Kad Anđeli slože puzzle :)

Pa razgovaram trenutno sa više osoba…da vidim kome ću prepustiti marketing. Moguće da ću ih i više zaposliti, podjeliti po određenim tržištima i onda kako oni rade A B testove na kampanjama, ja ću tako raditi A B testove nad njima prema njihovoj unčikovitosti. A i stvoriti tako djeljenje znanja među njima, preko mene…pa ću ponešto i ja naučiti. :slight_smile:

Ali jbga…tko će sve stići…te neke stvari jednostavno traže vremena da se upozna osoba, da se skupi dovoljno prijava, da se porazgovara sa što više kandidata…da vidim tko što nudi i po kojoj cijeni… pa tek onda biram kada sam barem 30-ak kandidata usporedio.
I sa mojim lošim engleskim, radim uglavnom sa Hrvtima. Draže mi je nekako…mislim, nisam još niti probao drugačije.

…a black friday je stigao mnogo brzo i ovo se jednostavno moralo odraditi. A kad vrijeme stišće…lakše je i sam, nego gubiti vrijeme na nekoga i još riskirati kako će to ispasti…

Znam da zvuči kontradiktorno…drugi čovjek bi trebao stvoriti višak vremena. Ali kada je tu tek upoznavanje, uhodavanja…onda to može biti i sporiji put, a i riskantniji kako će ispast. A eto, stislo me sve tako da mi je ovo doslovice ostalo za zadnji dan. A zapravo ispalo je i taman ovako zadnji dan. :slight_smile:

Bio sam na njihovoj stranici, vidio eko-kart …i zaključio da tu sve može biti samo ekološko i od kartona, haha. I otišao. xd

A jbga…ima milijun tih nekih stranica koje kao prodaju, a nitko se niti ne javlja da kaže jel postoji dimenzija, jel postoji uopće fizička trgovina ili se mora čekati. …pa mi je jedino preostalo brzopleto juriti i tražiti. Tako sam ih i preskočio. xd

Do čeg je došlo…danas sam nazvao sve narodne novine u Zagrebu i pitao za stanje kuverti koje koristim.
I sve koje imaju preko 100 komada kuverti na stanju…sutra ću tur po Zagrebu i pokrast sve kuverte, haha.

Ako koristis one zute sa unutarnjom zastitom, njih imas u metrou.

1 Like

A najgore je ne zaposlit nikoga. Bolje i pogrijesit sa dva VA i ubos sa trecim no nemat ga u ova doba za takav biznis ko sto je tvoj. Ne znam jesi odradio i pokrio redit i forume, al to se moralo odradit. I ne samo to, al aj da ne budem naporan i da ne kenjam previse jer bi se ja prvi pogubio od kolicine posla na tvom mjestu. I nista stigo ne bi.

Vidi sa onim prvim jutjuberom sto je snimio tvoje puzle da objavi post na yt da su puzle na 50% snizenju za neki iznos koji ces mu dat.

Ma radi se na tome … ali ništa ne gori. Što se ne proda ove godine, hoće iduće. Neće nitko nikud pobjeć. Do istih ljudi će se doprijet prije ili kasnije, a ne fali novca da išta treba žrtvovat i pravit od toga utrku.

A što se tiče zaposlenja, tu sam raznih suradnika tražio… tako da sam u nekim momentima imao dnevno po dvadesetak emailova na koje nisam stigao ni odgovarat bez debelog kasnjenja. Jer sam išao u opsežnu potragu i to još traje…i te ulove isto cijenim, ako koja potraga rodi plodom.

Npr. našao sam jednog klinca od 17g za video montažu, mali pravi remek djela, vrhunski je talent…ma baš čudo. I on mi ponudi uradak za montažu za 300kn, gdje mi drugih 10ak ozbiljnih editora sa firmama nude i po 6000kn za istu stvar, a još su 100 puta gori u kvaliteti od klinca.

Ja ću malog platiti i više nego što traži, a tek se veselim što ću sve sa njim složiti naknadno…jer baš mi je često falio netko best-buy, a da rastura video montažu.
A čini mi se da bi mu mogao i mentorirat/trazit poslove… jer stvarno radi VRH.

A generalno, toliko sam otvorio različitih suradnji da već teško bilježim što kome moram dati, a tko što meni mora dati. Mislim vodim detaljno evidencije…poslikam sutra kako to izgleda.

1 Like

Broj suradnika, suplajera:
Dvije firme za rezanje laserom
Dvije tiskare
Jedna firma za vakumiranje plastike
Jedan video editor + testiram ih jos nekoliko
Fotografi - svi u fazi testiranja, za sada svi samo preskupi i fejlovi po kvaliteti
Marketing - u dubljoj fazi oblikovanja modela suradnje sa jednom osobom + nekoliko pregovaram opcenito
4 osobe za pakiranje puzzli i zavrsnu obradu
1 osoba za pakiranje pošiljki i isporuka na poštu
Za obradu grafike/vektora kolega ovdje sa foruma.
I povremeni izleti za prevođenje, također kolegica sa foruma.

Pa nije baš da sam radim. :smiley:

2 Likeova

naravno da moraš imat brdo saradnika, no ja sam isključivo mislio na digitalni marketing i ovaj dio đe ne moraš uložit puno a možeš solidno profitirat. dakle poprilično jednostavan posao odnosno riljanje koje zahtjeva dosta pisanja i promovisanje pred blek frajdej i božić na što više besplatnih a relevantnih kanala. mislim da taj dio može solidno odradit skoro svaki iole ozbiljniji VA.

ja skidam kapu na organizovanju svega ovog navedenog, kreativnosti i smislu za biznis. ne sumnjam da ćeš izgurat cijelu priču na neki baš dobar nivo, daleko bolji i profitabilniji no što je sad. jednostavno se vidi da će tako bit.

1 Like

Kuzim kuzim … ma, sto se tice ljudi i uposlenja i svega, sigurno da je ovdje bilo potencijala da uz dobru podjelu uloga ovo bude sada “sto” puta veći biznis. Da je tu fabrika već od 1000 ljudi (karikiram)

Al ajd budi pametan i vuci te prave konce da se napreduje baš tom “teoretskom” najefikasnijom linijom. :smiley:

Malo filozofiram, jasno… ali bilo bi zanimljivo uopće moći sagledati koji rezultat bi se postigao u istom vremenu da pretpostavimo idealno upravljanje svime u ovih dva mjeseca ove avanture. :smiley:

A moramo se onda složiti da zadnja dva mjeseca i bilo čijeg drugog života…bi se uvelike razlikovalo da je dotični sve idealno radio u svom životu u ta zadnja dva mjeseca. Jer ipak taj neiskorišteni potencijal na kojem svi sjedimo, ne razlikuje se bitno kod mene i kod bilo koga. :smiley:

A tako kad pogledaš… i kad se pozbroji što sam sve uspio u ova dva mjeseca, mogu reći da sam enormno zadovoljan. … iako bi greški mogao samo iz rukava popisat finu listu. :slight_smile:

Al je zanimljivo koliko me je sve ovo pritjeralo na rad … od onog momenta dok sam shvatio što bi se moglo dešavati nakon što Chris objavi video … pa do jucerasnjeg dana … ja ne znam da sam stao, osim što sam doslovno samo morao stati da jedem i spavam.
Sve ostalo vrijeme sam utrošio ili da nešto ja konkretno radim, ili da nekog sazivam (masan dio vremena je otpao samo na email) , ili da kalkuliram o prioritetima sljedećih poteza - masan dio je opao i samo na ovo … na gruntanje kojim redosljedom što raditi, kako bi se faze međusobno čim manje čekale. I mislim da sam malo koju narudžbu napravio bilo čega, da nisam pri tome suplajeru zahtjevao: “Ako je ikako moguće, ovo treba što prije… bilo bi suviše odlično da je već sutra ili prekosutra gotovo!”

…i ne iz nekog hira, nego se sve toliko brzo dešavalo i stiskanje doslovice sviju je bio jedini način da se isprati tempo i iskoristi vrijeme.
A opet trebalo je posložiti i da se svi pravodobno čekaju … što će reći nije se moglo sve od svakoga u startu unaprijed naručiti.

Najslikovitiji primjer je sa kolegama što gule puzle. (Tj. rade zavrsnu obradu i pakiranje)

Idealno je bilo zamišljeno da ja njima dam hrpetinu puzzli, oni to lagano gule po rasporedu kako si sami organiziraju i ja pereuzimam gotove puzzle po potrebi.

ALI, veliki ali koji je remetio taj plan. Pakiranje se cijelo vrijeme usavršavalo … malo se ponovilo rundi zavrsne obrade a da se neka sitnica nije promjenila. A tu sitnicu je uvijek nekoga trebalo čekati.
Ili nove vrećice, il nove deklaracije, il sada ovo spoiler-alert upozorenje koje je u izradi…itd.
A isto tako su puno puta i falile puzzle, koje je trebalo čekati da se narežu. (To je konstantno ispočetka bio problem dok nisam našao i drugu firmu za rezanje)

A sve su to u konačnici čekali kupci na isporuku, i tu cajger stišće da se u razumnom vremenu isporuči iduća runda.

I onda se dešavalo da svaku rundu odugovlačim dati na završnu obradu dok se ne završi taj detalj koji čekam…pa onda kad bi ga imao, sazvao bi nabrzaka “guljače” i tražio da već iduće jutro to imam spremno za slanje… da ne čekaju kupci.

I tako doslovice je sve do sad išlo tajmirano na “odmah”…tek sad ću, nadam se, uhvatit tu korak sa vremenom. Malo morgen xd.

Hoću reći, nevjerovatno mi je pomalo koliko se sve nategnuto odradilo da izvučem maksimum koji sam ja vidio da se može izvući… a naravno da je teoretski maksimum daleko iznad, mogli bi reći da on teži u beskonačnost kao i svaki maksimum. Samo ga ljudski um ne može slijediti u toj beskonačnosti i provesti na tim razinama jer ipak nismo mi Anđeli. :smiley:

Štogod, malo filozofije sam ubacio, a ukratko zaključak:

  • moglo se svakako puno bolje
  • isto tako je svatko mogao puno bolje iskoristiti svoja zadnja 2 mjeseca života
  • jer svi sjedimo na unlimited potencijalu i svi smo mogli u zadnja dva mjeseca stvoriti koorporaciju od “1000” ljudi. Ne mora biti koorporacija, neka svakome ta brojka od “1000” predstavlja količinu njegovog cilja koji čeka da bude ostvaren. :wink:

Žž.

1 Like

P.S. koliko se tijelu radi, svjedoče čak i ova buđenja u 06.00 … znači budi me ta želja da gruntam o idućim koracima. Bez obzira što sam jucer radio do nekih 23.30 … i sto je bilo valjda jedan, pola dva dok sam legao i zaspao … opet me budi već oko 6 i tjera dalje na razmisljanje u krevetu.

Dok god se osjećam po danu dovoljno svježe, rekao bi da i to ima tedenciju postizanja tog cilja “da se napravi čim više”

Mada bi volio da više odspavam… ali nekako to svjesno ne biram…a i ne muči me previše.

Jedino su mi oni “demoni” malo remetili planove, kad su me doslovice dvije noći premarali, tj. blokirali me da spavam… pa sam idući dan bio premoren…a opet nisam ni te dane stao. :smiley:

Samo ne znam koliko se može dugo ovako a da se ne pukne. Jer ako ne usporim u neko dogledno vrijeme, ovo je onda bolest… jer ovo je doslovice ono kad te posao proguta i diktira svoj tempo.
Ne stati u jednom momentu i dat životu i druge prioritete… bi bio ipak grijeh i traćenje mnogo toga.
Al zasad me guta… ko žedan kad dobije piti vodu. xd
A niti se ja zasad ne bunim. :slight_smile:

1 Like

P.S. Samo noćas 20 prodaja. xd
A jucer je jedan lik naručio 100 komada puzzli i javio se da je to za njegov fizicki shop ako mu dam dopustenje za prodaju.
Što pak otvara novu priliku…javiti se svim fizickim shopovima…itd.

A i ove narudžbe koje sam stvorio jucer sa black friday ponudom, neće ih bome biti lagano sve ishendlati… posla opet preko glave.

I sad sam tipa prodavao boju koja je taman stigla iz Londona prekjucer. (To je originalna boja i bilo mi ju je žao ne uključiti u ponudu za crni petak, kad su ploče stigle i znam da su tu)
ALI, to opet znači da ću morat visit za vratom firmi koja reže i molit da što prije narežu da ne odugovlače … moram davit ako želim ispoštovat svoj shipping policy i imat isporuku u roku 2-5 dana.
Čim se narežu, guljači će opet morati preko noći reagirati. Al oni su super, s njima nikad nije zapelo. :slight_smile:

I još se čeka i tiskara da nova runda dobije novitete sa te strane.
Elementi sa tiskare idu u ruke guljačima, tako da imaju sve sto im treba za pakiranje. Al da se nebi tiskara ovog puta čekala, prvo ću dati guljačima da odrade bez toga…pa kad tiskara završi svoje…onda ću ja popikat materijale u pakovanja.
A ono najhitnije će dobit materijale sa mog kućnog printera i moje kućne rezalice papira… da se tako pokrije ono što već predugo čeka.

Znači, natezanje…natezanje…natezanje. I cijelo vrijeme tako. :smiley:

Al još bi gluplje bilo da nisam tu boju sada uključio. Em bi kupljene ploče ostale nekorištene, em kupci nebi imali extra boju na odabir… tako da je natezanje po meni upravo trazenje najbrže putanje… :slight_smile:

1 Like

One vrecice providne sa gore na vrhu zatvaracem kao sto si meni zapakovao puzzle, sto stisnes na vrhu gore, moja zena kupuje u obicnoj trgovini u Bosni recimo ekvivalentu Kauflandu, Konzumu i slicnim marketima.

Što nisu tvoje bile u vrećici za zamrzavanje zatvoreno selotepom. :smiley:

Tražit ću zip bag …nije da ih baš nigdje nema, ali nema točno dimenzije koja mi se najbolje uklapala. Čak niti približnih dimenzija toj ne nalazim.
A sada ovako raznih dimenzija…to se da naći… …svakako ću njuškati.

Znači pazio sam na ovo tako što sam kreirao poruku na način da moraju odgovoriti sa “YES” da dobiju code. Na taj način sam inicirao razgovore i smatrao sam da se neće vidjeti kao spam.

Mislim da se i nije vidjelo ko spam, po konverziji nakon svakog emaila. (Slao bi emailove na grupe po 100 ljudi)

ALI nakon jedno tako poslanih nekoliko mailova, sve ukupno za nekih 1000 kontakata što sam poslao i ostalo ih je još negdje 500 …i cap kaže Gmail:

Dosegnuli ste ograničenje za slanje pošte. Vaša poruka nije poslana.

Mislio sam da će ga to pustiti preko noći, da malo prođe vremena…ali neda mi ni sada da više šaljem. Heh.

Što sam poslao, sam poslao xd.

ZIP BAG pronađene: https://www.radoform.hr/#/Product/392/10824%23product
Svih i veličina i debljina. Veleprodaja, minimalna narudžba 1000 komada.
Direktno sa njihovog skaldišta, pa se mogu i pogledati uživo različiti uzorci.

To se tražilo. :slight_smile:

P.S. već iz telefonskog razgovora se dalo zaključiti da im je ogromno skladište, da su bukirani sa narudžbama i da se najavim kada ću doći da mi termin slože.

Znači wtf…ja ne radim zapravo ekšuali ništa specijalno što prodajem puzzle. Moj zaključak je da samo treba prodavati, skoro bilo što…za svašta bi se dalo naći tržište… xd xd.

Neću reći na glas da ne kvarim čovjeku posao, ali još jedan od suplajera kojeg imam je praktički jedini u Zagrebu koji je imao tu uslugu za ponuditi.
Znači na svakom koraku se sreću biznisi koji su poprilično u raju od neznanja mase da bi se to moglo raditi…

Nisam tipa još vidio laser koji nije upogonjen praktički od 0-24 …i da biznis ne cvjeta oko njega. Znači oko jednog lasera se izgradi ono cijeli isplativi sustav, hale skladišta, operateri, help desk, uvoz i preprodaja materijala …čuda… a ispred hale sve do jednog auta, ne znaš koji je skuplji. Ko da su potpis stavili sebi na čelo da im treba biti konkurencija, da im posao cvjeta.

…i baš se vidi da netko ima laser i ne gradi se dalje oko njega. Ima jedan tim koji ima dobar laser, a njih 5 se u jednom sobičku guši oko njega, totalno neorganizirani…niti na emailove ne stignu odgovoriti po 30 dana …niti naći staru dokumentaciju što su radili sa kojim klijentom… a i diće kada su stavili u istu sobu i laser i helpdesk i sve…

Dok s druge strane, isto oko jednog lasera…nastane čudo. Doduše, laseri nisu jeftini, a sigurno ni prostor.

imas servise koji ce to odradit za tebe da ne bude tako oznaceno il ograniceno i da u najgoru ruku emailovi idu u azuriranja ne u spam/promocije… sobzirom da se radi o 1500+ emailova najbolje ti tako…

a onda je posle lako i poslati email gdje se zahvalis na kupovini, pitas za feedback bez ikakvog linka il promocije neceg (boostas povjerenje kupaca pa kasnije budu vece sanse za prodaju)

1 Like

@bozoou Imam prijatelja koji proizvodi vrećice i sve se može custom napraviti po tvojoj želji. Ako nisi već bukirao kod ovih (ili jednostavno želiš čuti još jednu ponudu) - javi pa vas spojim.

1 Like

Znam da ih ima…ali kada ih nisam na vrijeme proučio, nisam baš niti išao zadnji dan na tu opciju.
A što je najgore, meni se činilo da će me bolje tretirati Gmail ako vidi da se šalje ručno…i ako vidi da postoji razgovor… nego ako skuži da je to slano posredstvom nekog servisa. To mi se baš činilo kao da je gora opcija za Gmail. (Koliko god da su ti servisi široko korišteni.)

Ali čini se da je ovako za ručno slanje postavljen i striktan plafon koliko se može poslati. I to ne u detekciji kao da je spam…nego doslovno u ograničavanju broja emailova koji se mogu poslati. Čudnjikavo…nebi se čudio da je to neki limiter koji je ostao iz davnina interneta. …jer na Gmailu se daju uočiti da još uvijek postoje neki djelovi code-a na njemu koji su se valjda pisali 1990-te :smiley:

Ono, kada ideš mergati dva gmail računa…otvara se “parna lokomotiva” od sučelja u tu svrhu. Valjda ne mijenjaju dok radi …ali tako bi i ovaj limiter mogao biti neki izumrli štakor u codeu.

Neće mi škoditi kontakt. Generalno i nisam našao vrećice kakve otpočetka tražim…ali od takvih sam uglavnom već i odustao. Pa eto…možda mi se ovako te stvore. :slight_smile:
Možeš poslati kontakt na PM ili na [email protected], bit ću zahvalan. :wink:

Nešto najmilije mi je kada poharam Narodne novine xd.

Ako se pitate što nisam uzeo druga kolica. …jesam, to su druga. xd

1 Like