Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

Mastercard. Prije 10ak godina nije bilo takvo stanje u poslovnicima u mom mjestu, na svako pitanje o plaćanju preko interneta oči su gotovo ispale, a za Paypal su mislili da je igra i da hoću da je kupim preko interneta. Nije mi se nikad dalo raspravljati se s njima, na prvu kad pitam a ne znaju sta hocu, izlazim iz takve banke, pogotovo u današnje vrijeme… U Unicreditu imam aktivirano gotovo sve od mob, internet bankarstva, kreditne i nikad nisam imao problema uopšte…

One na šalterima slabo znaju oko toga, one su za kredite, najbolje je pitati podršku na email ili ih nazvati. Ne znam kada se to desilo pa su ti naplatili zatvaranje, bilo je besplatno…

potpisujem … ja sam u tri banke sa ženama na šalteru imao problema … kada nazovem podršku bude sve ok …

sparkasse banka nije obustavila isplate sa paypala, provjereno

Ja ću najvjerovatnije otvoriti u BBI. Kažu zatvaranje u Intesi sa mobilnom uslugom 35KM, sramota.

Imam Raiffeisen MasterCard, ne znam može li ona…

a što bježiš od sparkasse banke hahaha ja znam ljude koji nisu imali dobra iskustva sa bbi … deru otprilike isto kao i raiffeisen … a vade se fol na patriotizam i vjeru, a gule … samo što se kod njih ne zove kamata već naknada, isti hepek :smiley:

Ne bježim, ali me privlači što nije tekući račun i nemaš mjesečne naknade. Konverzije uzimaju 1,5% a Sparkasse 1%+3D-secure 0,5KM, nije neka razlika.

Samo pošto imam Mastercard u Raiffu kontam možel ona, nakačio sam je na PayPal pa ću vidjeti. Mislim da ne moram confirmat karticu za automatic withdrawal, samo ako hoću plaćati sa njom?

Rajfajzen još radi. Primao pare neki dan i automatic transfer uredan.

Da li može transfer na visa karticu pbz-a sa paypala?

Koju karticu imas MasterCard ili VISA?

Ja imam problema sa primanjem na PayPal a povezana RF MasterCard

Mastercard nije ni prije radio sa Paypalom, sjecam se da je frend uzeo Mastercard u Raifeisenu pa morao Visu Electron

Kako podesiti kod podizanja novca sa PayPala da se novac skida u Eurima (prebacuje na račun kartice) a ne da oni iz eura konvertiraju u valutu države (pošto ponude jako nizak tečaj). Kartica je Visa i ima otvoren EUR račun. Konkretno se radi o kartici Erste banke u RH, ali vjerujem da je i u drugim zemljama slična situacija.

Te koji je najjeftiniji način za prebacivanje novca sa PayPala na račun (RH, žiro račun, EUR, VISA kartica )?

mislim da za to moraš pisati paypalu … napiši šta želiš i oni će ti podesiti … negdje sam vidio da je neko tako uradio

Otkad koristiš RF MC, i od kad imaš problem sa primanjem novca sa PP?

Poz, istice mi Visa uskoro a Sparkasse Bank vec neko vrijeme nema Visu u ponudi vec samo MasterCard. Cuo sam od jednog prijatelja da se moze raditi withdrawal na MC ali je drugaciji tj veci fee. Sefica poslovnice mi je takodje potvrdila da se moze povlaciti novac na MC, ali kad razgovaram sa PayPal oni tvrde da ne moze i da samo Visa radi. Cirkus :slight_smile:

Ima li ko sa foruma da mu uspjesno povezana MasterCard debit iz bilo kojeg banke u BiH sa PayPal i da moze raditi withdrawal, da li su veci troskovi ili sve isto?

meni su prije tri mjeseca obnovili visa karticu … ako imaš VISA kartica, dobićeš drugu … barem je tako bilo prije 3-4 mjeseca

čuo sam da su ljudi uspjeli povući novac na mastercard kartice raiffeisen i unicredit banke, to je sve što znam

Moraš imati potvrđenu visu da bi mogao povlačiti na MC. Ali i to nije sigurno nekom radi nekom ne.

Ako koristiš paypal moraš imati visu.

1 Like

Osnovno pravilo, nikad ništa ne pitaj i ne savjetuj sa bankaricom!
Mene je tako navukl prošle godine u 7 mj da uzmem MC i popušio… Treba visa…

Zvao sam Sparkasse, moze ovo da izdavaju novu Visu…

1 Like

Preko koje banke sad povlacite novac sa paypala u BiH? Intesa i unicredit je zaustavila do kraja aprila, radi li ijedna?