Kad Anđeli slože puzzle :)

Pa da, izned svega, iznad prirode… natprirodan :smiley:

Ali se ne bude bavio sa glupostima, npr. da ljudi lete, lebde i sl.

Ja sam cuo da mu je sin hodao po vodi

4 Likeova

Istina, ja mislio da je AR = argumented r…

To je zato što si površan pa te ne zanima suština - jer ne bi bilo logično da se ne zapitaš koji je argument po srijedi.
Al’ ne dozvoli da te sitnice poput bazične logike i analitike ometaju u izlaganju.

Hehe…s ovim si pobio svo moje izlaganje. :smiley: …što imam grešku u Engleskom jeziku kojeg ionako ne poznajem…

Btw. zašto sam ja čuo “argumented”, a ne “augumented”, dolazi od toga što mi je “augumented” nepoznata riječ. A za razliku od VR, virtualne stvarnosti…ova druga mi je imala utemeljenje u argumentiranoj realnosti, baš zato jer je AR mix između prave stvarnosti i proširene stvarnosti. Pa onaj stvarni dio je nečim argumentiran… (argumentiran je jel pravom realnošću), dok je istovremeno taj dio i “augumented”, proširen jel…ili ti uvećan…

Uglavnom, not big deal… ako sa ovakvim zaključcima ti sebi pobijaš svu drugu logiku, onda su tvoji filteri upitni koji te dovode tu gdje jesi. :wink:

Ne sprečava te da nam na kraju posta dodatno objasniš™ šta je to AR.

Kažem, ne ometaj se.

Pitam te po treći put: sto se desilo Isusu kada je pretvarao vodu u vino, ozivljavao mrtve i radio ostala cuda? Da li je njime onda upravljao demon/sotona stalivec? Ne izbjegavaj odgovor!

Pa vjerovatno nije pretvarao vodu u vino… pazi sad, ljudi su pili i nestalo im vina, i sad su kao oni mrtvi pijani skontali da li je voda ili vino :smiley:

Uči se u petom osnovne, jbg.

@jorgovan, mislim da griješiš u poimanju natprirodnog.

Natprirodno ili čudo ne postoji…postoji samo naše nerazumijevanje i neočekivanje i onda nam se određeni proces može činiti čudom.

Npr. dok su smatrali da je zemlja ravna ploča, čudo bi im bilo da odeš na jednu stranu a vratiš se sa druge.

Mom mačku je bilo čudo kad sam ga prinio šalteru i palio gasio svjetlo. Odao je svojim ponašanjem da je fasciniran s time i užasno se interesirao šalterom.
On je mogao opaziti da škljocanje po šalteru čini mrak ili dan …ali nije mogao poimati proces koji se nalazi iza toga. Nije mogao poimati struju i sve što se dešava između šaltera i svjetla.
Tako i mi ljudi opazimo neke uzročno posljedične veze, te ako ne razumijemo ono između…onda nam to djeluje kao čudo.

Ali nije čudo, nego samo ne znamo to obuhvatiti istinom koju poznajemo. Što ne znači da nije obuhvaćeno apsolutnom istinom (Bogom) koja ničim nije ograničena sem sama sobom. Tj. da ne govori sama kontra sebe, jer onda niti nije istina, nego je laž.

Btw… sve što imamo danas bi bilo čudo jednom tamo čovjeku iz kamenog doba.
No nema većeg čuda od samog čovjeka, tj svemira…ako ćemo već tražiti čuda. Čudo je tako svuda oko nas…samo smo navikli na prisutnost onoga sto je tu svakodnevno. A neocekivano nas intrigira…

Bog je svemogući. Sve radiš ili sa Bogolm ili Sotonom. To sam napisao. Što nije jasno?
Samo se Bog neće baviti sa glupostima poput meditacije, lebdenja i sl.

Ne radim ni sa bogom ni sa sotonom jer sam ateist i ne vjerujem u gluposti koji su izmislili ljudi u vrijeme kad su pisali na kamenu. Al jedino sto mi je cudno da u danasnje vrijeme imamo ljude sa jednakim razmisljanjem kao i tada…

2 Likeova

hodanja po vodi, pretvaranje vode u vino i sl

2 Likeova

Daj napisi nesto korisno molim te dosta tih sranja. Koliko placas postarinu i ono najbitnije koliko treba da paket stigne u recimo UK?

Zavisi koji andjeo nosi, nisu svi jednaki

1 Like

Tako su i Tesli govorili kada je htio ljudima objasniti od kuda crpi svoje izume. Ljudi blesavi, samo su htjeli čuti o novim izumima a bolio ih je kiki od kuda izumi stižu.

Eh…a lijepo je Isus rekao. Sto puta je bolje čovjeka naučiti hvatati ribu, nego mu dati ribu.

Inače, mogao si dosad primjetiti da sam na sva pitanja odgovorio, tako da ti nije potreban takav riječnik kao da smo skupa ovce pasli. Ja dok nitko ništa ne pita…pisat ću što smatram aktualnim i što me čini sretnim.

Tvoja mržnja, bijes…što god…ionako kuha unutar tebe…pa ću to ostaviti tebi da zbrineš oko toga…a ja ću raditi što sam radio i dosad. :wink:

Što se tiče konretnog pitanja, poštarinu sam već negdje ranije detaljno iznio za sve razrede težine.
Moja je konkretno 15kn za pisma do 100g.
Prioritetna varijanta je 23kn i preporučena varijanta je 40kn. (To je sve za pisma do 100g.)
Od 100g - 200g je otprilike sve duplo skuplje, tj. redom: 30kn / 38kn /60kn

Slabo znam koliko što dugo putuje do neke lokacije. Računam da je generalno za cijeli svijet u rangu 20 - 40 dana.

2 Likeova

Jedno pitanjce…trazi se što više subjektivnih mišljenja. Koja boja vam je ljepša i koliko. Probajte objema bojama dati rating od 1 - 10.

Hvala za svaki glas. :wink:

1 Like

Iz dubine moje negoranicene mrznje i frustriranosti tudim uspjehom plava mi je ljepsa.

Zelena, iako iskreno i realno ni jedna nije dobra od ove dvije.