Kad Anđeli slože puzzle :)

Sad znas za sledeci put pa malo manje nudi…idalje ce ovi biti sretni a tebi ostane vise :smiley:

Prvi review je ovdje: https://youtu.be/Dg5bLLiLxTU …i za sada su komentari brutalni.
Ja na svadbi i stigao pogledati svega par prvih minuta videa… kao da su mi namjerno odužili gušt iščekivanja :smiley:

2 Likeova

U pravu si, ali s kime bi onda djelio sreću svake iduće prodaje?

Iskreno vec sam bio tamo gdje je bilo para više nego dovoljno…no ako tu sreću ne možeš podijeliti sa drugima, nekako je isprazno.

Znam da ovo u poslovnom smislu nije najbistrije, ali nekako je gušt s drugim djelit uspjeh.
Pogotovo što smatram da velik dio tog uspjeha uistinu njima pripada.

2 Likeova

Kae najgore…ovom najvecem sam nakon toga ponudio još više. Al ima i racije u tome…skuzio sam da je on u dealu sa ovim najvećim shopom…a da oni to odrade bez mene, ja sam banana. Mogao bi ih eventualno tuziti za kradju autorskih prava.

Medjutim, cuo sam od ovog prvog kolike mrvice taj shop daje njima kada radi suradnju, tako da si tim potezom osiguravam da taj shop ispadne iz igre…a da se mene ispoštije kao autora da budem prvi i jedini provider. :slight_smile:

No risk, big fish is on huck. :smiley:

1 Like

Svaka cast Bozo! Ono sto je najljepse u ovoj prici je da si ti nesto kreirao sto se na kraju i isplatilo. Pun pogodak.
A dobar ti je i storytelling :slight_smile:

1 Like

Hvala, velik je stvarno gust vidjeti ovakvu reakciju publike…a tek je početak. :slight_smile:

Al ja cijelo vrijeme govorim i govorit ću …ovo je toliko težak problem rješen u kreaciji tih puzzli da ja stvarno to ne pripisujem sebi. Otpočetka me je taj glas uvjeravao da će me provesti kroz to…i da mu nisam vjerovao nikada se nebi niti upustio u pokušaj da kreiram ovako nešto. Iznimno iznimno teška kombinatorika…a ja sam dobivao ideje mic po mic kako sam napredovao, bas ono pustolovina gdje mi se taj glas samo još jednom potvrdio da zna nešto više od mene. I cijeli razvoj događaja ako nastavi u ovom smjeru će bit potvrda njihovog obećanja.

Btw. gore sam krivo preračunao brojke. Trenutno je sale 10% u odnosu na poglede…svaki deseti pogled kupi, sto je brutalno.
Ako se isto preslika na influencere koji imaju na desetke milijuna pogleda… ja bi na svaki njihov milijun pogleda trebao zaradit 10 milijuna kuna. Znaci ako i ne bude 10% sales …nego samo 1% sales, to opet znaci da na svakih milijun pogleda ja zarađujem milju kuna. Bolesne brojke koje i sam trenutno tesko mogu povjerovati…no sve mi je vec davno receno da će tako bit. Will see… huh.

4 Likeova

Svaka cast! Ako krene kao sto ocekujes, hoces li povecavati proizvodnju? Za koliko vremena mozes da napravis jedan set?

Jos jednom, svaka cast!

2 Likeova

Nemam pojma što će se desit…ako nastavi ovaj postotak prodaje/pogledu …bit će krvava (al slatka) borba to sve isporučit.

Zamisli samo da se tetama lagano oči zavrte u pošti kad udjemo sa 10 paketa, ovdje će se ić sa stotinjak paketa na poštu. Samo danas je bilo 20 narudzbi na svega 200 pregleda…a to je zanemariv broj pregleda na ono što slijedi.

Do sada ako sam radio serije od 100 puzzli, to se prodavalo dva mjeseca. Sad ovim tempom bi ta serija otisla za 5 dana, al velim ovaj tempo je tek vrh sante…ako ostane isti postotak prodaje.

Recimo ovaj najveci influencer neka rokne milju pregleda u nekoliko dana, po ovom omjeru je to 100 000 narudzbi. Pitam se jel toliko trenutno uopće ima tog materijala u Hrvatskoj.

Znači meni su dosad bile velike serije od sto komada, a sad ako će trebat ići serije u desetinama tisuća komada…bokte, tko će to narezat, obradit i zapakirat. Joj veselja… ima da se već sutra postavim na prste i ganjam organizaciju.

Plus ova firma što mi radi jedan bitan dio… ona je 90% u samoizolaciji radi korone i ove sitne serije ih dugo čekam u zadnje vrijeme. Pričao sam ranije da bi mi se ovdje kao moozdaa isplatilo na duze staze imat svoj stroj koji kosta 100k kn, sada mi se to ni malo ne čini upitnim. Em bi manje ovisio o drugima… em bi dosta smanjio proizvodni trošak i podigao i tu profit.

Uglavnom, ako matematika ne laže…teško da ću moći pokrit količinu narudzbi koja će uslijedit.

Bilo bi mozda pametno kalkulirat s tim drugim influencerima da pričekaju da se izorganiziram. Al me strah i čekat…sad kad je otislo javno.

Nadalje, hebe me i birokracija. Do sada sam na male serije radio pakiranje i zavrsnu obradu sam…ili bi platio kolegi pomoć. No na male cifre je to teklo onako frendovski. Ovo sad će trebat “vojska” da to radi. Recimo taj dio zavrsne obrade uzme 6min po puzzlama, znaci serija od 1000 komada da se obradi zahtjeva 6000min ili 100sati posla. To je jedan čovjek da radi po 8h dnevno 13 dana. Znači za seriju od 100 000 treba 50 ljudi koji bi radili mjesec dana.
Mnooogooo mnooogo velik chalange. :smiley: :smiley:

A zanimljiva je i koincidencija da se upravo 111 broji anđeoskim brojem.
https://angelnumber.org/111-angel-number-meaning-and-symbolism/

:slight_smile:

Btw. sasvim solidan tekst na linku…iz vase perspektive bajka, iz moje gotovo provjerena istina. :wink:

To su sve slatke muke hehe Uzmi u obzir da ti je vjerovatno malan uzorak te da je tesko da ce se buy trough rate takav odrzat na takvom sajtu- ako se odrzi, e onda svaka cast.

Prodaj meni one sajtove za 30k kuna i eto ti trecina para za tu spravu sto trebas :smiley:

btw kad si pravio na sajtu, koji je bio rekord za nabrze pronadjeno rjesenje?

pogledah video na yt, nema šta baš zanimljive puzle.

što je ugly5 postao ugly4?

šta i kako ti nude ovi? ako ne možeš pokrit proizvodnju i ostalo jel ti valja ta opcija? Što si kretao u promociju bez da imaš pokriven plan proizvodnje za neku određenu malo veću količinu?

Za stroj je trenutno prekasno i da imam sve pare.
Nabavka stroja, prostor, operater… :confused: Strojeva isto ima sranje i dobrih. Vecina ih je sranje…to znam jer sam dugo trazio firmu koja ima stroj koji dobro reze.
Ima zaverzlama oko tog stroja koje trazi iskustvo… podesavanja, odrzavanje…

A ovdje ce sad po svim poljima bit dosta uloga…kakva god veca serija da bude…bit ce jako skupa, a moras ju zavrtit prije nego se ista krene prodavat. Pa treba nekim mogucim zalogajima krenut, heh.

Je, jer sam u ranoj fazi skuzio da mogu jos jednu puzzlu uklopiti u fejk sliku. Tako da ostaju samo 4 neuklopive. Taj dio i nije baš vidljiv na videu, šteta…jer je brzo skuzio da je angel korner, pa nije onu fazu popunio do kraja…do zadnje 4.

Nude jako loše.
Kretao sam jer nisam ni okvirno pomislio da će biti toliki rate prodaje… pa mi se činio moj tempo proizvodnje više nego dovoljan. Velim, ono što bi inače proizveo u par dana ležero…trajalo je preko 2 mjeseca. Ovo je neka sasvim druga razina tempa koju nisam ni izbliza predvidio. Al bome se nisam ni zapitao previse što ako je taj rate samo 1%. Da sam to sagledao…bilo bi mi već jasnije što tu sve može bit.

Meni je samo bilo bitno da dođem do tih recenzista…i to sam smatrao glavnimi jedinim problemom koji treba riješiti. xd

Hmm…200 ljudi se mozda cini malenim uzorkom, ali nije. A bome prodaje to jako precizno prate. Digne se 50 pogleda…digne se 5 prodaja.
Nadalje, onaj drugi lik je daleko najbolji i on će sigurno napraviti i bolji video. Možda i puno bolji. Njegova publika je takodjer ista niša …tako da taj rate može biti tu negdje. Ali da i bude 10 puta manji…i dalje su to enormne brojke.

Ono zasto bi rate mogao biti manji: ovaj drugi lik je dinamičniji u videima pa ga moguće prati više publike koja uživa u njemu, ne toliko i u puzzlama da će odmah trčat kupit.

No s druge strane stiže i Božić …pogledi će jako rasti idućih nekoliko mjeseci…a sam Božić će pak jako povoljno utjecati na taj rate.

Ono što vidim kao minus…da se rate neće držati. Možda je veoma različita publika ona koja kasnije naleti na video…spram onih prvih koji jedva dočekaju novi video na subscribanom kanalu. Ako je tako…onda će i ovom postepeno opadat rate kako će pogledi nastaviti rasti. I ovaj zadnji efekt bi mogao biti toliko jak da sve ovo nakraju bude izgledalo ko moja zabrijancija. No mislim da ipak nije zabrijancija jer mi je sada postalo jasno što se desilo sa jednim drugim cool puzzlama koje su tako izašle na recenziju…i zašto su iste zatim bile godinu dana “out of stock”. Logično mi tek sad, bemu…

trazi hitno dalje druge firme ako vec nisi, vjerojatno ih ima dosta hr sa tim strojem?

Već sam ranije bio gotovo sa svima u kontaktu koje sam mogao izguglati. I ne samo Zg, nego iz čitave HR su mi slali testne uzorke.
Nekako mi se čini ako neka i skriva kvalitetni stroj, onda ga imaju za svoje potrebe…a ne za raditi drugima. (Kad se ne oglasavaju)

Jednu sam do sad imao…ti su imali dobru kvalitetu uspjesnih rezova, ali i puno škartova. No zanimljivo…i njih sam morao čekati pun k…po 30 dana samo da na email odgovore. Pa bi isao svaki puta osobno tamo…pa opet čekanje izrade…

Ispada da taj posao cvjeta kad su svi tako bukirani, a ponuda usluge je na jedvice za naći. To je razlog vise zasto mislim da taj ne moze bit promasena investicija.

Vidjet ću prvo kako će ovi reagirati kad im najavim obim posla. I njima će se brk omastiti…ako se izorganiziraju za taj obim posla. A imaju hrpetinu strojeva, veliki su baš.

Zašto rezati?

Zar nije logično napraviti kalup za svaki komad i u njega ušpricati plastiku?

Na taj način možeš raditi veće količine?

ovo su jako velika ulaganja, sumnjam da cwe to ikoja firma raditi

@mestro

pa da, ako su tako veliki, onda su im tvoje narudžbe bile ništa, pa se nisu ni previse trudili tj. radili su prioritetnije poslove ako ces im najaviti ozbiljne kolicine, svakako dogovori dobre rokove. a ne “kad bude bude”

1 Like

Jedan kalup za spricanje je oko 50k kuna. Ovdje bi ih imao 26 i to jako zaebanog oblika.
Kad bi sve i postigao…nebi imao finoću ko ovdje. Spricanje ostavlja trag di ulazi plastika…i di je izbacivač baca van. A i sumnjam da bi se ovaj materijal mogao spricati…tj.prilično sam siguran da ne moze. A pola vrijednosti ovih puzzli je u upravo što publika obožava ovaj materijal. :slight_smile: Tu ih kupuješ već i sa lošim zagonetkama.

kakav je to materijal uopce?