Kako promovirati svoj video kanal; Youtube SEO

Pa …

naravno da ne :slight_smile:

Ma glupost ali morao sam probati

Ako u opisu stoji da nije bot poseta, trazi refund i dobices. Ja sam tako davno platio pa mi je poslao botove i refundirao mi je bez problema.

Youtuberi,
radite li sudjelovanje u komentiranju tuđih videa (reklamirajući se na taj način) i kako vam ide? O tome govori ovaj lik pod #1: :blush:

Ja nisam nikako, do sada. :frowning: :o:

Slažem se :wink:
“Nije znanje, znanje znati, već je znanje, znanje znati dati”
“Nije dobrota dobar biti, već je dobrota dobro činiti”

1 Like

Ovo radi ako si mali kanal a vec imas 5-10 kvalitetnih videa na kanalu da onaj ko bi dosao preko komentara ima sta vidjeti na kanalu. Radi se iskljucivo na nacin da se prokomentarise video sa par recenica, ne ono generickih vec da se se komentar nadoveze na sam video i onda sa zadnjom recenicom objasnite da radite slican sadrzaj i da pogledaju vas kanal.
Obicno ljudi koji vam dodju na takav nacin na kanal budu vjerni i komentarisu svaki sljedeci video i kao podrzavaju vas zato sto ste mali a imate kvalitetan sadrzaj i zasluzujete vise.

Ovo je sve po pretpostavkom da imate kvalitetan sadrzaj koji ce drzati paznju tom nekom ko ce doci na vas kanal u suprotnom nula bodova.

Jesi li ti tako radio Edise? :blush:
Hoćeš li tako ovdje?

To i nisu odlike baš jakih kanala, moje je mišljenje, malo spammy. :o:

Tako sam radio sa Ed’s Workshop i stvarno radi to sto sam napisao. Ne ne radim vise to, nemam ja zivaca vise za takve stvari a i previse sam odmakao u svakom smislu sto se tice YT-a da bih sad na to “gubio vrijeme”.
Kad kazem gubio vrijeme ne mislim da je to gubljenje vremena u smislu da je to stvarno gubljenje vremena jer ako ste mali na YT i nemate nacina da generisete organsku posjetu, ne zelite da ulazete novac i sl. ovo je dobra metoda (ali trebate da znate da da ste na ivici spamera s aovim i da dobro balansirate) i stvarno radi da vam bude kao taj neki uvod na samom YT-u i neki inicijalni bust na samom pocetku.

Pa i nisam pricao o jakim kanalima, jaki kanali i ne rade to, dolaze drugi mali kanali i rade na njihovim videima.

1 Like

Odlicna tema, ovaj VidIQ je sjajan alat, mislim da bi mogao isprobati i punu verziju na mjesec dana, 10 $ nije puno.

Sta se tice nekih savjeta, vidim da je vecina onog sto bi ja rekao vec navedeno.
Jedino nije spomenuto blokiranje manje vrijednih oglasa u AdSensu, mada mislim da za to vec svi znate. Meni je konkretno dosta pomoglo. Za one koji nisu culi;

Pitanje za one koji se bave dulje vrijeme youtubom, i redovno uploadaju. Kako vam je isla stopa rasta prihoda? Ja konkretno radim na svom kanalu osam mjeseci, i dok se do prije par mjeseci zarada penjala nekim predvidivim uzorkom (otprilike 1000 kn vise svaki mjesec), zadnja dva mjeseca je poprilicno porasla. Primjetio sam da na isti broj pogleda dobijam puno vise klikova. Ima li netko slicna iskustva?

imam ja pitanje kao pocetnik posto sam poceo sa youtubeom prije 7 dana haha … koliko treba proci da pocnu pristizati pregledi? imam 7 klipova, svaki dan planiram da ubacujem po jedan …


Eto ako hoces probat premium verziju besplatno, slucajno sad naisao na taj thread.

2 Likeova

Vrijedni Youtuberi, :tv::
tek toliko da budemo u korak sa Derral Evesom; tema je hoće li YouTube penalizirati naše neredovite uploade? :frowning:


Ovo je možda prvi put da vidim Derrala bez njegove Youtube majice. :blush: :o:

Nekako vidim iznad Derral-ove glave sve češće upitnike i izraze wtf? Čini mi se da je youtube-ov algoritam evouluirao na viši nivo, da ga više neče ni Derral ni ostali Youtube gurui moći pratiti i pokušati odgonetnuti. Pa i sam kaže da što važi za jednoga ne mora i za drugoga… mislim da se moramo držati nekih osnovnih smjernica građenja youtube kanala i pokušati upload-ati redovitije, barem 3 puta tjedno, da bi nas algoritam izbacivao češće u prijedlozima videa a tu su nam veće i šanse da nas se zamjeti… a nešto je i u tome da imamo i malo sreće…

da ne otvaram novu temu

naime, tek sam uploadovao sedmi klip na kanal a već sam dobio copyright claim … neka pjesma neko je claimovao i samo piše da “monetizacija” ide njemu … obrisao sam pjesmu sa tog klipa oni su ponudili “remove song”

zanima me koliko je to loše za kanal?

Mislim da nije ništa loše, samo para ide njemu a ne tebi…ili makni muziku pa nastavi zarađivati…

Bas sam jucer gledao jednog jubitera koji kaze kako youtube favorizira neke ljude, tipa on je pricao u video o napadu na ameriku (jbga sada neki teroristicki napad je bio valjda onaj koji je pregazio ljude neznam stvarno, uglavnom nedavni), monetizirao video i rekao da svaki dolar ide u pomoc tim ljudima i youtube mu je ukinuo monetizaciju, nakon pitanja zasto, odgovorili su da youtube ne prihvaca oglase kada su u video teroristicki napadi, odnosno video ili samo pricanje o terorizmu, nakon toga je otisao na kanal jimmy kimela koji je govorio o teroristickom napadu i jasno je vidljivo da se tu oglasi prikazuju. Zasto, kako, zbog cega? Nitko nezna.

Ma postali su rigorozni dosta, samo vidiš one oznake u video manageru i natpis “not suitable for advertisers” iako video nije ništa erotično ili nasilno, ko će ih znati više…

Jeli itko na svijetu zna kako kanali koji kopiraju druge zaraduju? To je nevjerojatno, evo lik otvorio prank remastered kanal i ima preko 130k subova, sto covjek radi je npr “best picking up girls” i onda skine nekoliko videa koji imaju najvise pregleda na tu tematiku, kida video 1 po 1, izmjesa ih, exporta i uploada. Jeli ovo stvarno po pravilima youtubea ili sto?

@CroLog, imao sam istu situaciju( procitaj Youtube - ukradeni video, yt abuse).

To logicno nije po pravilima ali iz onoga sto sam ja zakljucio, to ti je kao kad imas dvoje djece. Jedno razbije prozor a ti kao pouku kaznis oboje.
Sasvim sam siguran, da se nisam zalio na ukradeni video, i dan danas bi imao taj video sto su mi skinuli i sigurno bi imao vec preko milion pregleda.

Slažem se s ovim što kaže Bobo, to nije po pravilima… :blush:

Uvijek on tako. :blush: To je, kao, i vizualno označavanje problema, gledatelji već razmišljaju o tome, pa kad vide da je i Derral zamišljen; to je to. S tim da on ima i rješenje. :blush:
Uz to, Derral Eves nikako nije običan Youtuber, barem po tome što ga svi znaju i radio je i videe otamo; sa San Bruna u San Franciscu, gdje je sjedište Youtubea.

Jeli vam barem prošlo kroz glavu otići tamo, u ovom životu? :smile:

Štoviše, spomenut ću jedno svoje iskustvo: uploadirao sam video koji je u naslovu imao spomenuto socijalna pomoć, Caritas ili nešto slično… i nestala je i monetizacija. :frowning:
Odmah sam skužio u čemu je caka, nisu teroristi nego socijala. :frowning: Izbrisao sam video, opet ga uploadirao pod drugim titleom i descriptionu, i - sve 5, sve radi. :blush:

Tako valjda treba biti u ovakvom (našem) Svijetu. :o:

Evo jednog zanimljivog kanala…

A kako covjek jos zaradjuje od njega? Pa prodaje nacrte za ove drvene igracke na svom sajtu

http://dmidea.eu/product/wooden-truck/

3 Likeova