IONOS (ex 1and1) ponudio nove cijene i usluge

IONOS (ex 1and1) ponudio je nove cijene i usluge. Sada .com domen košta 10$ godišnje, bez onih skrivenih cijena ili drugih cijena za iduću godinu (obnovu).

Također nude i VPS XL plan za 1$ mjesečno (prvih 6mj).

1and1 firma se spojila sa nekom njemackom firmom koja je nudila samo cloud hosting, i tako nastade ovo IONOS.

Evo link https://www.ionos.com/

Kupio sam VPS kod njih, i mogu reći da mi bolje radi nego kod Hetznera. Mada plaćam sad više $.

Nisu za preporučiti.

boze sto mi saljes hejtere u teme :palms_up_together:t2:
Ako su dva korisnika imala probleme to znaci da citava firma ne valja? Kao godaddy dobar itd?

Jbt koliko ti imas profila, odakle ti vise inspiracija za username hahahhahahhaha…jedino je dobros to kad ponovo dodjes, uvijek imas te popuste :grin:

A ovi 1&1 su najveci smecari sto postoje, meni i nakon 2 godine od isteka domena i dalje pokusvaju da naplate i salju mailove da mi uskoro istice domen, i ako je vec odavno istekao prije 2 godine.

Evo i ja sam jedan od korisnika koji je se izjebo sa njima.

Kupio domen kod njih platio i ljudi ne registruju, prolazi 5 sati ne registruju. Odem na drugi registar i regujem domen. Nakon 12 sati 1and1 javlja ne moze taj domen registrovat :D.

Ne znam koji me vrag nanio da uopste pokusavam sa njima uopste.

Imam i kolegu koji je imao kod njih uslugu i otkazao je, jedva se rijesio da ne naplacuju, proslo par mjeseci i dalje charge na kartici, mozda se i javi :D.

Sad kad bolje razmislim nije ni cudo sto su promjenili ime. Doslovno gdje god ima kakvih reviewa svi su katastrofalni.

edit:
I što se tiče domena Namesilo je vrh.

Dozivotno ce biti, kada je kod mene tako 2 godine od isteka…haha

Googlaj samo 1and1 scam. Ja osobno znam troje ljudi koji nisu na forumu, a ima ih doslovno tisuce. Ima ljudi koji su skoro gubili stranice koje su donosile brdo love zbog tih idiota.

O čemu ti pričaš? o koja 2 korisnika? stotine tisuća ljudi su uhvatili na caku da ljudi plate 1$ odmah i onda su 15$ dužni platiti do kraja godine, ako ne plate sakriju domenu i ucjenjuju, kasnije šalju neke agencije za ovrhu… ti pričaš o 2 korisnika? Jesi upisao 1&1 na Google, Youtube prije nego napišeš nešto?

Godaddy može biti brži/sporiji/skuplji/jeftiniji… od drugih. Imaju i oni svojih caka kako da uhvate ljude nespremje sa kuponima, pa automatskim produljenjima domena itd, itd. O tome se može pričati, ali Godaddy je primarno kompanija koja se bavi prodajom web usluga, 1&1 NIJE, to je scam kompanija koja 90% prihoda ima od ucjena i ovrha žrtava koje navuku.

Ja bi ove koje brane scamere odmah banao i maknuo sa foruma.

2 Likeova