Iskustvo sa Raiffeisen bankom - BiH

Ništa novo, našim šalterušama moraš doobro naglasiti i ponoviti, čak i zapisati da ne zaborave. Nisam jednom čuo da su poručili Visa Electron ali nisu rekli da im treba za internet pa su dobili neku lijevu Visu koja ne može online plaćanje. Ja gdje god sam otvarao ponovio sam 5x VISA ELECTRON OOOONLIIINE PLAĆANJE.

Pa nećeš vjerovati da sam išao u jednu banku da zamjenim KM u EUR, i žena ne zna kurs, piše na monitoru a ona govori nije tačan. Pa reko’ ženska glavo kakva biste vi bili banka da to ne održavate, i ja kažem da sam ubjeđen da je tačno. Kažem ja njoj, ajte vi unesite u računar za konverziju da vidimo koliko će ukupno izaći, a potom ćemo ja svoj kurs a vi svoj da unesemo na digitron da vidimo koji je bliži tome na računaru. Pogodite, bio je kurs sa ekrana :D. Bukvalno, da sam neki debil, rekao bih idem u drugu banku, a ona bi izgubila mušteriju.

tako će i biti kad budem vadio tu dodatnu … ima da 20 puta kazem VISA ELECTRON

Naglasi da ti treba i za net :D.

Sad zasad imam dobra iskustva s njima…

Meni isto okej iskustva s njima. U početku su bili malo zbunjola oko adsense čekova ali naučili su. Sad ionako šaljem direkt na račun.

evo mene opet, stigla kartica od sparkasse, povezano sve, uradio withdrawn sa paypala i imam problem

vjerovatno zbog toga što je nova kartica stavili su withdrawn transakciju u pending … znaci znam da neke pare koje mi dolaze na paypal idu u pending ali ovdje je slucaj da su pare koje sam povukao na karticu otisle u pending

sa starom karticom mi je withdrawn transakcija uvijek odmah prelazila u Completed i pare su stizale na racun odmah, ovo mi se nikad nije desilo

evo i piše: “The funds should be in your bank in 3-5 business days.”

to je pisalo i prije ali su pare odmah stizale … je l’ ovo nešto privremeno ili će mi svaki put kad tražim isplatu ovako guzove pomjerat?

To I meni piše kada povučem lovu. Ako sačekam prvi, ide istog dana.

poslao sam im poruku, valjda odgovore

Koje banke u BiH nude uplate novca na racun preko bankomata? znaci ne moram cekati u redu,odem na bankomat i polozim novac na racun. Znam da tu opciju ima ProCredit banka, ali su njihovi bankomati skroz rijetki.

samo što sam poslao poruku pare mi iz pendinga prešle u completed i evo stiže poruka od SPARKASSE pare legle na račun

eh ljudi danas je meni bajram, odoh proslavit bitku hahah

@Gadafi

znam da procredit to ima u bijeljini, sparkasse u sarajevu

za raiffeisen ne znam

Unicredit znam, a vjerujem da ima i Raif jer su po tom pitanju jaki ali nisam siguran. Uni sigurno može samo što kod njih nema Visa Electron tako da znaš.

Ja otvorio ponovo u Raifu jer mi je firma tražila da otvorim kod njih, izričito naglasio i označio na formularu VISA ELECTRON, došla MasterCard. Pitao tog lika kod kojeg sam predao zahtjev zašto - kaže ne radimo više Visa Electron. Nazovem centralu kažu nije istina, dajte nam ime i prezime osobe koja vam je to rekla, mi nudimo Visa Electron. Nisam htio žao mi lika da dobije nogu zbog toga, a meni ova i ne treba za net, ali sam htio da imam ako mi zatreba backup za net.

@Gadafi

Neki dan sam u UniCreditu položio novac na račun preko bankomata.

@milito
Sve ovo što si napisao, potpisujem. U UniCreditu su mi prošle godine izdali MasterCard i izričito su naglasili da više ne izdaju VISA. Raiffeisen i dalje izdaje, ali sam načuo da će i oni uskoro ukinuti pa ko uspije ugrabiti. Vjerovatno se radi o zadržavanju klijenata. Također, oni koji su u BiH, i BBI još uvijek izdaje VISA kartice.

Raiffeisen ima tu opciju samo za pravna lica, bar za sada. Bio sam kod njih u petak i tako su mi rekli.Znaci UniCredit ili ProCredit, a BBI je loš s bankomatima pogotivo u manjim gradovima.

Istina, loši su im bankomati.

evo i ja mogu reći i sparkasse izdaje visa electron kartice hahaha

Intesa je po meni najbolja po pitanju Visa Electron, Sparkasse i BBI nisam čuo da imaju pogotovo po pitanju internet primanja i plaćanja. Raif uzima preveliku proviziju.

Ima raifajzen’ kod nas u Tuzli al ima jedna fora evo vec 2mjeseca lijepo velikim slovima na a4formatu napisano "NE RADI " tako vec 2mj u Tuzlanki se aparat nalazi :’)

sve mi više ljudi govori da raiffeisen pomalo puca po šavovima

u poslovnicama gdje ima 3-4 šaltera radi jedan, ne knjiže transakcije po 6 dana … jaka je to banka ali izgleda da su u bih izvisili

Vjeruj njihov sam korisnik 3 godine i nikada ni jedan problem nisam imao… Pare redovno lijezu na racun a to da ne knjize po 6 dana to su dezinformacije…

2 Likeova

nisu dezinformacije, ja kažem i ja stojim iza toga, ko god hoće šaljem mu dokaze, meni nisu proknjizili 6 dana i poslali mi opomenu zbog minusa na izvodu a ja minus nisam vidio na bankomatu, njihova greška a mene opominju

edit: plus mi zabranili na zovem njihov info centar