Kolika zarada bi zadovoljila vase apetite i koliko ste spremni da ulazete za taj cilj?

Gle stara mi je ovo informacija iskreno, ne pamtm kad sam bio dole. Kazem ti upravo to, znas mnogo bolje jer si lokala, znas pravila ponasanja itd. Zanemari sta ljudi traze na googlu i pm. Ima masa neispunjenih ‘potreba’ tu i nacina da uzmes novac (robu). Ako se odlucis za loko portal nudim ti partnerstvo, imamo razradjen format kiji donosi lovu, 80% automatiziran. Neces pogrijesiti sigurno. Prednost loko portala su ti kompenzacije, tzv ‘lijeni klijenti’, klijenti sa strane, ugled u zajednici, politicki uticaj itd.

Ps. Sorry na offtopcu.

1 Like

Pa ono sto se zapocelo na kripto temi a to je koliko bi ko bio zadovoljan sa zaradom.
Kada bi imao neko 40k$ ja sam napisao da bi mnogo zaradjivao, pa si ti onda objasnio da taj sto ima 40$k ne bi bio zadovoljan sa odredjenom zaradom…
Tvoja logika i razmisljanje mi se svidela pa sam otvorio ovu temu.

Ulozim 3k$ na BTC i cekam rast danima i budem u plusu.
Ulozim 3k$ u kladionici na utakmicu i cekam 90 minuta da dobijem ili izgubim.
Razlika je ogromna.

Samo pisite ako se ja pitam jer je zanimljivo i moze se i tu uloziti i zaraditi,kao primer zakupi se apartman na 6 meseci sada kada nije sezona da bi se dobila niza cena i onda se izdaje kada je sezona za vecu lovu.

@petarvu
Ma to da trcis i otvaras stand na dojavu i podmazivanje, zazmirivanje…komplikovano je sve to. Ja preporucujem sibicarenje cim izidju iz kruzera. Samo krpu, i par dzepnih rekvizita trebas :rofl:

4 Likeova

Zanimljiva tema. Slazem se sa prethodnim komentarima, zavisi kakvi su ti apetiti. Nije nista strasno nagradit sebe parom skupih cipela, naocala ili satom, parfemom,… sve dok nas ta kupljena stvar motivise da se vise trudimo. Iskreno mislim da novac koji nam treba za mjesec dana da prezivimo (ne da se razasipamo) pomnozen sa 5, cifra koja zadovoljava svaciji apetit. Naprimjer ako neko trosi na hranu i rezije 300e, cifra koja bi zadovoljila njegov apetit definitivno je 300e x 5 = 1500e. Dok ako neko ima vece mjesecne troskove tipa 600e(napominjem za prezivljavanje, npr dodatno kirija) onda je njegova cifra 3000e.

1 Like

Zaraditi i uprihoditi nije isto.

Ako zaradiš neke pare, onda ih imaš na raspolaganju.

A ako uprihodiš xy iznos, a od toga imaš određene troškove poslovanja… onda je zarada razlika toga.

Ti si ovdje nabrojao rashode bliže 1000eur koji bi išli na posao, znači planirana zarada je 1500eur, a ne 2500eur…i to je sasvim druga priča i puno bliže onome što imaš sad.

Zamisli da Mujo kaže Fati: “zarađujem 50 000kn mjesečno, ali mi nije dosta”
Fata: Pa kako ti to nije dosta?
Mujo: pa kad dadnem Hasi 60 000kn da bi on meni dao 50 000kn.

Pa nigdje nisam napisao da ti je riskirana banka u slučaju BTCa svih 3k$. Riskirana ti je onolika koliko dugo čekaš kad tone. To je tvoj izbor.
Isto tako ni u kladari ne moraš ući sa 3k$. Riskiraš koliko želiš u oba slučaja.

No burzi što duže čekaš dok roni ima za posljedicu:
-veća riskirana banka
-veća šansa da ćeš i dočekat okret trenda

Što će pak reći da ako uvijek vadiš zaradu od cca 100$, da dužina čekanja prilikom pada određuje “koeficijent” koji si igrao. To je zato…pošto je u tom slučaju potencijalna dobit fiksna (ako vadiš na istu dobit), a dužina čekanja određuje riskirani ulog. Znači dužina čekanja, vidi vraga, upravo određuje šansu da dočekaš okret trenda, znači stvarno ima direktne veze sa šansama, tj. koeficijentom.

Ako pak ne vadiš istu dobit, onda je i to čekanje na uzlaznom trendu također uključeno u koeficijent.
Tu pak ide obratno…duže čekanje povećava dobit, ali povećava šansu da se trend okrene.

I u slučaju kladionice ti možeš ulog rasporedit po sistemima i razvuć ga na mnogo dublji period igranja. Nema u tome nikakve razlike, a potpuno zajedničko je i u jednom i drugom da ti nitko ne diktira onaj dio banke koji riskiraš da ćeš izgubit.

U kladari tu neki sistemi znaju biti vrlo neugodni, jer traže još banke da povrate ranije izgubljeno…i to su jako opasni sistemi.

Špekulacija na burzi je isto tako neugodan sistem, jer dok ti misliš da ne riskiraš svih 3k$ … kad krene ronit tebe traži da trpiš “još malo” da povratiš gubitak. Koliko trpiti? Zna to pobjeć preko granice kad se više ni ne isplati vadit… pa se ljudi često otope i do kraja dok god roni… just saying.

S druge strane ako rano vadiš, smanjuješ si priliku dočekat okret trenda. Zlatni recept ne postoji, sem da se u tom momentu kladiš jel treba ili ne treba izvaditi. Jel, pogađaš ishod…
Isto kao što pogađaš kad izlaziš s dobiti… dali se isplati još malo pričekati ili ne.

Što igraš na kraće staze, to je manje poznato jel sljedeći cent ide gore ili dolje. Čista slučajnost je to.

Što igraš na duže staze, u kretanje cijene su uključene prave vrijednosti asseta s kojim trguješ.

Pa ako ti je generalno jasno da imaš asset kojem će dugoročno rasti vrijednost… onda je mnogo jednostavnije samo ga imati. I to više nije kockanje.

Reakcija na vijesti i proučavanje teme također smanjuje faktor kockanja.

No ako na tom putu prema gore pokušavaš dodatno uvećati zaradu pogađanjem ovih mikro up/down oscilacija… postoje tri ishoda:

  • da izgubiš
  • da zaradiš, ali manje nego što bi zaradio da si samo bio unutra cijelo vrijeme
  • da zaradiš, čak i više od toga da si samo bio unutra.

I taj dio je kockanje… dok predviđanje dugoročne cijene se može pokriti proučavannjem i razumjevanje kako asseta, tako i tržišta.

Ovo da je lako vadit dobit čisto zato jer su tu prisutne konstantne oscilacije…to ti je ekvivalent razmišljanju: “Na kasinu osciliraju crno/crveno … tu se nešto može jer “mora” kad tad doći crveno” No prije il kasnije te takvav sistem oguli…

Mislim, vrlo diskutabilna tema pošto je u zivotu sve oklada. Kad prelaziš zebru ti se kladiš sa da te neće trknut auto i preuzimaš određeni dio rizika da se to ipak desi.

Tako da teško možemo razgraničiti što je, a što nije klađenje prije nego bi precizno definirali taj pojam.

Kako god, naveo sam ti sličnosti po kojem jeste klađenje…
Ili gledaj to ovako: mnogi neželjeno izgube veliku lovu, računajući da su mogli zaraditi.

Može li usto bolji opis kladionice? … nego li mjesto gdje se lako može izgubit lova u želji za povećanjem iste.

Bez uvrede al sad si ga poceo srat…

Sad ti sebi štimaš neke definicije da bi mogo meni reć “bio sam u pravu”…

Zarada je jedno, na zaradu imaš troškove, kad odbiješ troškove, ostaneš sa profitom. Vrlo jednostavno.

Daj mi samo reci kad si ikad u životu rekao “Uprihodila mi je stranica 1000 eura ovaj mjesec”… Pa ja bi se prvi počeo smijat da to čujem… Zaradila je toliko i toliko, ali sam imao toliko i toliko troška. točka.

Ja sam nabrojao sve što mi taj “internet biznis” mora platiti, a to je 2500 pa naviše… pa ti sad gledaj kako god hoćeš

8 Likeova

Slazen se. Sorry @bozoou, al previse mudrujes

2 Likeova

Ne kontam. Kako sam ja mogao znati koliki su tebi troškovi u radu sa web stranicama?
Kao što si naveo 500eur + davanja državi …tako si mogao navesti 1000eur + davanja ili 1500eur + davanja. Ja to nisam mogao znati.

A zna se što je zarada ili ti dobit.

Drugi par čarapa je što mi generalno kao narod kod razmišljanja o vlastitim plaćama ne stvaramo sliku kolike su one prije davanja državi.
Tako si ti recimo u izražavanju za zaradu od trenutnog posla odbio iznos davanja državi i rekao da zarađuješ 1000eur.
A kod željene zarade od web stranica nisi odbio davanja državi kad si rekao da bi volio zarađivati 2500eur.

Nije dosljedno.

Ako se ne varam, u Njemačkoj se ljudi ne izražavaju ovako loše kao ovdje … i tamo će zato svoje plaće navoditi u bruto iznosima.
Mi ih masovno izražavamo u neto iznosima i glavni problem toga je što su mnogi i nesvjesni koliko država uzima, te za male plaće krive poslodavce. Malo drukčije bi se ponašalo kad bi se širila svijest o pravom iznosu plaće i koliko država capne…

A tvoja nespretnost je u tome što si jednu plaću izrazio kao bruto prihod, a drugu kao neto prihod i još pod zaradu računao troškove koji će otići natrag kao ulog u biznis. Hebat ga, na taj način je 2500eur moglo imati 100 svojih varijacija na temu…

I zaboli me tko je u pravu… nemam ja put pred sobom kako se što prije prebaciti na web biznis. To je tvoja misija…
I dalje sam mišljenja da imaš puno bržu putanju nego čekati do tog navedenog iznosa, ali to su tvoje cipele, najbolje znaš kako ti odgovaraju.

1 Like

Pa objasnio je covjek fino gore u onom postu da mu je neto 1000e i damu treba jos 300e… kad bi imao “prihoda” 2500e od posla, i kad odbije sve te troskove imao bi onoliko koliko mu treba 1300-1500e.

Znaci da, jeste koristio neto jednom a jednom bruto, ali vidi se jasno iz konteksta o cemu prica, i jos je to onda detaljno objasnio

1 Like

Pa da, ali nisam ja nakon toga objašnjenja pilao i dalje da takvih 2500eur mora bit dosta. (To ću tek pilat xd)
Moje čuđenje je bilo kad je rekao da mu 2500eura zarade nebi bilo dosta… a kasnije sam samo natuknuo da to nije zarada.

1 Like

A sad kad su jasnije kako izgledaju brojke… natrag na temu… kako najbrže ostvarit taj cilj.

Fali zapravo još par jako bitnih brojki … koliko sati mjesečno ode na trenutni posao?
Koliko sati mjesečno ode na rad s web stranicama?
Kako otprilike dobit i prihodi weba prate ulaganje vremena u web? Pretpostavljam tu postoji akumulativni effekt? Što bi značilo da novi rad stvara malene nove prihode, ali koji ostaju na duže vrijeme pa se akumuliraju dok stvaramo nove?

Što se u tom području dešava je najbitnije za postavit jasan plan.

Koliko sam skužio, tebi je usko grlo doći do minimalno potrebnih prihoda za život, dok backup zalihu već imaš … što je super.

Trebao bi imati okvirnu projekciju što će se dešavati sa webom kad usmjeriš u njega sve sate koje će ti otkaz osloboditi. Što ćeš više razumjeti tu procjenu, više ćeš imati hrabrosti otisnuti se. Jer kad bi na taj dio imao garanciju što će se dešavati, sve bi bilo jednostavno, zar ne? Ne mozes znati točno, ali analizom dosadašnjeg rada/prihoda trebala bi se moći napraviti ok projekcija.

Unatoč tome, i dalje je usko grlo minimalni potrebni prihod.

Spomenuo si da ćeš reinvestirati 500eur. Nisam shvatio jesu li to nužni troškovi za vođenje posla ili plan za širenje? Ali rekao si da je sad 300eur taj iznos. … pa ne kužim zašto je ta brojka veća nego ti je sad.
Sad je trenutak da se moraš što više širiti da čim prije postigneš kritični minimalni prihod, jednom kad ga postigneš i dadeš otkaz… onda širenje više nije toliko kritičan prioritet. Osim toga, tada ćeš u svoj posao reinvestirati sve te silne sate koji će se otkazom osloboditi … pa eto ne vidim razlog zašto ti je ta brojka veća nego sad. Trebalo bi biti obratno, pa to možda možeš rezumirati.

Što se tiče troškova davanja državi, postoji legalna rupa u zakonu da izbjegneš potpuno te troškove. Doduše, moraš za kompromis prihvatiti da nećeš imati mirovinsko i zdrastveno. Zvuči loše, ali ako ti je prioritetni cilj riješiti se uskog grla da prebrodiš najkritičniji dio, ja bi svakako išao za time. Ionako kad svladaš usko grlo i saliješ sve svoje sate u web, trebalo bi to brzo poletiti pa nećeš dugo biti bez mirovinskog i zdrastvenog. Ovo prvo je totalno nebitno, a bez zdrastvenog, ako si normalan isto nije neki rizik. Ako ne skačeš sa mostarskog mosta, trostruka salta u vodu i sa skijama po cijevima ko ja, onda si siguran. Ja konstanto ludujem (evo i sad ležim sa slomljenom rukom xd) pa sam opet prihvatio taj rizik u tom ključnom momentu.

Ako se tako rezumiraš, puno brže ćeš imati minimalni potrebni iznos bez da si otkidaš zalogaj iz usta.

No ako živiš rastrošno, ja bi i to malo rezumirao … jer jednom kad prebaciš preko uskog grla, moći ćeš brzo opet biti rastrošan i to puno više nego prije.

Sve ovo naravno vrijedi samo ako ti je dobar povrat uloženog vremena u web. Ako pola iznosa plaće osnovnog posla praviš tek tako usputno na webu, onda valjda jeste. No prave brojke opet samo ti znaš.

1 Like

Evo vec vise od godinu dana preko dnevnog trgovanja ja sa 3k$ vrtim i zaradio sam vise od duplo.
Da sam samo ulozio i cekao dugorocno rast sa 3k$ na 6k$ koliko je bio proslo leto i jesen zaradio bih duplo tj manje nego preko dnevnog ali i da li bi docekao i kada ce sada biti rast od 6k$ a ovako preko dnevnog, ja zaradjujem kada god procenim pad i cekam rast.
To si dobro napisao da je sve u zivotu kocka ali svi gledamo da bude sto manji rizik.
Kod BTC dugo tonem ali ne potonem skroz jer samo trziste diktira cenu i podigne se cena, dok u kladionici taj isti iznos potone skroz.

Da, sjecam se da si napisao da si u plusu i to je svakako dobro, no to nažalost ne znači da je to pravilo.

A što da ti velim, buš saznao.
Nemoj misliti da sam strogo nastrojen protiv toga, samo dosad sam vidio/čuo puno više neuspješnih priča. Pogotovo su tragikomične na BTCu, jer kad vidiš gdje je netko mogao biti da je samo pustio lovu unutra… a gdje je završio zbog špekuliranja.

Recimo, ti kažeš da si napravio 100% dobiti u godinu dana. … no kako BTC ima narav da “preko noći” poleti za duplo i više, ti ćeš vrlo moguće ispast iz tog vlaka jer ćeš biti prisiljen zgrabiti prvu dobit koja ti se nameće kao must have. I nakon toga ode BTC tuturutu u nebesa, a ti gledaš to izvana i ostaje ti preskup. Svakim trenom još skuplji. (Ako poželiš i uletit na taj vlak, možeš nagaziti i na minu da se baš tad strovali veća korekcija i presječe te)

I onda iza tebe ostaje tih 100% dobiti za koju si ostavio dosta svog vremena unutar tih godinu dana … a propustiš 200 - 300% dobiti koja će uletiti preko noći… kao poklon onima koji ništa ne rade, samo uživaju u btc predstavi.

Ne kažem da tako mora biti, ali jedna od mogućih situacija koja te tek čeka. Da bi to nulirao, ostavi koju kintu koje samo miruju…

Btw. tvoja usporedba koliko si zaradio trgovanjem i koliko bi zaradio da si samo unutra se odnosi na zadnjih 365 dana. Kako bi ista izgledala za period od 2017 do sad … ili za period 2013 do sad…je vrlo upitno. Ja osobno vjerujem da će biti još takvih ciklusa i zato sam čvrsto unutra.

Kako god, želim ti stvarno sreću…

1 Like

Ne ne mislim da si protiv toga nego naprotiv,volim tvoje pisanje jer mi otvara oci.
Znam da mnogi budu u minusu ali sam i pisao kako mi to radimo.
24/7 nas nekoliko prati BTC oscilacije i svaka promena se javlja da bi ljudi na vreme reagovali.Znaci ako pada na 37k$ neko povuce a neko saceka.
Do sada se nije desilo da padne ili poraste naglo za par minuta ili sati a i ako padne mnogo, povucemo i cekamo rast jer rast je uvek docekan.
Nagli pad je primer sa 37$ na 31$ za par sati a to se jos nije desilo nego je padalo dan najmanje.
Znaci vaznoj je pratiti 24/7.
E sad necu na taj nacin mozda cesto zaraditi ili izgubiti 200% ali cu zaraditi ili izgubiti 2%.

Hehe, hvala. Čini se da si među rijetkima xd.

Ovo mi nije jasno … kako misliš povučeš i čekaš rast. Ako povučeš novac van nakon pada, što imaš od rasta?

Na vrijeme reagirati nebi trebao biti problem, pošto sve burze imaju stop i buy limite koje kad podesiš oni automatski kupuju na određenoj cijeni ili ti ga prodaju na određenoj cijeni.
Sve ostaje na odluci koje će to cijene biti…

Btw. meni što se tiče špekuliranja na burzi, najsimpatičnije mi je izgledala burza koeficijenata na betfairu. Just saying… kada sam to pratio (forume neke) činilo mi se da svim mešetarima tamo dosta dobro ide.
Možda zato jer im je “klijentela” ljudi koji koriste betfair kao online kladionicu… no to sam zaista davno proučavao. (ostavilo je svakako veliki pozitivan utisak)

1 Like

Hahah nisi se valjda uvrijedio :stuck_out_tongue: Ma volimo svi, volim i ja raspravu haha :smiley:

Nisam se uvrijedio. Navikao sam na prosjek razmišljanja. Kad bi me prosjek mučio, pucao bi si u nogu nakon svakog svraćanja na neke public komentare nekih gorećih članaka…itd.

Znam da ne zvuči baš simpatično, ali jbga …činjenica je da većinsko razmišljanje čini prosjek…koji često nije simpatičan.

Pa kad padne naglo onda povucemo jer ne znamo da li ce nastaviti i dalje da pada i ode sve u provaliju.
Zato povucemo i cekamo rast mada nikada se ne desava da pada bas mnogo ali bilo je par puta dok se nismo usemili.

Kupujemo mi i od lokalnih rudara i menjacnica i na raznim mestima.Nije samo berza.

Nema na cemu ali ja iz kritike ili saveta slicnih tvojima mnogo naucim.
Ne bi npr. vodio osobu koja je slatkoreciva i koja bi mi govorila da je sve lepo kada bi kupovao namestaj, nego bi poveo tebe jer bi ti to dobro objasnio.