da se ide dsavow.

danas mi crko auto. lijepo

ko mene stalo sa padom

pošten je gugl. malo da malo uzme, u odnosu na prekjuče dao mi osam posjeta više

Bas te osinulo. Ali nije to nista konacno, kod mene je prosle godine u maju bio potop, pa se sredilo poslije…

Kod mene se ovaj put stabiliziralo na - 15%