Kako promijeniti drzavu na Google Adsense?

Da ne otvaram novu temu, odlucio sam ovde pitati.

Da li posotji neka mogucnost da promenim drzavu na Google Adsense acc, jer pise mi Srbija, a meni ne odgovara Srbija iz razloga sto sam sa Kosova, pa mi vise odgovara Albanija s obzirom da nema Kosovo…

Državu ne možeš da promeniš nego moraš da ugasiš adsense nalog pa da otvoriš novi .Evo ovde ti piše

Imaš nekoga u Srbiji ko bi mogao preuzeti kovertu?

Imam (20 karakteraaaa)

1 Like

Šta je onda problem ne razumijem ?

Ljudi su pravili naloge u BiH sa izmišljenim imenima samo se poštaru kaže da očekuješ poštu na to ime i prezime i da će biti počašćen…

npr: Adnan Musić u adsensu navedeno Ado Musa.

Jes mi ovo poznato, poštar kad vidi adsens kovertu uvijek je znao da je cvaja njegova.
Ako se zoveš Ćamil Prezimić, dodaš dva i u ime ili prezime, ili y, kako god, adresu samo broj mijenjaš i poštara nagradiš.

Kosovo je za adsens zeznuto,bolje ako imaš koga gdje drugo da staviš, prije se moglo ali si morao slati dokumente da bih dokazao da živiš negdje drugo. Tipa vizu i slično.

Neki su i djedove vodili sa 90 godina da vade pasoše da potvrde račune a na računu 4-5k € hahahahaha

1 Like

Bilo i onih koji su povlacili tako na komsije i familiju… sve dok nisu pocele stizan koverte od porezne :smiley:

Ne razumem se dovoljno pa zbog toga pitam…
Recimo ime i prezime je moje na adsense, kad dodje cek u srbiji, da li moze svako da uzme ili… znam da deluje glupo pitanje za vas iskusne, ali bolje da znam 100% tacno nego da lutam :grin:

Ne znam kakva je situacija sa adsense za srbiju, ali ako mogu direktne uplate na banku ići, možeš li ti kao stanovnik kosova otvoriti bankovni račun u srbiji? Ako možeš, i ako adsense uplaćuje na račune u srbiji, tako si napraviš…

Ja na primer primam lovu s adsense direktno na bankovni račun.to jest bankovni transfer. Pre par godina dok nismo (mi u srbiji) izmoljakali adsense da nam da mogućnost direktne uplate uplate smo dobijali preko čekova. Konkretno ja sam novac dobijao tek kad banka (intesa) proveri ček a to je trajalo dodatnih 30 dana

Google nudi više opcija za uplate od oglasa:Ček, elektronski transfer sredstava , elektronski transfer sredstava preko jedinstvenog područja plaćanja u evrima (SEPA) Rapida ,Bankovni transfer.

Ne mogu, moram imati srpsku licnu kartu da bih otvorio

Recimo Adsense je na moje ime, a bankovni racun od prijatelja jel moze?

Ne ne može koliko je meni poznato. Neke banke zahtevaju da ime primaoca uplate sa AdSense naloga bude isto kao i ime vlasnika bankovnog računa.

Ne mogu se setiit al mislim (neka me neko od kolega ispravi) da se isplata adsense može promeniti pa Šta misliš da staviš ček? Ček ti dolazi na kućnu adresu a ti ga posle nosiš u banku koja radi -prihvata google čekove

Ako je zemlja Srbija, kako ce doci kod mene na kucu na Kosovo?

Znaci najbolja opcija da napravim novi email sa drzavom Albanijom (postom mogu napraviti racun u Albaniju), da pustaju novac na racun i to je to…

2 Likeova

Izgleda da ti je to jedino rešenje izaberi Albaniju.Jer da je platni promet službeno sa Srbijom i Kosovom regulsan verovatno bi mogao ostaviti Srbiju a novac primati na Kosovu

Dobro je da sam pitao na vreme :grin:
Hvala svima na odgovoru :smiley:

1 Like

informativno me zanima, ako slučajno znaš, koliko se % poreza plaća u Albaniji ?

1 Like

@Mario063 sigurno pretražuje na googlu ‘kako doći do albanskog pasoša’ :rofl:

1 Like