Kad Anđeli slože puzzle :)

Pusti kolica, sto nisi uzeo tu malu tamo?

Ta mala je ionako bila kod mene…pitala di nešto stoji, mislila da sam radnik u trgovini, hahah.
Kolica pecaju samo tako, haha

3 Likeova

150 prodaja u jednom danu, nije baš poduplano…ali nije ni loše. :slight_smile:
Plus još onaj što se najavio da bi uzeo još 100 komada za svoj shop. Mada to još nije realizirano, ali se čini skroz ozbiljan.

A mislim da će biti i još ovaj vikend zamaha od ovoga…

Naravno i problemi … očekivao sam da će mi ovaj što reže puzzle već u ponedjeljak imati narezane “mačkice”…i veli on danas da je ostao bez materijala. I stiže materijal u utorak, ali treba i još koji dan da se narežu…uglavnom grdo. …pošto sam ovo pecao sa naglaskom da je ovo idealan poklon za Božić, a sa tim čekanjem “mačkica” dobrom djelu kupaca će biti upitno hoće li paket stići do Božića. Prenaknap. :confused:

A skužio sam tako da sam fulao jednu dosta bitnu stvar, u mailu sam imao jednu od poruka:

Also, from now we are sending every package with priority shipping and with tracking ID, so every package usually arrives within 15 - 20 days. Maybe even faster.

A umjesto boldanog je trebalo pisati nešto u stilu: “Ne možemo baš garantirati to vrijeme, ali to je najčešće potrebno vrijeme za isporuku.”

Sumnjam da bi se zbog tako drugačije poruke itko predomislio od kupnje …al ako pokloni krenu kasniti, velika će razlika biti zbog tog djela poruke za traženje krivica u meni…
U suprotnom bi bio ograđen i na svaku žalbu bi jednostavno rekao da mi na to ne možemo utjecati…te da mi je jako žao što nije uspjelo stići u očekivanom roku. I nebi tu ljudi sudili mene…barem oni koji su pristojni i razumni nebi imali osnovu za to…

Naletih na jedan zanimljiv dokumentarac, koji me podsjetilo na ovu temu, pa evo da ostavim ako koga zanima. Radi se o kreatorima za board games.

1 Like

Zvuči obečavajuće za pogledati. Tnx. :wink:

Ako imaju tracking ID, vidjece i sami kad si poslao. Koliko dugo putuje, ne ovisi tebi. Kad je poslano, to vec ovisi o tebi.

Dobro su ti ispale one vrece sa spoiler upozorenjem.

Nisam ispratila sve sto si pisao, jesu ti radili youtuberi review za cats puzzle?

Znam da će se vidjeti … ali ako puzzle zakasne…prvo će svi krenuti od toga da sam rekao da će stići dosta prije od 20 dana.

Ako ja pošaljem i odmah, a puzzle zakasne … svi će prigovorit kako to da sam obećao da će stići sigurno unutar 20 dana, a nisu. Što znači da sam lagao.

A da sam samo malo drugačije se izrazio, nebi mogli reći da sam lagao.

A tek na to se onda gleda jesam li dao sve od sebe i slao odmah ili nisam.

Ako nisam slao odmah, a puzzle stignu na vrijeme… sve ce bit ok.
A ako sam čak i slao odmah, a ne stignu na vrijeme… bit će što sam lagao.

Od toga je još samo gore to što nisam slao na vrijeme i nisu stigle na vrijeme. Em sam lagao, em se u njihovim očima nisam ni potrudio da pošaljem odmah.

A ovih par dana kašnjenja što će biti, baš će prelomiti da nekima ne stignu na vrijeme.

Hvala…je i meni se dopada. Zadovoljan sam baš.

A video još nije objavljen, u napetom sam iščekivanju. Em mi je napeto kakav će ostavit dojam puzzle u očima i recenzista i publike. To me full zanima… iskreno nemam pojma jesu li samo 5% dobre ko Ugly4, ili su mozda za prosjecnu publiku i bolje. Zaista nemam osjećaj. :slight_smile:

A onda mi je jos napeto kako ce bit konverzija nakon videa … pošto je tajming ono točno na Božić. Napeto strava. :slight_smile:

Al da se i to optimizirat, ono što imam zalihe slat ću odmah Amerikancima. A ovi što će čekat na shipping, neka budu Europa … pa će njima stići brže i nadoknadit kašnjenje shippinga. ( a ovo mozda zaebe i jedne i druge. Posto je Amerika ionako na knap… a Europa koja je ovako zicer da će stići, njih zaebem kasnjenjem isporuke, haha)

Osim toga moram stavit na čekanje sve one koji su naručili tipa 3x 8cat, a dat prednost single narudžbama.

Na taj način imam 3 zadovoljna kupca, na osnovu jednog ljutog. U suprotnom su tri ljuta da bi bio jedan zadovoljan. A opet, baš taj koji je naručio tri komada… baš on cilja da to budu pokloni… hehe…dileme…dileme.

Najbolje nist kalkulirat ovdje xd…jos cu pokvarit.

Spreman za lansiranje. :smiley:

1 Like

Spomenuo sam klinca koji me očarao svojim skillsom editiranja i montaže … pa evo i njegov prvi uradak.

Doduše, fulao je neke strateške djelove kako su zamišljeni, pa je malo iskrivljen koncept videa…no to će se popraviti uskoro dok mu dam povratni feedback.

Ali evo djelim njegov prvi uradak…meni je baš cool:
https://drive.google.com/file/d/1-4ViqHKpbutXBpBczT2DdTcRuIDY6eR0/view?usp=sharing

Prvi recenzista, jedan blogger … već se danima muči sa 8cat i zaključio je da su nemoguće, hahaha. :smiley:

2 Likeova

Stvarno dobar video, samo 2 stvari:

  1. Popraviti ostrinu videa
  2. Jeli posible ili possible? Mozda sam u krivu :stuck_out_tongue:

Mali rastura…još mu je to ja mislim prva stop-animacija po mojoj sugestiji, inače snima drugačije tipove videa.

Pa i ja se nadam da se to izgubilo u prijenostu. Pošto frameovi nastaju iz slika, mislim da originalna oštrina mora biti puno bolja. Rekao je da je bolja…samo nisam vidio još koliko.

Primjetio sam i ja to…ali to je još daleko od konačnog teksta. Što se tiče teksta, video će se praviti sa više različitih poruka, pa će se poruke izbacivati prema uspješnosti konverzije određenog videa. Osim toga će se praviti različite poruke ovisno o jeziku tržišta gdje će se video promovirati. Tako da je tekst samo varijabla…

Glavni problem videa je što uvod traje 8sec, glavna radnja samo 6 sec, a završetak 13 sec. Dok glavna radnja treba trajati najduže…a to je dio koji mora kvaliteteno prikazati da (ugly) 4 puzzle se nikako ne uklapaju u skoro složenu soluciju.

Uvod je uglavnom ok trajanja, target je bio 5sec - 15sec, da početak bude dinamičan i da što prije krene glavni dio. Ali zato glavni dio se mora odraditi puno detaljnije…i usporiti tempo.

A finishiranje je baš napravio vrlo kreativno. :slight_smile:

Kaže da ne ide više od 6 xd.

Kako se odredjuje tezina puzle? Neki licni utisak jel? Ako sam zapamtio na ovim pise 9/10

Jesi li poslo Krisu puzle?

Pa na ove sam stavio licni utisak…ono što sam dobio dojam gledajući neke frendove kako slažu. (Doduše, svi su slagali dok još nisu bile mačke u igri, ona prva verzija) …i onako, tko skuži caku brzo ih složi… tko ne uhvati caku, vrti se samo u krug. Upadne u Limbo. Xd
Meni se čak činilo da sam 9 i puno stavio za tezinu.

Na Ugly4 prvo nisam ni stavljao tezinu, pa su recenzisti rekli da su 10/10…pa sam stavio tako.

Meni je taj rating malo bezveze, jer ima puzzli koje su toliko teške da su doslovice nemoguće za čovjeka da ih složi. Ono, nalupaju kombinatorike da ih fakat bude nemoguće za složit, pa to opet bude 10/10.
Tako da se oznaka 10/10 treba shvatiti da su puzzle ozbiljne i teške, a unutar toga 10/10 mogu opet biti realno teške…i nerealno preteške.

I onda čim nisu 10/10 … kvari kao dojam…

Po meni bi rejting trebao biti od 0-100, a da se vadi nekakvim službenim testiranjem, da se ima testna grupa ljudi i da se mjeri neki broj uzoraka koliko je trebalo različitim ljudima da ih slože…i onda čisto statistički dodjeljivati rejting težini puzzle.

Btw. eto…ideja se upravo rodila. Hvala.
Bilo bi cool napraviti tu organizaciju kroz čije će ruke sve puzzle proći … pa da svake puzzle imaju svoj službeni rejting po toj organizaciji. Ti se čini cool projekt. :slight_smile:

Jep jep. :slight_smile:

1 Like

Vrhunski video, da je kamera bolja bilo bi još bolje. Ovaj hint na kraju je odlično ubačen.

Pošto je to stop motion animacija, svaki frame je uslikan i sve ostalo je montaža…vjerujem da original mora biti bolji. Jer danas i prosječni fotić hvata sliku koja je poprilično čistija od jednog frame koji nastaje sa REC opcijom. A kako su ovo sve izvorno slike…morat će to biti oštrije. Ili se kvaliteta izgubila u renderiranju, ili ju je Dropbox pojeo u prijenosu.

Hehe…meni se taj dio baš ne dopada. Em mi nije drago da je hint ubačen…em mi nije drago što su ugly4 puzzle zamjenjene sa 4 angel puzzle. Malo neupućenu osobu dovodi u konfuziju što je sada to. Tako da će se taj dio remontirati i video će završiti na vrlo sličan način, ali će umjesto 4 Angel puzzle, to odigrati Ugly4 ekipa… i onda za sami kraj na pločici ostaju samo 4 puzzle, koje su ugly4. I ispod njihe se pojavljuje title: “Jigsaw Ugly4”.

Crazy day… do sad ja mislim najžešći.
Krenuo u 7 ujutro …i tek sad gotov. Imao sam dvije kraće stanke za dva obroka…sve ostalo full gass.

Znači u jednom danu:
Izmolio tri dobavljaca da odrade ako je ikako moguće danas, ono što se inače ne radi baš u jedan dan. Uz puno sreće da su svih troje pristali, izorganizirao se da to sve stignem i pokupiti, ukupno napravio 150km, pretežno međugradske/gradske vožnje. I to još optimiziranim tajminzima i rutama…jedino me Samobor zeznuo tajming i tamo sam mora u dva navrata ići.
Putem dok se vozim, zaposlio dvije osobe…tajmirao da se s njima nađem i uvedem ih u posao…koji mora usto biti gotov do navecer. …a ima ga podosta za jedan dan. (Molim Boga da nalete ok osobe, i jesu :slight_smile: )
Ono što je bilo viška za te dvije osobe, primio se toga sam. (Tj. s curom)
Sakupio obavljeni posao od postojećih suradnika i od tih novih tek oko ponoći… jer toliko su i bili zatrpani i oni i ja da nisu mogli niti imati gotovo prije.
Taman sam tu i ja gotov sa svojim djelom…i još spajanje moga i njihovoga do kasnih sati…tj. do pol tri ujutro.

Veselo. :smiley:

Uglavnom, već sam lagano preko vikenda znao da me čeka zeznut ponedjeljak i malo pripremao teren … al svejedno, mislio sam da će ovo sve biti nemoguće izvest, tj. da nešto mora poći po zlu… a bome sve za dlaku precizno ispalo. Jedino sam planirao da će do ponoći bit gotovo. :slight_smile:

I još u prolazu odradio i pola satni sastanak sa malim za video. xd

P.S. kompleksnost dana podiže to što sav materijal koji sam podizao kod dobavljača je bio ključan da se proizvodi do kraja zapakiraju. Pa sabirati nove ljude za pakiranje, dok istovremeno nemaš u sebe niti materijal koji je potreban za to pakiranje…i sve to nekako kronološki stumbati da se na kraju sve uspješno kompletira, i sa svatko u pravi čas dobije što mu treba… igrarija xd

2 Likeova