Kad Anđeli slože puzzle :)

100 mil eura je jako puno novca. nezasluzenog novca koji odlazi podobnima koji se mjesaju u politiku i sve zivo, a najmanje u ono sto bi trebali. svecenici dobivaju 4500-6000 kuna? jesi ti vidi njihov vozni park? da jesi ne bi ovo pisao.

90 posto ih ne zivi u skladu s onim sto propovjedaju ili bi trebali propovjedati, svjetovni zivot i grijesi im se jako sviđaju.

Uvedi crkveni porez, tko se izjasni kao npr katolik plati godisnji porez crkvi i nek se iz toga financiraju. Nemam nista protiv, tj. podrzavam.

Naravno da me smetaju svi ostali lopovluci gdje se gube novci u drzavi i lokalnim razinama i to su milijarde i bunim se ali tko me slusa i dozivljava?

Narod je na ovim prostorima uglavnom primitivan i to se odrazava na svim sferama drustva i tu nema pomoci. Al to ne znaci da te razne lopovluke odobravat i opravdavat.

2 Likeova

Auto spada mozda u sluzbeni dio i u imovinu crkve, pa mozda ide od ove dvije brutto place sto dobiju, ne znam. Nek mj. ode i 3000 kn na ratu kredita. Mene ti to najmanje dira.

Znam da su mnogi ljuti na svecenike. Realno, Bogu ne treba nista, jer je sve od njega.
Da je minimalna placa u hr 1400 eura netto uz ovakav standard, normalna placa 2.2 k eura, bez problema bi dao 10% od place sto je po Bibliji.

Hrana skuplja, nego u njemackoj i jedan dio od toga je smece.

Svaka čast na jakoj vjeri, to je rijetkost i u potpunosti to podržavam. I znam da se kod tebe to neće nikada promijeniti jer vjeruješ cijelim svojim bićem.

U pravu si kad kažeš da te to najmanje dira, tako i treba, jer među svećenicima je sve manje čvrstih i iskrenih vjernika koji ne podliježu materijalnim koristima i na to ne možeš utjecati niti ti niti mi, to je jednostavno tako.

U mojoj župi je treći župnik u 20 godina, a sve jedan veći licemjer od drugoga, ali to ne umanjuje moju vjeru niti bi trebalo ičiju tko je pravi vjernik.

Ali u potpunosti se slažem s @ray, Crkva se mora u potpunosti odvojiti od politike, škole i države te vratiti osnovnom nauku, poniznosti i širenju vjere kroz Božju riječ i dobra djela, a ne kroz političku propagandu i gramzivost…

Ja nisam ljuta na Crkvu, već razočarana, jer se sjećam predivnog župnika iz naše župe kad sam bila mala, koji je vozio staru Ladu kao i moj otac, i koji je na blagdane obišao najbolesnije i najsiromašnije donijevši im lijepu riječ i utjehu kad im je najviše bila potrebna…i njima nikada nije uzimao dar već govorio : djeca trebaju, djeci dajte, i slično …

A sad u župi imam svećenika sa jacuzzi kadom i satelitskom antenom koji voli papati jako fine stvari :roll_eyes:

1 Like

@Martacroata

Pa svaki pojedinacno ce odgovarati za svoja djela. Vise ti se daje, vise se ocekuje od tebe.

Realno svecenicima treba auto. Ali im ne treba auto za 30+ k eura, nego je dovoljan auto koji kosta max. 20 k eura, a da ima klimu , radio , el. podizace stakla i centralno zakljucavanje.

Nije kriva crkva, nego pojedinci.

Kriva je crkva kao i vlada jer ceka da bog kazni pojedince.

2 Likeova

Kako tvoje natezanje sa odvjetnicima?

Ja sve čekam da počme neki game da se igramo, a oni ništa…

…nisam ih još zvao nakon onog svog dopisa da vidim kako su reagirali na to, a oni nisu još ništa odgovorili na to.
Prije dopisa su rekli da će ga prevesti i proslijediti do njihove stranke u Japan. Lišili me prevođenja. :slight_smile:

1 Like

Mislim da će se preplašiti. Jer većina puše u prazno.

Preplašili se ili ne, ja smatram da nisam kriv i spreman sam to dokazivati koliko god treba.

Znači novi budget boost. Čini se da ću poduplati preko noći dosadašnju zaradu. :smiley:

Pa crni petak je, rekao da to iskoristim.
Osim toga, bliži se Božić…treba i to iskoristiti, sada je rekao bi najbolji tajming. Dovoljno daleko pred Božić da stigne paket, dovoljno blizu da su lagano pokloni u glavama. Ili se barem mogu lako staviti u glavu.

Uglavnom, složio sam discount code za crni petak (50%) i poslao redom svim dosadašnjim kupcima nešto u stilu:

  • kako ide slaganje puzzli, pitao tako o nekim dojmovima (To je čisto iz razloga da stvorim odgovore i da se mail ne tretira kao spam i da upad bude čim više friendly)
  • zatim sam naveo da za crni petak imamo extra popust od 50%
  • spomenuo sam da su tu i nove puzzle od istog dizajnera
  • zatim sam naveo da se bliži Božić, da je pravo vrijeme za riješiti poklon. Ako su vam se dopale puzzle, razmislite da bi bio simpatičan poklon
  • zatim sam naveo da smo poradili na pakiranju, da će ovo sada liči puno prikladnije za jedan poklon
  • i još sam naveo da se sada svaki paket šalje prioritetno + trackingID, tako da nemaju brige da će zakasniti paket do Božića…tj. da će stići u roku 15-20 dana.

Odziv? Brutalan.
Prvi testna grupa od svega 30 emailova je navalila ko luda. Ne da su kupili, nego su gotovo svi kupili po dvoje puzzli. :smiley: …a nije prošlo još niti sat vremena od emaila, tako da će ih još biti.

Sada ću nastaviti dalje lagano sa svih 1000 emailova, i sa još jedno 500 emailova koji su ostavili puzzle u košarici. (Za njih je malo drugačija poruka)

Čini se da će biti lagano duplanje in money…a ujedno i live test da se vidi koliko je kupce odbilo pakiranje / kutija / shipping. Ja smatram da se sve da popraviti. Kupac ne zlopamti prošlost, on gleda da u ovom sadašnjom momentu ima povoljnu priliku za sebe. Samo to je njemu bitno…i samo ga treba skužiti i služiti u tom smjeru.

Možda prije i jesam bio loš po nekim točkama, ali to ne znači da je izgubljeno povjerenje. Jer ništa ih nisam lagao. Tako da sada ako kažem da će stići za 20 dana, oni će mi vjerovati. Isto kao što sam im ranije iskreno govorio da će stići za 40 dana, tj. nisam lagao…i time gubio povjerenje.
Tako da i dalje imam glavni alat, a to su riječi …da im poručim poruku koju žele u ovom momentu čuti. :slight_smile: I naravno, da to ispoštujem.

P.S. 50% discount zvuči puno, ali sam zato sastrane dodao 10$ da je shipping. xd. Doduše to već imam neko vrijeme…

4 Likeova

Hvala na brizi :slight_smile: dobar ti je pristup

1 Like

Pazi samo preko cega radis email marketing da ne bi kasnije odlaizlo u spam ili u promocije

1 Like

Jel moguće da je u HR samo jedan uvoznik zip vrećica? :o
Ili sam ja toliki kreten da ne mogu naći nikoga drugog osim tog jednoga…

Pa dobar posao onda ima xd.

One vrecice mora ih biti po obicnim trgovinama, ne moze biti samo od uvoznika ako je toliko zapelo.

A iskreno nisam baš upoznat sa tim alatima, tako da se oslanjam nativno na gmail.
Doduše, pronašao sam dva načina kako se sa gmail može slati grupna poruka (a da je svatko dobije zasebno) …i to mi je za sada najdraža varijanta.

A puno sa ovim emailom ionako komuniciram sa kupcima, valjda se to sve broji. Pazim da i ove grupne poruke da šaljem neko pitanje…tako da se stvori dialog i da na taj način ne izgleda ko SPAM.

…pa koliko traje neka traje…

Samo mi chipoteka pada na pamet…ali svi oni što prodaju na komad, dosta su skuplje u toj varijanti…
Cijena će se preživjeti, ali osim toga nemaju niti izbor dimenzija baš kao netko tko se bavi tim vrećicama.

Rado ću razmotrit bilo koju opciju, velim…samo chipoteka mi je na pameti…

Trebo si zaposlit virtuelnog asistenta da pokrije redit i forume u vezi puzli i promocija, promovise pred blek frajdej i bozic. Ima na upworku jeftinih asistenata sa ovih podrucja ili filipina koji dobro znaju engleski i prilicno su odgovorni, a vjerujem da bi ti profit u odnosu na trosak bio odlican

1 Like

Vidi kod njih http://www.eko-kart.hr/ bave se proizvodnjom. Od njih uzimam plasticne i papirnate vrecice…povoljno

1 Like