Koja je kartica i banka najbolja za PayPal BiH?

Ja zatvorio račun u Intesi, otvorio u BBI, sve u redu za sada.

1 Like

sparkasse ili nova banka

1 Like

Ne koristim paypal ali evo ti odgovori sa jedne fb grupe. Možda ti pomogne.

1 Like

Hvala. Imam ja RF ali imam neki problem sa paypalom ne mogu da uopste primim novac, pa su mi isplate isle preko druga. Medjutim kod njeg je unicredit i intesa i ne moze ni na jednu…

Jel ko od vas dobio jucer mail da se od 28 aprila nece moci primati novac, ili je ovo samo kod mene?

Meni nece svakako da se primi :joy:

raiffeisen? …

1 Like

Da, ali nema veze sa bankom…Od pocetka mi paypal nije htio primati kako sam novi napravio, pa mi je drug objasnjavao da im se nesto mora pisati. Pa im pisao oni tvrdili da mogu primati, ali nikad nije moglo…

piši im opet … je li ti stari nalog banovan?

Jeste. Kontam da nije radi toga ova sad ponovo obavijest, stoji u fazonu da maknem placanje sa websajta…a nisam uopste stavljao na novom web.

Zar je i UniCredit zaustavila oni su jedna od najacih banaka, ima li gdje za ovo obavjestenje na njihovoj stranici?

Kod Sparkasse radi i MasterCard za isplatu ali morate povlaciti novac samo u BAM valuti, EUR ili USD ne prolazi bice odbijeno, samo BAM ali morate onda progutati za konverziju PayPal uzima 2.5%

Jeste… ne moze ni kod njih. Ne znam sta je sa RF kod njih sam ali imam ovaj drugi problem sa paypalom.

Unicredit ima samo MC, VISA je kreditna?

1 Like

Da, nemaju vise tog proizvoda odnosno visa debit.

1 Like

Imas kod UniCredit i dalje Visa Business pa ako imas obrt ili d.o.o firmu mozes je dobiti. Za fizicka lica vec nekoliko godina mislim od 2017/18 nemaju u ponudi Visa samo MC.

Pa jel ima negdje zvanicno obavjestenje ili si to cuo od nekoga? Ne mogu nista naci na njihovom sajtu, a nema mi logike da obustave PayPal isplate ili da nesto ne radi jer su najaca banka u BiH i uvijek su radile isplate sa PayPal barem dok su izdavali Visu za fizicka lica. Jedino ako imaju neke svoje razloge ili probleme zbog poreske. Pitam jer ima puno dezinformacija po fejsbuku, grupama…

Ja u BiH sam otvorio visa debitnu karticu u PBS banci (Privredna banka Sarajevo) i radi mi paypal uredno, a nema nekih problema sa isplatom, niti je obustavljeno

najjača su banka u bih zato što rade sa jakim pravnim licima … više im zarade donosi jedna firma iz čitluka koja posluje preko njih nego hiljade fizičkih lica koje zarađuju preko interneta :smiley:

btw. evo kažu može se povući na mastercard karticu ali samo ako se povlači u markama … ne možeš povući EUR ili USD na mastercard karticu … vjerovatno je i dalje uslov da imaš povezanu VISA karticu na nalogu

Druagrica mi radi u unicredit i pitao sam je prekjucer. Jer ova nije mogao isplatiti na intesu. Iz intese su mu rekli da ce se do kraja aprila znati odluka sta ce dalje biti.

A razlog nije porseka nego oni prljavi migranti, kozojebi radi kojih su nam obustavili isplate iz tih razloga.

Sumnjam da su migranti razlog oni cak ne mogu ni otvoriti racune u bankama kod nas jer nisu rezidenti, to sto im rodbina i ko vec salje novac iz inostranstva najvise ide preko MoneyGram i Western Union. Cak u dogovoru sa lokalnim stanovnistvom za procenat neko prihvati na sebe pa im dize novac. Al ajde ako jest to nadam se da nece sve banke uraditi isto… Ja ne koristim UniCredit ali sam mislio otvoriti poslovni racun kod njih pa zato mi je bilo cudno to sto kazes da ne radi PP.

Eto taj razlog je blokirao u nekim bankama…i da jeste radi te stoke.

Radi za placanje, ali kad krenes da isplatis banka odbije od paypala.