Isplati li se upisati tecaj za web dizajnera

Zbog ovoga sam se i htio prvo dobro osigurati prije nego sto “bacim” pare na tecaj, jer osnove html-a i css-a vec polako sve vise i vise dohvacam uceci sa interneta. Ovo sto je @in4hr rekao da se na tecajevima rade sajtovi koji su stari ( on je naveo prijemer iz 2001) to mi je potvrdio frend.
Sto vi mislite? Ako nastavim ovakvim tempom solo ucenja kod kuce hocu li negdje do ljeta usavrsiti PSD i HTML/CSS, jer svakodnevno uz treninge i skolu izdvojim po 3h za prakticno i teorijsko ucenje web dizajna?
:slight_smile:

Po mom misljenju moze se do ljeta HTML/CSS i PS dobro savladati :smile:
Cak sta vise u tom periodu mozes malo ubaciti ucenje jquery-ja i js jezika … jos ako redovno ucis kao sto kazes mozes sigurno … Moj savjet uci par sedmica ili mjeseci i onda npr. zadaj si projekat da napravis stranicu za nesto, zamisli i nacrtaj sve u PS te pocni sa kodiranje i tako sve cesce i doces do savrsenstva :stuck_out_tongue:

1 Like

Sve zavisi kakve su ti ambicije,HTML i CSS se lako nauče,ali da ih masteriraš treba ti više godina rada s njima.Za dizajn isto vrijedi.Samo je bitno da radiš,pratiš trendove,puno čitaš i učiš od najboljih u tom podrucju i to je to.Po meni je bolje platit online tečaj za manje pare dobiješ puno bolje.

1 Like

Pozdrav ljudi… maltretirajuci trazilicu o iskustvima sa seminara, tecajeva, i tako tih skola koje traze fine pare da ti daju neko znanje i certifikat dodzoh do Vas :). Posto vidim da znate “saso-mange” da vas i ja pitam.
Zainteresovan sam za graficki dizajn, photoshop, ilustrator i tako ti programi vezani za grafiku. I imam namjeru upisati neki od kurseva iz razloga sto ne znam koliko znam, a volio bih otici na ispiti i poloziti, proci testove da dobijem neki od certifikata… Sto se tice ucenja nije mrko i vec sam osnove u PSu savladao… interesuje me, mogu li ja mimo kursa otici u tu i tu skolu, agenciju samo na ispit, nakon kojeg bih dobio ACA certifikat, ili neki drugi? Naravno ne bih se na tom zaustavio, isao bih i dalje i vise… ima li neko da je ovo vec prosao, da mi moze reci kako to ide itd. itd… Sto se php-a, htmla tice, probao sam i stvarno nemam volje za tim, ili nisam za to i sta bi. Grafika mi bolje lezi i daleko duze mogu provesti sa PS-om nego li buljiti u recenice i recenice i traziti gdje sam izostavio “;” ili “/” :D. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Sad ti govore da netrebas skolu za nista vezano za IT. Sve sam naucis.

Evo moj primjer:

  • neznam ni jedan jezik, ali uz pomoc programa mogu skodirat software, umjesto da sam potrosio novce za ucenje jezika ja sam masterirao rad na softwareu koji tui omogucuje pravljenje programa, naravno postoji limit, ali vecinus tvari mozes naparavit.
  • ucio sam njemacki u skoli, sad se sluzim samo engleski, pisanje bolje nego govor, ali sito nsiam isao u skolu
  • HTML neznam niti sam ga ikad ucio, ali sve mogu podesiti i popraviti
  • regex, prvi puta se uhvatioo u ksotac pre par mjeseci, vec ga sad razumijem
  • da ne nabrajam dalje, kako mi nesto treba tako ucim.

Ako trazis posao ili imas posao odi zaposli se kod njih i nek ti kazu sto moras napraviti i uci. Dali je teze ovako ili iz skole neznam, ali znam da sam potrosio tisuce sati na svaki od ovih segmenata, ponekad nisam ni znao da ucim jer sam to jednostavno trebao apsolvirat da mogu ensto s tim napravit.

Ja sam prije nekoliko godina pohađao tečaj za web dizajnera pa eto iskreno.
Bacanje novaca i vremena!
Više sam samostalno uz pomoč neta naučio u krače vrijeme nego na tečaju

Tražim po internetu svašta o web dizajnu, zainteresirana sam vrlo za upisivanje tečaja i čak sam naletila na neku ok stranicu a2zsolutions. hr pa ne razumijem daju li oni mogućnost tečaja ili trebam dalje tražiti…svakako, na više strana sam čula da nisu ljudi zadovoljni tečajem i da ide sve na predugo i preširoko pa me zanima zna li netko provjeren i dobar tečaj…hvala :slight_smile:

Ne, ovo nije očiti primjer spama :frowning:

Koja glupost -.- naletiš na stranicu i ne možeš pitati za mišljenje…ima ih milijardu još, možda sam ih sve trebala staviti pa bi ispala spam za sve te stranice…hvala, lijepi pozdrav :slight_smile:

:clap: :clap:

Link s anchorom (ako se dobro sjećam) nikako nije slučajno bio tamo, već ciljano i ne možeš ovdje prodavati muda pod bubrege osobama koje rade isti posao kao i ti, a neki čak i bolje :slight_smile:

Možda se varam, ali uglavnom se “naleti” na stranicu za koju ovdje prvi put čujemo.
Osim toga, samo sam onesposobio link, tko želi može u 3 klika pogledati stranicu.

Dobar dan svima =)
Može mala pomoć ; trebala bih za posao uređivati web stranicu , pa bih Vas molila savjet koji tečaj upisati ( web dizajner ili web programer i da li se uopće isplati.
Našla sam ovaj link , pa ako može koji savjet . ( http://www.netakademija.hr/postani-web-developer-programer-akcija/)

Unaprijed se zahvaljujem

Ne isplati, sve možeš doma naučiti puno prije na netu, upali Youtube tutoriale ako ti se neda čitati i gledaj.
Programirati ne možeš naučiti u mjesec dana, u tih mjesec dana možeš samo izgubiti 30 dana i 3840 kn.

Ja sam završio 2 tečaja pa znam.

Bugi hvala ti na odgovoru.

Znam da znanje ne ide preko noći =)

Puno hvala na savjetu

Mnogi idu na te tečajeve čak ove od par mjeseci, no nažalost tamo se prešuti bitna stvar.

Na skoro svim tečajevima, ako dođete sa recimo da nije vam poznat ni HTML, CSS, računajte da nešto smisleno će se krenuti možda tek godinu od starta tečaja, ako imate vremena za učenje.

Tečajevi kada se završe večiuna stvari se ne zna raditi, a riješenje za to je forum, google, youtube, video tečajevi, knjige.
I naravno stalno dolaze problemi, koji se eto istražuju u startu da se riješe. Sa iskustvom ide brže.

Tečaj je meni bio dobar jer sam pokupio recimo workflow, par korisnih savjeta o klijentima budućim itd…

Ako se planira da bi se na brzinu napravio web promovirao pa onda i održavao, mislim da je bolje riješenje platiti nekome da to zgotovi relativno brzo te nakon toga se učiti solo. Web gotov, tečaj solo počinje.

tečajevi ne služe tome da bi čovjek postao odma stručnjak, nego služe tome da ti olakša učenje, da se ne mora gubiti vrijeme na otkrivanje tople vode.
tečajevi su dovljni da možeš počet s time raditi i onda se to znanje polako nadograđuje.
recimo završio sam u algebri tečaj php-a, prije toga nisam imao nikakvog znanja u php-u, imao sam nešto iskustva u javi, .net i python-u.
ono što sam naučio puno mi je pomoglo za daljnje učenje.
na tom seminaru se uči više od osnova, nešto OOP, i pokazno mvc na cake frameworku(1-2 primjera) tj. dovoljno da možeš počet radit u nekoj firmi u timu kao junior.
nakon tečaja slažeš kockice u glavi,OOP, mvc, template (smarty ili twig i sl.) itd…
od frameworka radio sam codeigniter sa twigom, ali sad radim svoj mvc za sebe.
web dizajn da li se isplati, isplati se onome tko bi htio postati web dizajner, tko ima talenta za dizajn, a nema nikakvog znanja iz html-a i css.

3 Likeova

Žalosno je da u 2017. ljudi pod web dizajner smatraju osobu koja se bavi HTML-om i CSS-om, dobro da poznaje osnove toga da olakša posao frontend developeru ali dizajnerov posao nije slice PSD-a već produkcija istog.

Ovakvi tečajevi samo pokazuju koliko su zaostali u vremenu i prostoru, kao i oni koji ih završe. Garantiram da je YouTube višestruko bolja platforma za učenje od Algebre i sl. ustanova, o Lynda.com i sl. da i ne pričam, oni su svjetlosnim godinama odmakli od ovih seoskih tečajeva.

1 Like

Kad sam napisao html/css tu sam prvenstveno mislio na gradivo koje se prolazi na seminaru.
Istina uči se i grafički alat, ali onda im je naziv seminara krivi.

Potpisujem.
Lynda.com
video2brain

i slobodno virjeme s laptopom , slušalice i to je to.
Imaš sve pa i one stvari koje nikada neće biti na našim tečajevima.