Kad Anđeli slože puzzle :)

Ne kužim, zašto se nebi isplatilo?

I meni je mutno kada ne znam pod kojim sve uvjetima mogu poslovati firme otvorene na nekakvim Karibima ili di već… ali ono puno se šuška da je daleko povoljnije imati firmu vani, pa reko da mi na taj način neće valjda lapiti 25% posto mog prihoda + još onda 12% dobiti. To je bemu skoro pola zarade državi, ako trebam iseliti firmu izvan HR da to zaobiđem, napravit ću tako.

Usto ću prvo vidjeti kako ide pregovaranje u poreznoj, možda su i oni ko tiskara da se može malo pregovarati. haha. Jer ako su imalo fleksibilni, zašto bi njima bio interes da odselim firmu van HR i da ne dobiju i ono što su mogli dobiti? Svakako ću probati pregovarati, javim dojmove. Mada sumnjam da tete iz porezne smiju donostiti takve odluke. xd xd

Neću im sigurno dati bez borbe 25% prihoda. Ludost.
Velim, taj zakon ima smisla za neke firme …za neke tipove poslovanja…za moj tip firme je to samo čisti minus i nedovoljno dobro definiran zakon za moju poziciju.

Vidim da radis sa paypalom i tu ima prostora za slalom, neces valjda sve isplatit na poslovni…

Znam da je PayPal siva zona i da bi se tu dalo puno mutiti. No ja ne želim mutiti i varati na takve načine. Ne želim varati uopće…samo se legalno izboriti za svoja prava.
Ako netko dođe zaviriti gdje god želi…ja želim biti čist u smislu da nisam imao namjeru ništa utajivati.
Možda ću imati greški po papirima, ali ne želim da se može dokazati namjera utajivanja ičega.
Tako da ne tražim takve načine izbjegavanja ičega …nego fino legalno vidjeti koje su mi opcije i odabrati ono najpovoljnije. I ako treba pokazati zube i tražiti ustupke …ili “jednostavno” iseliti firmu van HR. Ali ne dopustiti da me se harači gdje me se nebi trebalo haračiti.

Npr, pocetkom godine otvorio si firmu i za tri mjeseca natukao si 300 000kn i usao u pdv. Otvaras novu firmu s kojom si usao za 6 mjeseci u pdv. Znaci imas dvije firme s kojima si u pdvu sljedece godine. Hoces otvorit opet novu firmu ? Imaj na umu da ces imati troskove i sa firmom koja ti ne posluje tj koja je na cekanju. Npr. Zavrsni racun kod knjigovode…
Imaj na umu da je danas ■■■■■■■■ i skupo zatvarati firmu, a i fino kosta. A kod zatvaranja nije rijetko da porezna trazi papire za arhiv…

Kužim to, ali recimo da imaš firmu koja prihoduje malo manje od 600 000kn godišnje.
Ako bi to sve imao na jednoj firmi, onda si u sustavu PDV-a i trošak PDV-a mi je godišnje 150 000kn.

Ako bi imao dvije firme, imam extra troškove knjigovodstva koji su mi 8000kn godišnje, a sačuvao sam 150 000kn? (U totalu sam sačuvao 142 000kn…zapravo sačuvao sam 100 000kn, jer bi mi se nekih 42 000kn vratile kroz prebijanje PDV-a na troškove.)

Pa bogme malo zezancije oko otvaranja firme mi se isplati radi tih 100 000kn.
Sve da dođe i do zatvaranja firme, sumnjam da će troškovi ikako moći nadići napravljenu uštedu.

Mislim, ne da mi se zezati oko toga…ali radi se o povećim iznosima koji bi se time uštedili i čini mi se da sam fleksibilniji u svemu tome ako bi imao više firmi. Pa ako narastu i prihodi preko 600 000kn, dok god je ovakav omjer povrata PDV-a i davanja PDV-a, isplatilo bi se imati i tri firme ako treba. Zašto ne…ne vidim niti jedan razlog zašto ne, osim ako je to ilegalan pristup.
Sve drugo je samo par papira više na hrpi… to sam se opremio https://photos.app.goo.gl/irs5Rq2vmaMXP6Y49 xd xd

Vezano za EU. Nasao bi neku firmu koja zeli otkupiti puzzle i osloboden si pdva, naravno ako ste zajedno u sustavu pdva.

@bozoou

Od brutto iznosa pdv ispadne 20%, ne 25%.

80x1.25 = 100

ako imas dobar prihod, male troskove proizvodnje i distribucije, nemoj kemijat, jer ces si stvoriti probleme.

1 Like

Sta te muci pdv kad ne prodajes u hrvatsku nego u inostranstvo? Trebalo bi da u zakonu stoji clan za pdv koji kaze da si oslobodjen skupljanja pdv-a za proizvode/usluge koji se izvoze…

i taj prelaz od 300k bi trebao bi na promet robe koja bi trebala biti oporeziva.

Znaci evo u BiH, ja sad predjem 50k i moram se prijavit (a vec sam prijavljen) u ovu jedinicu za indirektno oporezivanje, ali ne skupljam pdv ni nista jer ono sto ja radim je oslobodjeno PDV-a, a mislim da si ti u istoj situaciji

1 Like

Ako si u pravu, odlično. Nešto sam i načuo u tom smjeru, pa se nadam da je tako.

Onda bi mi čak i pasalo biti i sustavu PDVa, da dobijem povrat poreza na proizvodnom djelu. To bi bilo baš odlično. :slight_smile:

1 Like

eto mali update da te razoracam- u Hrvatskoj cini mi se vrijedi isto… ali ne za sve zemlje zajednickog trzista EU (znaci zemlje EU i one 2-3 sto nisu clanice a dio su jedinstvenog trzista)… znaci kad prodaje su eu racuna se ko kad ja prodajem u bosnu

Vidio na susjednoj temi…samo nisam jos odgovarao.
Ma dobro je i ako je tako. Meni je USA preko 90% prodaja, a ostatak je UK koji isto nije u EU, hehe.

Ovo drugo je sve zanemarivo…tako da super ako je tako kako kazes. Jos prebijem 25% proizvodnih troškova…ma milina. :slight_smile:

S time da ja msm kao sto sa rekoa da se tih 300k kuna gleda na oporezivi dio tj ono gdje bi trebao skupljati pdv jer tako zakon kaze

1 Like

Ako otvoris vani firmi,mislim da u hr onda jos moras platiti porez od 12% kao porez na dividendu.

Something new in house. :smiley:

Ove puzzle neće ići u ovom obliku, ali našao sam odlično drvo koje je em jeftine, em se dobro reže na laseru…em lijepo izgleda kada se nareže…i sada je to jedna sasvim nova dimenzija novih mogućnosti.

Kao klinac sam slagao avione na daljinski, što zahtjeva puno rezanja skalpelom, šmirglanja i svega …a sada ću samo nacrte pretočiti u oblik pogodan za lasersko rezanje i takoreći samo narezivati sve djelove aviona i nuditi u kutijama kao kiteve koji se mogu relativno lako složiti doma. Što je dobar dio zabave samo taj proces slaganja, moguće veći i od samog letenja.

Osim aviona, bit će tu puuuuuno novih stvari koje mi se gnjezde u glavi…koje će klinci moći slagati iz kiteva / 3D puzzli i uživati u tom procesu stvaranja. :slight_smile:

1 Like

Prvi pokušaj custom vrećice je skoro ispao dobro :slight_smile:

Drugi je ispao perfect:

Bye bye kaufland vrećice. :slight_smile:

Čemu to?
Pa kada se ovo pretvori u zapakirane puzzle…

… vrlo ih je nezgodno skladištiti bez točno prilagođene vrećice. Čim vrećica ne ide točno uz puzzle, sve se nešto ruši, raspada…na hero ide… nikako po špagi. :slight_smile: Do sad. :slight_smile:

Btw. kaže frend jesam li lud da ću praviti svoje vrećice …ja reko zašto ne, barem ću nešto novo naučiti. I tako dok sam ih pravio, sinula mi još jedna interesting ideja. :smiley: … veliki avion od papira, na motoriće i na daljinski. :smiley:

1 Like

kako si prošo sa porudžbinama oko božića? još par dana i kreće smanjivanje porudžbi poklona, ne znam da li će se to odražavati i na porudžbe puzli. koji su ti drugi kanali prodaje sem krisa i onog drugog jutjubera? idu li kako one 8cats puzle?

ne znam jesi ovo vidio, ima ova stvar, ovaj kao motorić što ima pa može na kastom papirni avion se ubudžit

a čini mi se da sam neđe vidio i papirne avione sa kojim možeš upravljat, eo ovako nešta čini mi se

a ima čini mi se i onih diy kit aviona sa daljenskim, sad ne znam jesu li baš od papira, ali ima ih svakakvih

Chris nije još objavio video. Nemam pojma jel ga svjesno preskočio ili mu još nije stiglo. Tracking ID iz HR je pusiona…zadnji puta je objavio a dan danas taj tracking ID govori da mu ta pošiljka nije uručena. Tako da se na taj info ne oslanjam baš… a nisam još niti napravio neku statistiku koliko je tako nedovršenih informacija vezanih uz tracking ID.

Ali generalno su prodaje išle odlično i još uvijek idu. Nekih x4 više nego prije…što vrijedi zadnjih 15-ak dana.

S obzirom da još nije došao pošten review, idu sasvim dobro čisto po odluki kupca da kupi i te puzzle. Dosta često kupac koji je došao po prve puzzle, kupi i te. (Što nije vezano uz prvi review, jer to vidim po discount codeu ako bi prodaja bila od tamo)
No prava prodaja bi tek trebala ići nakon nekog poštenijeg reviewa…komentari na puzzle su više nego dobri.

Za avione od papira, poznata mi je ta priča. Primjetio sam ja ranije da su se ti avioni od papira baš dobro isprodavali… a kako je letenje moja životna strast, bit će od mene sigurno puno toga na temu letenja. Sada imam prvi puta kapital u životu u rukama, pa ćemo vidjet kako će mi ići. :slight_smile:

Btw. ovu ljepoticu od 3m raspona krila sam napravio još sa 19 godina :slight_smile: (U stanu od 25 kvadrata, haha. Bila je skoro veća od stana kada joj se krila postave na trup :smiley: )

Ova slika više nije u tom maleckom stanu, haha. Tamo bi bilo nemoguće ovako nešto uslikati xd …

…sada se možda bacim u proizvodne procese da automatiziram što više toga što se može. Jer vjerujem da bi se lijepi avioni mogli slagati za malo para. :slight_smile:

…i to baš raznorazne varijante od samoletećih jednostavnih modela na praćku, do daljinski kontroliranih malih indoor aviona…itd…itd. :slight_smile:

Teško mi je samo reći koliko je tržište zasićeno toga…ali ako ću praviti sa guštom, a hoću…vjerujem da ću uspjeti ponuditi i nešto novo na tržištu.

Evo još jedna leteća moja kreacija koja također ima prostora da bude popularna, drone-balone:

…ovo je bio običan balon, ali u kombinaciji sa helij balonom, otvarju se mnoge mogućnosti. :slight_smile:

A malo dugoročniji planovi su onda se orijentirati baš na smart dronove, gdje bi se prvenstveno fokusirao na algoritme koji bi upravljali njihovim letnim karakteristikama… kako bi mogao biti fleksibilan da što lakše prenamjenim drona za određenu specifičnu ulogu. Tipa drone koji nosi vatrogasno crijevo i prilazi u nedostupna područja u zgradi …itd.
Dronovi će u budućnosti imati hrpetinu namjena…a ja planiram biti dio te priče. :slight_smile:

Također mi je cilj raditi na integraciji letjelica tipa “krilo” sa kvadkopetiram. Ima tih već integracija, ali tu se puno toga još može praviti… i tako, planovi su veliki, haha. :slight_smile:

2 Likeova

kod mene na sajtu sa poklon idejama prvih 20 dana decembra ide x10, sve organska posjeta. jel pratiš odakle ti dolazi posjeta na sajt?

ovo ako već nije neko prodavao bi moglo bit hit. vole ljudi ovakve stvari

1 Like

Da, tebi ide x10 spram normale. Meni je otišlo x4 ali spram ionako već potaknute prodaje, koja prirodnim putem treba splasnuti.

Tako da ako bi gledao neko stacionarno stanje koje će biti nakon što splasne ovaj prvi mah, moguće je da je i kod mene x10 spram takve referentne točke. :wink:

Ne trebam pratiti…kad je još uvijek sve sa Chris-ovog kanala.

Koliko ja znam da nije…a i ja mislim da imam hit. (Tek jedan od hitova, imam ja takvih stvari puno na pameti, neke su samo teže za izvesti.)
Ove puzzle su mi taman uvod da se organiziram oko shopa i prodaje… jer bez da sam imao taj dio, uopće nekako nisam imao volje proizvoditi nešto za prodaju… kada mi je prodaja bila 100 nepoznanica.

Sada kada uhodam do kraja prodaju, samo ću se baviti inoviranjem novih igračaka…skupljanja kapitala…te s tim kapitalom inoviranje kompleksnijih igračaka…itd…itd. To the moon. :smiley:

2 Likeova

S ovima mogu komotno u prodaju ići, haha.

da, jasno, nako rekoh, ne upoređivah. super je to kod tebe s tim da je samo jedan kanal prodaje, al to nisi trebo dozvolit da bude samo jedan kanal, bar u ova doba oko božića jer su puzle baš nekako dobar poklon za mnoge oko božića

sigurno znači prolazak kroz procese oko proizvodnje i ubuduće bi trebalo ići to lakše. još malo da onlajn kanale prodaje prođeš i tu se uhodaš i da već dogodine mjenjaš za bolje onu krntiju što si uzo.

1 Like

Origami troughs process. :slight_smile:

Sva pred - savijanja. :slight_smile:

Skoro gotovo

Gotovo :slight_smile:

Sve po špagi. :slight_smile:

Kaže frend… puno sitnica čini savršenstvo, a savršenstvo više nije sitnica. :smiley: :smiley: