Kad Anđeli slože puzzle :)

Koliko vidim ovo je Google Drive. Video je ocito originalno takav jer niti jedan cloud servis za pohranu podataka “ne jede kvalitetu videa”. A naročito ne dropbox pošto ga koristim upravo za takve stvari.
Edit: skinuo sam video na komp i kvaliteta je odlična. Ovo što vidimo online je samo preview video kojeg Googleov cloud servis izrenderira sam i jako degradira kvalitetu. Video je kvalitetan, skini ga na komp i sam se uvjeri.

1 Like

Kuzim sad u cem je fora, tnx. :wink:

Frajer je uspio ugurati 7 od 8 mačaka, haha. Cool.

Osim što sam se jučer postavio na trepavice, bogme se trebalo i danas postaviti na trepavice da se sve kompletira i odradi kompletan Black Friday shipping sa današnjim danom.
Doduše, nebi se ništa strašno desilo da je ostalo dio i za sutra…ali nekako je bio to postavljen izazov. Uspješno odrađen.

Ono čega sam se zapravo bojao…bojao sam se da bi se sve moglo odugovlačiti do kraja tjedna, ili čak do idućega…zato sam se jučer navozao 150km da se sve kompletira ako je ikako moguće.
A kada već jučerašnji dan nije zakazao, bilo je šteta i današnji ne odraditi full gas…tako da ništa ne ostaje za srijedu.

Mission success.

A da bi bio uspješan, trebalo je skužiti jednu odličnu foricu…naime, skužio sam kako ću brže poslati pakete preko pošte kojojoj treba prosječno vremena 2min da unese u sustav jedan paket…nego preko druge pošte kojoj treba prosječno 30sec da unese u sustav jedan paket.

Koliko god zvuči neobično i nemoguće, ali upravo to…pošta koja sporije radi, omogućila je da se sve danas shippa. A da sam se oslanjao na bržu poštu, s današnjim danom nebi imalo šanse da sve bude gotovo.

Za sada toliko…begam…uskoro pojasnim. :smiley:

Pregorice mu mozak. Ne znam kako nije guglo, izasla bi mu ova tema. Mada vi puzlasi vjerovatno ne trazite precice.

1 Like

Haha, je. Malo je ljut i na instrukcije postao…kao nisu dovoljno precizne…jer je on sebi stavio limite u glavu koje iskreno u instrukcijama ne pišu. Iz nekog razloga je zabrijao da se centralne puzzle ne smiju micati. Točnije, skužio je da se centralne puzzle smiju repozicionirati, ali tako da i dalje ostanu u centru.

Ne znam od kuda mu ta pravila…podsjeća me malo na ovo:
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-9dfddc31f7f4fd250dfcabf5c8ed68cb

…ako ti je poznata ta zagonetka, koja upravo igra na tu kartu da si ljudi postavljaju limite koji nisu nigdje zadani.

Kako god…dobro je našao soluciju da uklopi 7 mačaka, hahah. Genijalno mi je to. :smiley: Nisam imao pojma da se može. xd

hehe. ja poživčanim kad ne mogu riješit za 10 sekundi nešta, zato i ne volim puzle, zagonetke i druge slične stvari. mogu mislit šta je u glavi koja se muči danima sa puzlom. ko onaj nacista u život je lijep što ne zna rješenje zagonetke pa moli gvida koji je u logoru da mu pomogne.

1 Like

Hehe, gle feedback jednog kupca ugly4 puzzli:

havent seen solution , nor have i figured it out, i have over 30 hours into it and have come up wit over 50 different way to come up with 4 different pieces that STILL DON’T FIT !!!

I WILL FIGURE IT OUT ! EVEN IF IT KILLS ME !

P.S. ne stavim li ja, netko drugi će stavit sliku solucije na net. Oni koji si ne žele spojlat zagonetku, valjda je ne goglaju…

1 Like

Ovaj je pak ugurao 8 od 8 mačaka, hehe…ali je vadio van centralnu puzzlu, što je zabranjeno izvaditi neku od 4 centralne puzzle. (Svjestan je i on bio da ovo nije rješenje, samo je slikao)

Iskreno, to sam zabranio iz nekih drugih razloga…a nisam znao niti da je ovo moguće. Dobro da sam zabranio. :smiley: :smiley:

P.S. I drago mi je vidjeti da se i ovaj pomučio minimalno 23 minute do ove faze, sada da i odmah složi…smatram trik uspješnim. :slight_smile:
A valjda se neće i ovaj mučiti danima, hahahah.

Haha…nešto je dobro stavio, ali kaže da je uvjeren da ove 4 moraju biti tu, da se uklapaju savršeno. Hahah…to će ga omesti još neko vrijeme. :smiley: :smiley:

3 Likeova

oću favikon da umetneš na sajt kako znaš i umiješ

što si najružniju sliku puzli stavio ko početnu? razumijem da se takav proizvod dobije i da najčeće ide slika proizvoda ko proizvoda ali ja bih tu sliku stavio poslednju.

jel se može smanjiti zum na slikama ili to tako mora, nekako mi se čini da ih previše zumira i onda bude loš kvalitet slike tako zumirane.

može li malo detaljnije o ovome? ja se malo zainteresovah. kako bi se pratilo ima li prodaje? bi li imao neki shopify app za affiliate?

Odgovorim uskoro, s moba sam :wink:

Samo sam htio podijeliti link prvog reviewa

Dobro se namučio. :slight_smile:
Dobri su i komentari … čini se da slijedi još jedan veliki val prodaje nakon što Chris objavi ove puzzle.

1 Like

Ja pit’o davno al’ se ućut’o. :stuck_out_tongue: Iskreno, mislim da je glupo to uvid u dashboard preko TeamViewer-a. Postoje besplatne affiliate aplikacije al’ se trebaju isprobati kako tačno funkcionišu.

@bozoou

Bilo je prigovora da se ne zna koja je koja boja…pa sam povezao izbornik boja sa predstavnom slikom neke boje, pa se valjda i početna slika izmjenila. Iskreno nisam ni znao do sada da je to utjecalo na početnu sliku.

Puno toga kod slika nisam zadovoljan, ali taj dio još nije došao na red.
Prosto iz razloga što mislim da se kupac odlučuje na kupnju na youtube kanalu kod Chrisa, i da sama kvaliteta shopa ne utječe naknadno na njegovu odluku. Tako da su prioriteti onoga što trenutno radim prilagođeni tome razmišljanju.

Isto vrijedi kao i za slike … mada je favicon vjerovatni min posla podesiti, mene to ne dira baš. Držim se strogo svoje putanje…jer takvih sitnica koje su po 5min posla ima na tisuće…i to je odjednom 5000min posla da se sve te sitnice riješe. Po čemu je neka sitnica bitnija od druge? Na tome treba biti fokus, stvarati prioritete da je nešto bitnije od nečega.

Mislim da je vrijedno spomena, pa ću pojasniti kako si organiziram taj dio.
Vrlo precizno kategorizirane TODO liste.
Tako imam todo liste po sljedećim kategorijama:

  • momentary todo lista
  • daily todo
  • weekly todo
  • monthly todo
  • annual todo

  • due date todo
  • triggered todo
  • clients todo
  • creative todo
    =================
  • projects todo
  • apstract todo

Ponešto o tim listama…

  • momentary todo lista je lista pomoću koje sortiram prioritete sljedećih sat/dva posla. Ona je potrebna kada stvarno zagusti i kada ima gorećih stvari koje se moraju odmah/uskoro obaviti, i lakše je kada se to stavi na papir i rastereti tako mozak da se lakše drži fokus na onome na čemu smo trenutno ove sekunde.

Također ako je neki sofisticiraniji zahvat, vrlo je elegantno rasčlaniti korake tog zadatka na momentary todo, i onda opet rasterećenog mozga rješavati stavku po stavku.
Ključ je tako na kvalitetnom kreiranju/osmišljavanju todo liste, kasnije kada se stavke krenu rješavati…to trebaju biti sve jednostavni koraci svaki za sebe.

  • daily todo lista je logično dnevni plan

  • weekly todo je slično ko dnevni plan, samo tjedni plan …i tako dalje mjesečni i godišnji plan.

  • due date todo je lista na kojoj završavaju svi taskovi koji moraju biti izvršeni do nekog roka. Tako si postavljam krajnje datume kada se moram početi baviti nekim zadatkom i kada isti mora biti gotov…i borim se u međuvremenu sa daily, weekly, … listama da si osiguram slobodno vrijeme kada stiže nešto iz due date todo liste. Jer tamo su kritične stvari koje ne smiju prekoračiti neki datum (rok).

  • triggered todo je lista stavki kojima se počinjem baviti nakon što je nešto uspješno kompletirano. Znači za svaku stavku sa ove liste mora prethodno biti nešto izvršeno, da bi se aktivirala i završila u nekoj od drugih todo lista (daily, weekly … )

  • clients todo je lista zahtjeva klijenata. Svaki taj todo završava i na nekoj drugoj listi, ali na ovoj listi sortirano po radu sa klijentima. (Nema očito svaki projekt ovu todo listu)

-creative todo je pak lista gdje završavaju kreativne ideje koje nisu dobile još neko prioritetno mjesto u nekoj drugoj todo listi, ali tu su…ostaju zapisane. Tu se ajmo reći osmišljavaju neke moguće strategije, koje prije ili kasnije (ako bude sreće) završe u godišnjem, mjesečnom, tjednom ili dnevnom planu.

Sve gornje todo liste još vodim zasebno za svaki projekt na kojem radim.
A osim tih todo lista tu su još neke malo optimističnije, tj. dugoročnije todo liste. To su:

  • procjets todo - grubi okviri projekata na kojima mislim raditi narednih 2,3,5 godina
  • apstract todo - grubi okviri projekata na kojima mislim raditi ako baš bude bilo puno sreće. Tu završavaju ideje koje pariraju najtežim SF filmovima, haha. Ali neka i njih, neka budu zapisane :smiley:

I sada, u čemu je poanta.
Mislim da glavni strateški dio raspolaganja svojim vremenom i prioritetima kojima ćemo posvetiti pažnju …radimo onog momenta kada oblikujemo svoju todo listu. Plan svog vremena i prioriteta rada pravimo kada smo fokusirani izričito na tu jednu stvar …da ispravno formiramo te prioritete.

Taj dio posla se ne smije miješati sa obavljanjem drugih zadataka…jer niti jedan posao onda neće biti dobro obavljen. Tako da kada uređujem todo liste, onda se bavim samo time i isključivo time…i tada puno razmišljam zašto je nešto bitnije od nečega i kojim to redom posložiti da sve ima što više smisla u mojim očima. I to nije uopće lagan zadatak određivati prioritete. Zato jer imaš situaciju da je nešto jako bitno, ono od života bitno…ali treba tri mjeseca da se završi. S druge strane imaš da je nešto praktički skroz nebitno, ali treba sat vremena posla. Koje ide prvo? :slight_smile:

Kada u jednadžbu uđe takvih 50-ak stavki koje su različite važnosti i uveliko različite po zahtjevnosti koliko traže vremena da se naprave…postaje prava mozgalica složiti to pravim redom.
(A todo lista samo na jednom projektu mi ima 1200 linija. :smiley: …i slobodno to množi puta još nekoliko puta dok se obuhvate sve todo liste sa svih projekata)
Razmišljao sam čak da bi umjetna inteligencija tu bila od velike koristi da na neki način sugerira kojim se redom treba raditi…jer velim, kada se ispreplete 5 projekata, sa masu todo stavki različitih prioriteta…vrlo je nezgodno shvatiti što mora ići sljedeće. A pogotovo mi se čini da nije svatko sposoban dobro procjeniti te prioritete … a to je zrapravo glavni dio. Jer svatko od nas ima 24h dnevno na raspolaganju, samo je pitanje na što ćemo ih usmjeriti.

No onog momenta kada sam odradio taj dio posla i nešto sam stavio na određeno mjesto na todo listu, pa neću onda više kršiti dogovor koji sam napravio sam sa sobom. Prekršit ću ga samo ako su se neke vanjske okolnosti promjenile koje će tražiti restrukturiranje prioriteta na todo listi.

Konretno za favicon koji ponovno spominješ… on je meni na toj todo listi i ja sam svjestan da je to 5-6 min posla i da sam to mogao obaviti već 5 puta dok sam napisao ovaj post. Ali na svim todo listama koje imam, nije to jedini task koji zahtjeva tako 5-6 min posla. Takvih taskova je takoreći na tisuće. Zašto bi ja onda odlučivao u nekom momentu da jedan takav kratki task mora ići na izvršavanje, a da je drugih takvih 999 taskova na čekanju? Po čem je ovaj posebniji? :slight_smile:

Možda tebi i je kada nisi svjestan svih taskova koje ja imam pred sobom…ali meni nije. Nije iz razloga što sam već napisao da smatram da se kupac odlučuje hoće li ili neće kupiti na youtube videu od Chrisa, tako da je cijeli shop ovog momenta meni poprilično nebitan. A kada shop počme biti bitan, na njemu je samo masa stvari koje smatram da se moraju izmjeniti.

  • nit je slike radio profi fotograf
  • nit su tekstovi prošli kroz ruke lektora koji znaju engleski (za razliku od mene xd)
  • nit je feedback dobro složen prema kupcima da znaju nekakav status pošiljke…ono, ima baš dosta toga bitnijeg od favicona.
    Ali slažem se, favicon je možda i 2 min posla i on je iz tog nekog razloga trebao svjedno dobiti prioritet da već bude obavljen. Na mojoj listi nije dobio taj prolaz…i to je djelom iz te problematike što sam spomenuo da nije baš jednostavno oblikovati listu, kada se imaju takvi specifični taskovi omjera bitnosti/trajanja_za_napraviti.

Uglavnom, ovo nije odgovor da ti objasnim zašto favicon nisam još pravio (budem sada tebi za sreću i umetnuo ga, hehe)
Ovo je više bio odgovor što sam htio malo podijeliti ovaj organizacijski dio oko todo listi. Što smatram vrlo bitnom stvari…i tako radim zadnje dvije godine i pomoglo mi je baš jako puno.

Osim tih todo listi, još povrh njih valja napraviti i raspored. I to na način da si prvo raspodjelimo raspored na način, karikirat ću:

  • 10 sati tjedno čitanje knjiga

  • 10 sati tjedno proučavanje stručne literature

  • 40 sati tjedno rad na tekućim projektima

  • 6 sati tjedno sport
    …itd.
    To je znači prvi sloj rasporeda. Onda ispod toga sloja dolazi drugi sloj rasporeda gdje već preciznije definiramo vlastite afinitete, pa točno raspoređujemo:

  • za čitanje knjiga, koliko od tih 10 sati opada na koju knjigu…

  • za proučavanje literature, koje sve literature se izučavaju i koliko na koju opada od tih 10 sati
    …itd…itd.
    Drugi sloj rasporeda se očito mora uklopiti u format prvog sloja rasporeda.

Valja primjetiti da je prvi sloj rasporeda nešto više fiksno, ono se ne mijenja baš iz tjedna u tjedan. Možda ćemo prema ljeti / zimi različito rasporediti posvetu vremena na posao / sport … ili kako ćemo biti stariji, možda će se taj raspored malo drugačije oblikovati zbog drugih životnih obaveza / mogućnosti / afiniteta …

Dok je drugi sloj rasporeda, nešto što se zapravo podešava na tjednoj / mjesečnoj bazi. To je otprilike kao raspored kada na faksu promjenimo semestar, pa se promjene predmeti.
Dok se prvi raspored ne mijenja kod promjene semestra, jer iako je student promjenio semestar, njegov život je i dalje konceptiran na način, tipa:

  • toliko i toliko sati faksa
  • toliko i toliko sati sporta
  • toliko i toliko sati hobija
    …itd. vodio on to ili ne, podsvjesno ipak ima neke orijentire koliko ćemu posvećuje vremena.

P.S. nisam se još uspio disciplinirati da se kvaltetno držim svog rasporeda, heh… ali bar ga imam i onako barem sam svjestan onda što u životu zapostavljam. Nadam se da ću to u dogledno vrijeme ispraviti.

Kako kažu, ne možemo se popraviti prije nego barem uočimo u čemu griješimo. :wink: :wink:

Eto, podijelih ovo jer smatram bitnim. :wink:

1 Like

Shopify omogućava kreiranje discount codova i praćenje koliko je koji discount code napravio prodaja. Može se sa shopify sigurno i više, ali to je ono što trenutno znam i što je skroz jednostavno.

Tako da shopify prati koliko je koji discount code napravio prodaja i ja na to ne mogu utjecati, ne mogu varati te podatke. Dalje je samo caka kako ćemo mi izmjeniti te podatke kako bi ti imao povjerenje da sam ti očitao točan broj tvojih prodaja sa shopify platforme.

Jel, printscreen je varljiv, tako da je trenutno pozdanije ali i primitivnije to odraditi preko cam2cam videocall, teamViewer ili nešto toga tipa. Poradit ću ubuduće na tehnici da se ti podaci mogu jednostavno slati i da su vjerodostojni, za sada je video call sasvim uporaban po meni.

Možda ima shopify neki export za treće strane…u sklopu tako nekog affilate plugina. Morao bi proučiti.
No affilate prodaja se može početi ovog momenta, prodaje će biti sigurno zabilježene na shopify platformi…a dalje je stvar dogovora kako ćemo te informacije razmjeniti da budu provjerljive, dok se ne nađe neka bolja “pro” metoda.

Još jedan simpatičan video. :smiley:

3 Likeova

Probaj ovu ili ovu.

Zašto kažem da je glupo to dijeljenje ekrana-a: taj sistem je propast prije nego je počeo.
Affiliate je sam po sebi zamisao da imaš što više korisnika. A štap-TeamViewer-kanap ne možeš ni dvoje troje uklopiti (da za sada zanemarimo samu ulogu tebe k’o Mračnog princa poslovne tajne :smile: )

Pogledaj te gore aplikacije. To su dvije najviše instalisane i najocijenjenije od besplatnih.
A evo spiska ujedno i onih drugih.

Instališi i probaj da l’ je to to.

2 Likeova

Otvori YouTube kanal i komentarši svaki budući review, zahvali se na recenziji ili šta ja znam već. Tako ćeš dobijati subove, a kasnije možeš razmišljati kako ih pretvoriti u mušterije.

3 Likeova

Prijedlog za puzzle.

U buducnosti kreiraj i vece puzzle i stavi na njih sliku. Pa da se slaze i slika.

Vece puzzle be slike i sa slikom.

Tipa 20x20 ili 30x30.

To ce biti zanimljivije ljudima i ako malo zakompliciras , jos vise zanimljivo.

kad stavi sliku preko citavih puzli onda je dao i rjesenje…

1 Like