Kad Anđeli slože puzzle :)

Podsjećaš me na onaj vic kad se Mujo utapa usred oceana i moli Boga da ga spasi.
Naiđe Haso od nikuda sa čamcem i naleti na njega i poželi mu pomoći.
A kaže Mujo: “Ma bjež bolan Haso, mene će Bog spasiti!”

Pogledaj prvo ova tri videa.

Cirkus od pisanja i teme, ode na mute

Zašto bi mi taj lik bio autoritet istini?
Ako sam ikada zamišljao kako demon izgleda… eno ga, uobličio se u njegovom licu. :slight_smile:

Ne zajebavam… prvi dojam.
Imaj na umu da Demoni ako bi postojali, da se mogu i tebi pretvarati da te navode na pravi put. :wink:

Ima dva interview-a.
Skriveni svijet i ispovijest bivseg sotoniste.
Price iz realnog zivota.

Ako vjerujes da ne postoje, onda ti Biblija ne znaci nista. Jer u Bibliji ti sve pise.

A demoni itekako postoje.

Istina, demoni ti mogu malo pomoci, tj. to ti se zove ugovor sa sotonom. A onda te nakon x godina upropasti i uzme ti dusu.

Cilj demona je da uniste covjeka. To su pali andjeli.

Nije bila poanta u time jel postoje ili ne … i u što ja vjerujem.
Nego velim, imaj na umu ako postoje da i ti možeš biti navođen na krivi trag. Uvrsti to u jednadžbu. :wink:

Ne mogu. Jer znam prepoznati sto je od sotone i demona, a sto od Boga.

Drago mi je da si tako samouvjeren… ali velika samouvjerenost je najčešće karakteristika neznanja, umjesto znanja. :wink:

isto kao što je stav najčešće karakteristika neinteligencije :smiley:

Kakav stav? …

bilo kakav čvrst stav :smiley:

da li zaista neko ovog miroljuba shvata ozbiljno? ja sam slučajno na youtubeu naletio na 2-3 minuta njegovog gostovanja u jutarnjem programu happy tv … i zaista ne mogu da vjerujem da njega neko uzima za ozbiljno

Čitam neku knjigu … čini se da se brzo odgovor materijalizirao. :slight_smile:

Kaže…


:slight_smile:

Covjek je vecim dijelom u pravu, ima nekih stvarima sa kojima se ne bi slozio.
A i koliko sam vidio, strucan.

To ti je prijevara sotone.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Nemojte se bezveze prepirati oko toga. Nema boga, andjela, sotona i ostalih izmišljotina iz religijskih knjiga. Sve što izmisliš ili napraviš, napravio si sam a ne pod utjecajem izmišljenih bića.

2 Likeova

…a tko je napravio svijet? (Ako nitko nije?)

Big Bang, evolucija…

Super, dao si drugo ime za Boga. Meni je sasvim nebitno kako ćemo to zvati.

Jasno je…evolucija je rezultat bing banga… a bing bang je retultat čega?

Neznamo…ok… ali nesto mora biti iza.

A na početku svih početaka može biti samo onaj koji je uzrok samome sebi.

A to je po latinskom riječ “Jahve” …koja znači: “onaj koji uzrokuje da postaje”

Vidiš da nečega ima… samo treba gledati dalje od evolucije…i dalje od bing banga…

aD10zdG_460s

jahve, bog i ostalo su izmišljena bica, nista vise, nista manje. Pogledao sam široku sliku i zato sam se odmah odvojio od crkve i religija. A osim toga sve te knjige su pune nelogicnosti i takvih budalastina da sad vjerujem u to prijavio bih se sam u neku ustanovu. Ja kad vidim tvoje puzzle vidim da ih je izmislio netko kreativan i sposoban a ne da je to bozji znak ili da bog radi kroz tebe pa se njemu treba zahvaliti.

1 Like

Nigdje u prošlom postu nisam rekao da je Jahve biće. Znanstvenici se teško mogu dogovoriti jel virus biće, pa je svakako preteško raspravljati o tome jel uzrok svih uzroka biće ili nije.

Ja ti samo kažem da riječ Jahve na latinskom znači: “Onaj koji prouzročuje da postaje”. Drugim riječima Jahve znači: uzrok samom sebi. I to je više nego dovoljno znati za početak…da prvi uzrok je morao biti i uzrok samom sebi. I imati riječ za opisati to.

E sad, ako ti misliš da ne može postojati uzrok koji je sam sebi i uzrok i posljedica, onda ti ostaje jedino opcija da misliš kako svaki uzrok ima neki svoj uzrok.

Tim razmišljanjem moraš prihvatiti da postoji uzrok Bing banga, i da postoji uzrok tome uzroku koji je uzrok Bing banga…itd u beskonačnost da svaki uzrok mora imati svoj uzrok.

I to je sasvim OK.

No takvim razmišljanjem prihvaćaš da postoji beskonačno uzroka, kao što možemo beskonačno brojati… jer kao što na svaki broj možemo dodati veći broj, tako prihvaćaš da je svaki uzrok posljedica nekog drugog uzroka…gdje onda imaš beskonačno posljedica i beskonačno uzroka u tom lancu.

I onda da bi prikazao početni uzrok, moraš se složiti da je on nedohvatljiv u svojoj beskonačnosti.
Tj. da se uzrok svih uzroka ne može drugačije prikazati nego kao beskonačni potencijal. Jer svaka beskonačnost je neostvariva, postoji samo kao potencijal.

Kao što imaš mogućnost dodavati uvijek veći broj na neki broj…ali ne možeš niti jedan broj prikazati i reći da je on najveći. Znači imaš proces brojanja, što je beskonačan proces jer je bez-konačan. To je znači proces koji ne može doći do svog kraja…uvijek ga možeš isponova ponavljati. (logično jel)
Tako da postoji beskonačni potencijal da od svakog broja prikažeš veći broj.

Ako preslikaš isto (ispravno) poimanje beskonačnosti na uzroke…shvaćaš da je i to samo potencijal da iza svakog uzroka može postojati novi uzrok…kao što iza svakog broja može postojati veći broj.

I ta beskonačnost je onda ono što prouzročuje sve pa i sama sebe.
I opet dolazimo do riječi Jahve koja je samo zamjena za taj spreg riječi “prouzročuje samog sebe” … no ovog puta smo iz misaone jednadžbe shvatili da on da bi mogao prouzrokovati samog sebe, on mora biti beskonačan potencijal mogućnosti, različitih uzroka…

So…yes…na vrhu hijerarhije dilamo sa “beskonačnim potencijalom mogućnosti” …a ti to zovi kako god te volja. :wink:

No ignorirati ne možeš.
Tj. ako ignoriraš…onda si rekao: “Bing bang je uzrok svih uzroka, pa i samom sebi”.
To bi bilo daleko jednostavnije, ali znamo da nije tako. No čak i u tome slučaju, onda bi se riječ Jahve u svom značenju mogla odnositi na Bing bang. I meni bi iskreno bilo sasvim svejedno hoćemo li u tom slučaju taj događaj zvati Bing bangom ili Jahve-om …ali da postoji konsenzus oko toga da je onda upravo taj događaj na vrhu hijerarhije kao uzrok svih uzroka.
Što bi se lako dokazalo da nije.