Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

Stigla Visa iz Sparkasse za 5 dana, biće withdraw-a ovih dana :grin:

2 Likeova

Cujem od druga da MC radi za isplate na Paypal ali je jako los kurs. Danas pitam seficu poslovnice sparkasse bank ona tvrdi da Mastercard radi za Paypal withdrawal od skoro, pa da dodjem predati zahtjev za MC business. Pitam paypal oni kazu da ne radi isplata na MC u BiH nego samo na Visa kartice.

kao što je reko @korisnik9758789 tete na šalteru ništa ne pitaj nego TRAŽI visu.
Ja sam zbog tete (frizerke) izgubio 15 dana …

1 Like

Samo Visa i samo pitajte na PayPal Helpu šta i kako, ovako će vas u banci samo “navući” da uzmete karticu koja vam i ne treba, a oni će uzeti sebi 7 ili 10 KM što su vam je izdali, iako od nje nema koristi… znači informišite se gdje i kako treba!

1 Like

Da potvrdim da je s Visom uplata prosla iz prve sa servisa s koga sam 3-4 puta pokusavao bezuspjesno na MasterCard

1 Like

Da pitam one iskusnije- ko se registrovao kao samostalno preduzetnik, jel dosao do ikakvog nacina da povlaci novac sa PayPala na racun firme?

Ne mozes povuci novac na racun ako pitas za BiH to je blokirano za cijelu zemlju, osim ako ne zaradjujes stotine hiljada u tom slucaju ce ti paypal dozvoliti :slight_smile: Ja ne zaradjujem toliko ali imam prijatelja kojem je PP na racun uplatio novac putem wire transfera ali u pitanju su sestocifreni iznosi. Tako da ako zaradjujes dovoljno ja mislim da ako treba donijece ti i kes u koferu :smiley:

Živimo li na istoj planeti ?

a zasto je blokirano?

Može li netko pojasniti, reklama od fb automatski skida iznos sa kartice a ne sa paypala ?(fb je povezan sa paypalom a ne karticom i imam na stanju novca na paypalu…)

misliš na balance?

u bih paypal ne koristi balance za plaćanje, vec direktno sa kartice ide

svakog prvog u mjesecu pare sa balancea se prebacuju na karticu, a možeš i ti bilo kad zatražit withdraw ali to košta 5$

1 Like

Jesmo napredni, a u HR ?

Koliko znam ne kosta te vise nista… jedino sto mora ici po njihovom kursu koji je nerijetko dosta gori od onog u banci… znaci ne uzmu 5$ fiksno, ali ti uzmu koji $ na finjaka

1 Like

Ne znam ja zasto, takva su pravila PayPal-a, isplata novca direktno na bankovni racun je dozvoljeno za samo pojedine zemlje USA, neke clanice EU itd. Kod nas u BiH mozes samo karticu povezati i isplacivati na nju, ali svejedno opet ti dodje na tekuci racun jer je kartica sa racunom povezana, ali eto ne mozes direktno racun povezati sa PayPal. Naravno postoje iznimke kako sam gore vec rekao, ukoliko zaradjujes mnogo novca, dodijele ti posebnog managera za tvoj PayPal account nude bolje uslove kao manji fee, salju ti wire transfere i sta god treba.

Dali je neko upucen sa kojom bih bankom najbolja saradnja bila za sledece: Putem Paypala poslati $ na visa elektro (jer ta jedino radi sa PP) a potom da mogu uzeti sa racuna $ ne BAM. Dali banke naplacuju neki % ako se recimo uzima $ sa deviznog racuna koji su stigli putem PP preko visa elektre. Hvala!

nemoj se držati za naziv kartice, sparkasse više ne izdaje electron već visa classic debitnu koja savršeno radi sa paypalom … znači bitno je da je visa kartica i da je debitna, naziv manje-više

1 Like

Potvrđujem ovo za Visu i Spar, još su me oni uputili koju karticu za PP da uzmem. Tako da…

1 Like

Imam Visa “inspire” iz Intesa i radi normalno sa pp. To je samo brending fol.

1 Like

Da li može još uvijek ova intesa inspire za paypal i da sve radi normalno slanje i primanje?

Ako je visa, mora radit bez problema

1 Like