Kad Anđeli slože puzzle :)

Pade mi upravo na pamet kako nemam kartično plaćanje kao opciju na web-shopu. Jel zna netko iskustveno koliko je kupaca otprilike na PayPalu, a koliko ih kupuje direktno kartičnim plaćanjem?

Ako netko ima taj podatak, bit ću zahvalan.

crypto bozoou…crypto!

A znaš da ću ti reći da me sve ovo osvjestilo koliko je crypto bitan. Sumnjam samo da ga mogu ubaciti na shopify, mada tko zna. Isto tako sumnjam da trenutno puno ljudi plaća cryptom, ali treba preuzeti odgovornost i biti među prvima.

Jer ovo kako harači PayPal, to je čisti bezobrazluk. I još na to sve su me dobro izhebali sa limitom na withdraw. (Za kojeg ni sami nisu znali da ga imaju…ili su svjesno lagali i optuživali moju banku da je ona krivac) …kako god, imaju interno ugrađen limit na withdraw, tako da moraš raditi više transakcija da bi povukao novac…a kako ide fee po svakoj transakciji, tu se onda skriva još 0.5% provizije koja je naoko nevidljiva.
Taj fee je predstavljen kao max. 70kn, ali je vraga toliki maksimalni kada ga moraš višestruko puta platiti…i na kraju ispada 0.5% da ti samo tu uzmu + što još uzmu na tečaju. + što po svakoj kupnji uzmu nevjerovatnih 6.4%. Baš ono gadljivo.

1 Like

Vrlo jednostavno se može ubaciti s Coinbase Commerce na Shopify, no upitno koliko ga ljudi koristi.

Zasto ne postavis shopify payments?

Također, mislim da bi trebao imat tracking number. Ako posiljka ne stigne na odrediste bit ce ju nemoguce locirati. Da li je kod postara, na posti, ili ju je postar sutnuo u jarak. Cak i sa slanjem preko Paket24(bivsi HP Express) posiljke imaju problema sa stizanjem do kupaca. Znam iz vlastitog iskustva kad je supruzi bila poslana posiljka HP Expressom i nije dosla. Trebala je doci u roku od 48 sati ali niti je dobila papiric u sanducic niti ju je tko zvao. Da bi nakon 4 dana supruga isla na postu i gle cuda - posiljka je bila tamo. Da nije otisla na postu vratili bi paket posiljatelju. Par dana nakon toga zove ju zena iz poste da ima paket, nesto drugo sto je isto narucila. I zena na posti joj je rekla da kada se salje preporuceno i kada se ostavlja broj telefona od primaoca da nju nitko nije duzan zvati odn. da postari ne zovu jer NEMAJU sluzbene mobitele. Pa eto, samo jedan savjet. Ja se ne bi cudio da su moje puzzle vec na posti a da ja o tome pojma nemam…

Sto je to? …

Ma hebes te addone gdje proviziju uzimaju, ako smijes stavi adrese btc/eth/usdt i neka nakon slanja posalju mail s koje su adrese poslali da znas i odmah proizvod mozes slati.

Kao stripe… procesor za naplate… ZNaci ide preko shopifyija, ljudi mogu placati karticama (ne treba biti paypal) i oni naravno uzmu svoj %

Njihov servis za prihvat svih mogucih kartica, applepay-a i ostalog.
Provjeri da li ispunjavas uvjete…

Javi se ekipi iz Electrocoina, oni ce ti i integrirati crypto kako got zelis. Mozes imati opciju da ljudi placaju cryptom, a ti dobijes kune/dolare/eure

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5280176.0

Znaci ovo ne moze? staviti usdt adresu, ljudi uplate, posalju ti mail s koje su adrese poslali i amen, sve rijeseno u 2 minute nego davati proviziju za nista.

Da, sjetih se i sam malo proguglat. :slight_smile:
Uglavnom zanimljivo … samo nemaju tu uslugu za HR.

A cuj, moja racunica je vise nego jasna…imam ponesto već i iskustvenih brojki od prije ovih puzzli, tako npr. znam da će tek jedan na 70 tražiti resend/refund.

E sad, matematika:
TrackingID košta 25kn, znači da sam prvih 500 pošiljki poslao tako, to bi me koštalo dodatnih 12500kn. Ne baš malo. :slight_smile:

A ovako ću trebati poslati ponovno jedno 7 paketa, što će me koštati 350kn.

Znači u mojim očima je to odlučiti se na trošak od 12500kn ili 350kn? Izbor postaje logičan.

Trebalo bi se desiti da me 250 osoba zatraži resend paketa (pola njih od ukuono), da bi mi se tek tad izjednačio trošak kao da sam svima platio trackingID.

Jednostavno trackingID od 25kn je preskup, u proizvodnom procesu gdje ja gotov product imam za 30kn i vazem kunu plus minus na svakoj stavci proizvodnje…i tu mi onda nema smisla baciti 25kn na “ništa”, kad će ionako 99% artikala stići na adresu.

I još su se pokazali netočnima…kod ono malo tracking IDa što sam po narudžbi stavio…desi se da kupac dobije puzzle, a trackingID pokazuje da su i dalje na putu…

2 Likeova

Jedina je zapravo posljedica što su ljudi u neizvjesnosti i strepe hoće li im stići. I svi takvi pošalju gotovo identičan upit. Pa ode nešto vremena na odgovaranja.

Ali imam pripremljene već sve odgovore na moguća potanja…i samo im sa copy paste razložim neke stvari i oni se smire. Tako da nije tesko odradjivati taj dio.

Bitno im je samo da znaju da shipping moze potrajati i do 45 dana i da znaju da 99% paketa stigne. Nakon toga se smire i čekaju. Problem je samo što inicijalno zabriju Amerikanci da će im paket stići za 15 dana iz Europe…pa se uplaše na nekih 20 dana…i tad šalju email.

Tracking Id je za skupe stvari…za ovo se stvarno ne isplati.

Matematika jasna da ne moze biti jasnija. :slight_smile:
Bilo bi skakljivo da je matematika oko nule…tj. da daje laganu prednost metodi bez trackingID-a.

…e onda bi bilo kockanje ići na to ili ne. Jer stvari ipak nisu baš egzaktne i ne moze se unaprijed baš točno znati koliko će biti refundova/resendova.

I sve to dolazi puno više do izražaja na ebay, nego na shopify. Pošto su ebay kupci čuvani ko zlatne koke…samo što pomisle na refund, već im moraš udovoljit bez ikakvog pokušaja rasprave i umirivanja kupca. (Jer inače dođe još skuplji ebay penal)

I tako vidim škakljivim preko ebay.a npr. slati pred Božić u prosincu i krajem studenog. Realno će takvih narudžbi biti jako puno, a većina to planira za poklon…isto tako većini neće stići na vrijeme. Jer sve što je naručeno nakon 15.11 je pod upitnikom da stiže do Božića.

Caka je u tome da bi na ebay listing bio konkurentan (da bi ga ebay dizao na vrh) …mora se odabrati shipping opcija unutar 21 dan. Što nije realno…ali ako se odabere duza kategorija shippinga…onda u startu ima masu manje prodaja, zbog losije pozicioniranog listinga.

A ako kupcu ne stigne u tom roku i zatraži li refund, moraš mu ga dati.

I pod takvim uvjetima sam čak izvadio ovu gore statistiku 1 refund / 70 prodaja. Gdje smo doslovice garantirali 21 dan shipping, a paket im dolazi u prosjeku za nekih 35 dana.
Dok konkretno na shopify još nisam imao niti jedan refund niti resend na nekih 200 prodaja što sam ih imao prije ovih puzzli.

3 Likeova

Jesam skontala dobro, da mislis da ako neko poruci, nece od tebe moci dobiti robu za 21 dan?

To je vrijedilo za ebay prodaju. Davali smo garanciju shippinga 21 dan, a trajao je shipping duže. Svjesno smo išli u to da će zbog toga biti refundova…ali konačan profit je bio veći i sa refundovima, nego ako se u startu definirao shipping 45 dana, jer je onda ebay drastično degradirao oglas (listing) …i smanjio tako broj prodaja.

Sada idu prodaje izvan ebaya…shipping također traje do 45 dana, ali nigdje niti ne dajem garanciju da će trajat 21 dan.

Posljedica ne vidim…mozda se kupci malo iznenade kad čuju da će trajati 45 dana…ali lova je tad već inkasirana. Ali niti ne seru zbog toga, štoviše lakne im jer shvate da je normalno što paket još nije stigao i znaju tad da ipak nije zagubljen.

Jedina posljedica je sto će kupac možda za iduću kupnju biti malo demotiviran ako mu je dodijalo čekanje… ali to ću u budućnosti riješiti otvaranjem druge trgovine na Amazonu, pa ću Ameriku pokriti od tamo. Za sad mi to nije presudno, kad je moj shop jedino mjesto gdje kupac moze doći do ovih puzzli.

Moja zena prodaje nakit, ima web shop. Znam da salje preporucene posiljke preko HR poste za 15 kuna. Svaka preporucena posiljka ima i tracking number. Ne znam koliko tebi uzimaju po paketu ali sumnjam da ti uzimaju vise i da su tvoje puzzle teze od nakita. Kako god, uvijek postarinu mozes uracunat u cijenu pa puzzle vise ne bi bile 30 dolara nego par dolara vise. Po meni tracking number kupcu puno toga olaksava. Jer recimo ja sad ne znam gdje je moj paket. Poslano je u ponedjeljak, danas je subota. Da li je to na posti ili ne ja pojma nemam. Papiric nisam dobio, svaki dan gledam u sanducic.