Koju stolicu koristite?

Meni se isto nikako ne sviđa. :neutral_face:
Izgleda kao zubarska stolica, samo skini kola i eto. :smile: :o:

A+
nakon prelaska, sa stare, period privikavanja. Ali leđa me nisu bolila više.
Čvrsta dovoljno, ja sam oko 85kg 185.
Tiha i evo cca pola godine, godinu je i dalje ista.
Stavio mali jastuk jer volim da bude skroz mekano:)

Je li neko imao iskustva sa ove dvije:
https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-stolice/gaming-stolice/gejmerska-stolica-snertinge-crna-plava

https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-stolice/plus/kanc-stolica-abildholt-tamnosiv-krom

Prva je krs. Druga ne znam.

Ja se prekjuce ponovio sa jos jednom Steelcase Leap V2. Nasao u Zagrebu polovnu, ali bukvalno nova izgleda.

Probao sam i Ikea Markus stolicu. Za one pare ekstra stolica.

edit: u stvari ne znam ni za prvu pobrkao sam prvu sa ovom
https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-stolice/gaming-stolice/gejmerska-stolica-lamdrup-crn-zel

Stolice bez naslonjača za ruke nemoj ni da gledaš! :slight_smile:

1 Like

Bolje stolica bez naslonjaca za ruke od onih fiksiranih. A najbolje one podesive (i po sirini i po visini).

Ovakav tip stolice je najjaci daleko… imam je na poslu, a kupio sam za kucu…
https://www.mado.ba/product/kancelarijska-stolica-bns-1269/

Ja sam satima i satima na kompu na običnoj stoilci i često se prevrćem na njoj. Npr. stavim nogu preko noge, podbočim bradu na ruku i slično. Mogu reći da me već vrat boli jer sam uvijek nekako zgrčen, često mi je ukočen a tome ne pomaže da mi je inače odlika teže se opustiti. Nekad stavim noge na zid i tako zgrčen na običnoj stolici još gledam twitch streamove :o

Bilo bi dobro imati neku stolicu koja bi me stisnula u pravilan položaj i odvratila od tog da se meškoljim.

Čitam malo gornje komentare, zbog čega treba gledati stolicu koja ima naslon za ruke? Imam osjećaj da bi mi smetala radu s mišem?

Kako? Sto ti je svejedno 10 cm iznad rukohvata? Misli se na naslone za ruke sa strane.

Naucis pravilan polozaj pri sjedenju (djeluje jednostavno, ali nije u potpunosti, cesto ljudi opuste stomak,z ategnu donji dio ledja itd, sve je to stetno za posturu), a kad to uradis kupis za 30$ onaj uredjaj sto zaljepis na ledja malo ispod vrata, i kad se krenes grbit- on zavibrira da te opomene da se vratis u pocetno stanje

Moja topla preporuka za ovu stolicu i slične njoj:

Uredska( kancelarijska)stolica/fotelja *POSEBNA AKCIJA* - Video igre - Ostalo - Grude - OLX.ba

Ne postoji bolja i udobnija, probala sam ih jako puno.

Kakav je to uređaj, može naziv tog ili link?

Klasičnu uredsku kancelariju (dizajnerski identičnu kakvu šalje @biljana) ima stari višak u firmi, isprobaval sam je malo ali ne čini mi se naj.

Glava mi je iznad najgornjeg dijela pa nema pravilno uporište a naučil sam biti pogrbljen. Ručke ne mogu spustiti a ne mogu se privući stolu jer smetaju po visini. A ako spustim stolac onda mi je prenisko u odnosu na stol. Ne mogu ni zarotirati stolicu da bude blago nagnuta prema naprijed.
Nije mi posve jasna svrha tih zasebnih jastuka? Pokušal sam se igrat s njima ali ne bi rekal da mi pravilno korigiraju stav. Možda jedino najgornji jastuk ako stavim horizontalno pa mi ubode vrat ali eh ne čini se baš dobro jer me nakon kraćeg držanja već i vrat samo tako boli od tog pritiska…

U svakom slučaju, treba mi nešto kvalitetno za sjediti ali i za eliminiranje duugogodišnjih loših navika. Trebam proći u dućane da isprobam različite modele i usporedim. Leđa i vrat me ubijaju pa gledam za i za dobre masaže. :slight_smile:

Ja imam ovu:

Vidim da je trenutno na popustu.

Nikad nisam imao bolju stolicu. Ne znam koliko stolica može biti bolja od ove, ali ova je top! Ako želiš sjediti kao kralj, uzmi ovu stolicu :wink:

1 Like

Ja koristim ovu vec duze vreme. Za sada me odlicno sluzi, tako da imas moju toplu preporuku Gejmerska stolica ByteZone Bullet BZ5108B - Gaming sedišta i fotelje - Konzole i oprema - Monitori, periferije, štampači i konzole

Evo, ovu: Genesis Trit 500 RGB je idealna stolica za gamere :smiley:

1 Like

Kupio Ikea Markus… Samo ću video priložit kako se osjećam trenutno: Getting the IKEA MARKUS is like… - YouTube :joy:

1 Like

Evo nakon dvije i pol godine mogu reći da sam više nego zadovoljan svojim dugotrajnim istraživanjem i odabirom stolice.

Uzeo sam kožnatu varijantu koja je nešto skuplja pošto se tkanina iz mog iskustva prije podere. Prošlu kožnatu stolicu sam imao preko 10 godina dok koža nije popucala.

Proizvođač Merryfair je malezijska firma inače, a tu sam ju kupio:

Jako se puno sjedi na njoj, sigurno oko 10 sati dnevno i kao nova je (maloprije fotkano).

Sve živo je podesivo, visina naslona, 3D rukohvati u svim smjerovima, nagib i horizontalno pomicanje sjedala, lumbalni potporanj po visini i jačini pritiska.

U svakom slučaju svaka preporuka.

Ja sam ju ubo kad je bio neki popust od čini mi se 30% ako ne i 40% pa možda provjerite web s vremena na vrijeme.

U svakom slučaju svaka preporuka.

1 Like

Imam ju vec 4g i takoder dajem preporuku. Sad gledam platio sam ju 2018. u SE 150€, trenutno je 250€ u SE na ikea stranici, a u HR 170€… eto nemojte se zaliti da vam je sve skuplje :smiley:

Ja sam obično kupovao stolice za 100-200 eura, ali one budu donekle ok neko vrijeme pa se rasklimaju, poderu itd. Mogu poslužiti, ima solidnih, ali nije to to.

Već preko godinu dana imam Secret Lab Titan Evo 2022 i oduševljen sam. Kraljevska stolica! Sjediš kao kralj, čvrsta, podesiva, udobna. Ma top! Nisam nikad kupovao Herman Miller, ali od svega što je jesam, Secret Lab je top. Nije toliko niti skupa, oko 500 eura. Herman Miller je valjda 1500+, a teško da može biti 3x bolja od ove.

Ja sam uzeo kožu. Jedina sitna zamjerka je da se koža na sjedećem području malo nagrešpala, ali sve drugo je kao i prvog dana. Neki kažu da je bolje uzeti tkaninu. Ne znam, ali stolica kao stolica, top!

Ja sam kupio pre -5-6 dana ovu stolicu nemaćke proizvodnje.

Sad za sad izgleda O.K udobna je za sedenje ima za lubarni deo leđa što mi je najvažnije,jer mnogo sedim u toku dana. Cena je joj je bila oko 160€ .
Nadam se da će opravdati kvalitet valjjda će potrajati barem 2 godine

1 Like