Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

Evo vam moj savjet i iskustvo, lajkujte ga svi i zakačite za vrh, ne morate imati firmu da imate VISA karticu, može i fizičko lice. A zašto VISA zato što u BiH paypal prima samo VISA i na nju isplaćuje novac, nijednu drugu ne podržava sve sam probao. U Raifaisen banci možete online podnijeti zahtjev kao fizičko lice za VISA karticu a možete i u banci direkt i spojite je na PayPal i to je to. Kopirajte ovo svima koji imaju problem sa Paypalom jer sam se ja mučio dok nisam to otkrio.

Hehe. Pa nitko ne kaže da treba imati firmu . Svi smo mi fizička lica, radimo na crno, trošimo na bijelo .

1 Like

Na ovoj jednoj fb grupi kazu da paypal radi sa MC od 28.12 i da su povukli pare na nju? Da li neko zna da li je to istina?

Ljudi, Intesa je zaustavila primanja sa PayPala, sramotno ali je tako. Raiffeisen takođe koči. UniCredit nikad nije ni imala opciju. Ostaju manje banke a pitanje je do kada će i oni dozvoljavati.

Mene interesuje postoje li i dalje one kartice što su se u Hr koristile prije, strane kartice koje dođu iz vana, ali da šalju u BiH a ne samo zemlje EU?

odakle ti te informacije?

payoneer

100% provjereno, Intesa je zaustavila sva primanja novca sa PayPala u BiH. Ako imaš karticu, probaj povući.

Neki su se žalili na payoneer, i dalje se može povezati sa PayPalom i sve je uredno?

evo listam klix forum, intesa je zaustavila ali ne spominju druge banke … vjeruj, svašta se može desiti, ali isplaćivanje sa paypala nikad neće onemogućit, u najgorem slučaju biće privremeno par dana

mislio sam na payoneer karticu koju šalju i za bih

Mene interesuju one koje mogu sa PayPalom…

evo vidiš šta kažu na klixu

Moraju regulisati kontrolu priliva novca u skladu sa zakonom, Agencija za bankarstvo to vec godinama trazi od njih pisalo se i na ovoj temi o tome. U RF su to regulisali odmah jos prije 3-4 godine.

i iz rfa i iz sparkasse banke stalno zovu ljude da potpisuju izjave zbog zakona o sprečavanju finansiranja terorizma, to rade unazad 3-4 godine … intesa to nije radila i zbog toga su ih pritisli … vjerujem da je tako i da je ovo privremeno … opet tvrdim da u bih banke nikad neće obustavit isplaćivanje sa paypala na račune …

Ovo nije istina, išao sam potpisivati to za terorizam.

■■■■■ li ga onda …

Dobro je pa nisam otvorio račun kod njih.

Unicredit savršeno radi već 10 godina kako ih koristim i to povlačenje novca savršeno radi kako s Paypala tako i drugih stranica, dok druge banke poput bivše Hypo Alpe Adria, Addiko, Raiffeisen, NLB, Intesa nisu u to vrijeme znali šta je Paypal kad dođeš u poslovnicu.

Za 10ak godina koliko koristim Unicredit nisam imao nijednu neprijatnost ili bilo kakav problem, dok sam se Hypo Alpe i Addika jedva riješio…

Sječam se da sam imao u Raiffu, uzimali puno. Otišao u Uni, potvrdili da može za PayPal, nije moglo, morao platiti i zatvaranje kartice. Otišao u Intesu, ljudi odmah znali šta mi treba. Tako da ti ta priča ne pije vode kako su prvi imali kartice za primanje novca preko interneta.

Koristiš Visa Electron ili MasterCard u UniCredit?

zanimljivo kako ovdje niko ne spominje sparkasse banku, ni na klixovom forumu … a ja s njima nemam velikih problema

Ja sam čuo za njih ali evo čitam danas da su i oni zaustavili PayPal. Mislio sam kod njih, ostaje još BBI.

gdje si vidio da obustavljaju?

Zapravo je Upwork, probaj šta povući sa PayPala pa nam javi…
Screenshot_2021-02-05 Freelanceri iz Bosne i Hercegovine Facebook(1)

sberbank i sparkasse nije isto :smiley: javljam sutra rezultate, poslali smo svima mejlove

Vidi se da se nisam naspavao. Meni su u opciji samo Sparkasse i BBI. BBI ima prepaid, plaćaš samo kada dižeš pare 1€, nisi vezan nikakvim računom, mjesečnim naknadama i slično.