Kako to da Srbi dominiraju među youtuberima?

Da, znam za njega ima godinu ipo, imam rodaka koji igra sah pa mi je spomenuo.
Inace, moze se vidjeti na njegovoj firmi promet od 2019, ima prijavljeno 100K eura prometa, pola od toga dobiti. Znaci odbija sve moguce troskove i fino si sreze porez koji ima platit. A koliko mu je kanal napredovao od tada. Covjek je doslovno postao zvijezda u tim krugovima, kad je izasla neka serija o sahu na netflixu nedavno, njega su spominjali.
To je ljepota interneta, mozes biti ogromno ime u svojoj nisi, a da si lokalno potpuno nepoznat. Idealna situacija.
Plus izrada videa mu je maksimalno jednostavna. Nikakva produkcija i troskovi snimanja, samo sjedne za komp i prokomentira mec. Minimalno editiranje takoder. Rijetko tko moze konstantno izbacivati tri videa dnevno.

A Omco je opicen, treba imat šlifa za onakav humor.

iskreno ne znam čemu toliki hejt … po čemu su njegovi snimci debilniji od većine današnjih crtanih filmova

djeci je zanimljiv, realan lik, pravi lik, bucmast, u svojim snimcima glumi super heroja

ako je vama debilno nije djeci

Da, što se tiče grafike. No, to je čovjek koji konstantno čita knjige o šahu i ulaže u sebe i svoje znanje. Gambita ima sto vrsta, pa sicilijanska obrana i sto drugih obrana. Treba to sve naučiti i prepoznati, on u svakom trenutku mora pratiti i prepoznati greške u partijama, vjerojatno mu nekad treba i po sat vremena da samo jedan potez analizira, također koliko puta on u bazi šaha nakon 20 poteza nađe i kaže kako smo ovakvu situaciju na ploči vidjeli 1922. i 1975., oni su odigrali sa skakačem na f6, a Karpov se odlučio za pijuna, itd itd.

Da ne pričam da su neke njegove ‘provale’ ušle u šahovski žargon u toj populaciji, kao što je ‘‘capture - capture’’, “I played queen to E7, grabbed my cigarettes and went to the bar”, “My plan was to resign.” itd itd… Ne znam jel prodaje majice, ali komotno bi mogao.

Živimo u čudesno vrijeme, kada ti je cijeli svijet tržište čim sjedneš za kompjuter, brišu se sve granice.

1 Like

Moja deca ne zevaju u telefon (3 i 5 god.), crtane filmove gledaju koji su da kazemo normalni. Blejz, Dora itd. Ono gde moze i nesto da nauci. I to sat ipo za vreme rucka. Ponekad uvece odgledamo svi neki dugacak crtani i tjr.
A nisi ni svestan koliko to utice na decu. Nor pre jedno 4-5m su gledali nindza kornjace, po ceo dan su se bilo po kuci, nisu mogli da se zaigraju kako valja. Ukapirali smo da je to mozda problem jer je preagresivan, prebacili smo ih na Maks i Rubi crtani, i posle nedelju dana opet se zajedno igraju i sve normqlno funkconise. Deci je sto sta zanimljivo, jer su deca, a uloga roditelja treba da ih usmeri sta je dobro a sta ne. Jasno je da je danas roditeljima lakse da uvale telefon detetu i “smire” dete, ali to je uzas! Inace supruga mi radi u skoli, pocela su masovno da stizu deca koja uopste ne govore, samo neke krikove ispustaju, sve posledica ekranizacije.
I ne moze niko da me ubedi da ista ima korisno na onim debilskim klipovima.
Imam drugara, dete godini dana, kaze bas mu mirno dete, kaze gleda po ceo dan medu pagmintona i kaze ne cujes ga, divno dete…Uzas!

3 Likeova

Jel vole današnja djeca crtiće koje smo mi gledali, Tom i Jerry, Nick Praskaton, Zekoslav mrkva, Brum, A je to, Vatrogasac Sam, Baltazar, Gdje je Jura, Bus Bus, Doktor Argus itd itd…

Zanima me ima li FatTV monetizaciju. Kategorija mu je Comedy pogledao sam vise videa i nisu mi se reklame pojavile uopce. Koliko sam procitao ako je sadrzaj za djecu onda ne mogu biti reklame.

Verovatno da ima jer sigurno ne bi radio za dzabe

1 Like

Ima reklame pre videa

1 Like

Da li je ovo dobar cpm ili rpm kako se vec kaze?

27 dolara na tisucu pregleda? Pa koja je to publika?

Izvanzemaljci,nemam pojma pitam da li je to dobro?

to je bogovski rpm… samo pitanje dal se moze odrzat

ja kad gledam ove neke strane, najlakse prodju u financijskoj nisi, gdje neki uzimaju 25-30$

Od HR ytubera pratim

Pratio sam i agadmatora neka davno ali vise ne. Svaka cast na uspjehu!

Od SR pratim Vesica i BalkanTech.

Od BiH sam mislim nikoga.

Ostalo sve stranci:) Od stranaca bih posebno izdvojio Blocked Drain 539 - YouTube

Ide covjek i cisti kanalizaciju u Australiji i ima skoro 400k subsa i svaki video bas dosta pregleda :slight_smile:

e ovo se zove doobar YT kanal prvenstveno mislim na subscribere i na publiku koju si odabrao - stranu! :smiley:

Mozda vas ovo zanima

Jutjuberu Baki Prasetu policija oduzela dva automobila

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2021&mm=02&dd=24&nav_id=1816899

Hvala, to me bas zanima.

3 Likeova

Kad to napravis npr. u UK i u roku 30 dana ne rijesis papire za auto, ide na presanje.

Uvoz takvog auta i stavljanje na nase tablice kosta nekad vise od samog auta jer se gleda kolicina CO2, a ovi auti ga imaju abnormalno puno. Osobno znam za jedan slucaj uvoza novog Mustanga iz USA gdje je uvoz kostao oko 2k usd vise nego auto.

AAHHAHAH :rofl: :rofl:

a niko almazan kitchen ne spominje, oni su iz srbije i čini mi se da u odnosu na ove ostale spominjane imaju više pretplatnika https://www.youtube.com/channel/UCVVAnxQ2YMC_qlc7QfPA2YQ

ima još nekih kanala iz srbije koji nisu toliko eksponirani kod nas a imaju vrlo lijepu priču na svjetskom nivou.

5 Likeova