Korona virus pred vratima

Koliko moras biti bolestan pa napisati ovakav komentar,pa ima ovde likova koji na svakom postu pominju BOGA,neki pominju STASTISTIKU ,BROJEVE ,neki SAMO $$$$$$ imaju u glavi, o cemu ti budalis ivane,

e moj ti da si 10 % proziveo zivot kao ja,znao bi sta je zivot,

Pa s obzirom da si ti negdje 60g, a ja 34g …znači da ako smo jednakim tempom živjeli, ja sam u najmanju ruku proživio jedno 56% onoga što si ti. Ako uzmemo u obzir da se više toga proživi u ranijim godinama i da to linearno opada ka starenju…onda sam u najmanju ruku proživio 78% onoga što i ti (ako smo i dalje živjeli istim tempom.)

Sad jel netko malo veći tempo udarao ili manji…neću suditi…aj vjeruj živim i ja punim plućima, primjera radi:

…i nemoj misliti da probijam vlastite granice samo u tom “extrem-sport” smislu. :stuck_out_tongue:

Ja sam stava da čovjek napreduje kada probija vlastite strahove. Najveći strah = najveći napredak.
Tko ne može nabrojati svoje najveće strahove koje je probio …nije puno izlazio iz zone komfora.
…nadalje sam stava da barem jednom godišnje čovjek mora probiti svoj idući najveći strah.

…bilo to u sportskom, socijalnom ili poslovnom životu…ili kojem već…

Bit će sam i jedan od tih. :smiley:

Gdje su admini ovdje, tema Korona, a najmanje se raspravlja o Koroni :D?

Kako nije korona ,izmisli se bolest ,zalude LJUDI ,sve ode online i 10 najjacih dupliraju bogastvo ,ako to nije korona sta li je,a milijarde osiromase koliko su se ovi obogatili ,pa je tu u koroni tema i TITO ,jer u takvom uredjenju ne moze neko da ima miljarde a drugi da ne dobijaju platu za svoj rad ,

sve je ovo korona,

Kako lako izglasaju zakon gde mogu da muvaju,a zakon o obaveznoj isplati plata svaki mesec niko ni da zucne!!!Kako je moguce da drzava poput Srbije koja tezi clanstvu u EU nema zakon o platama i da pojedine gazde ne isplacuju zarade mesecima a racuni u bankama su milionski i po par stotina dana u blokadi???Hajde da ovo neko procita i objasni…Zaista dali je neko od novinara u stanju da ovo pitanje postavi nekom u vladi???

U kapitalizmu si Je6ena NULA a ne covek ,ali to ovde nekima ne moze se objasniti da Jeep i 100.000 eura na racunu NE garantuju lepsi bolji mirniji i bezbedniji zivot ,ako Drzavne sluzbenike koji treba da rade za svoj narod i svoju dzavu INTERESUJE SAMO ,KOLIKO JE MOJE…od svakog posla…

Ja u ovom clanku najvise verujem ovom KOMENTARU…
djjjuka:

ja sam iz bugojna. mediji lazu. otac je dugo bolovao i imo je par operacija i srce zakazalo. sin drugi bio sportista umro isto od srca ova slljedeci otiso zdrav u bolnicu avratio se u sanduku. nedokazano. koje se lazi sire

A čuj, duga je zima … čini mi se da će malo tko ostati bez iskustva iz prve ruke.

Evo na fejsu mi plače neka žena kako joj muž umire, a kako je i ona do samo prije tjedan dana mislisla kako je sve to glupa priča.

Kako je rekao Isus:

Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!

Puno osjetila nam je Bog dao, a mnogi samo što očima vide …samo u to vjeruju.

Koliko bolesti postoji na svijetu? Koliko komplikacija te bolesti uzrokuju? Koliko se ljudi razboljeva cijele godine? Koliko ljudi umire cijele godine? Koliko je doktora reklo da su testovi nepouzdani? Koliko je doktora reklo da su testovi preosjetljivi i da samo malo povećaju te neke cikluse da bismo svi imali koronu, a da ih malo smanje da je 95% “pozitivnih” ne bi imalo? Koliko je obdukcija dokazalo da je neosporan i isključivi uzrok smrti covid ili komplikacije baš radi covida?

Eno neki dan na A3 nažalost poginula 2 vozača kamiona. Mora da ih je korona ubila, ili barem komplikacije koje im je uzrokovala.

Korona je prijevara! :slight_smile:

Ne znam, čuo sam da ako samo jednom morski pas napadne u jadranskom moru da je on onda realna opasnost.
Pa valjda je onda i Korona realna opasnost.

Kako se jeff tijekom korone jos vise obogatio, to nikako ne mogu shvatiti…

online prodaja je u toku korone porasla, jedna od rijetkih industrija koja je rasla … samim tim i prodaje na amazonu … dva i dva su četiri

Da, ali da je porasla duplo to je nevjerojatno… pa ljudi nemaju love, posla itd, a trosilo se duplo…

nemoj poredit naš mentalitet sa zapadnjacima … prestali kupovati u prodavnicama, počeli kupovat na internetu … danas naruči prekosutra mu dođe … amazon prime

Nema Jeffovo bogatsvo direktne veze sa zaradom Amazona tokom Korone… cak stavise, koliko znam Amazon biljezi gubitak nakon velike invazije novih kupaca…

Sto je Jeff bogatiji? Zato sto je Amazon buducnost, i ljudi zele amazonove dionice. Jeffov net worth je velikim dijelom ono sto ima u Amazonu, pa ako vrijednost dionica skoci, skoci i njegov net worth, ali ne i cash na bankovnom racunu sve dok dionice na proda.

S&P 500 je dozivo velik pad tamo u martu, ocekivano (nije bilo ocekivano da ce se ovako brzo vratit) ali su ljudi nastavili kupovati amazonove dionice, tj jos vise nego ranije jer se cine kao ogroman potencijal (pogotovo sad jer su zbog korone vjerovatno dobili gomilu novih long term musterija koje prije nisu koristile amazon)

Također, Bezos nije samo Amazon, već na desetine drugih projekata pored njega. Mada, glavni razlog su naravno dionice, koje svi hoće, jer u njima vide odličnu long-term zaradu :smiley:

Mislim da je otprilike 170 milijardi vrijednost dionica koje on drzi, s tim da proda pomalo kad moze- prodao par milijardu u februaru, i sad je prodao isto prosli mjesec, uglavnom manje od 10 milijardi…

Da ne bude da nije u skladu s temom… ja mislim da je bezos pustio koronu da zaradi na amazonu

A ja nisam čuo da je onda za sve uvedeno pravilo da se mora ulaziti u more u oklopu. I reply je bio na temu, ne na tvoj post, pa molim te ubuduće ignoriraj moje postove i ne odgovaraj mi ako ne citiram baš tebe.

Kad si bolestan ko i taj što je napisao komentar. U videu ti kaže lik da su za oca znali da će teško pobjediti jer je imao slabo srce.

Jedan od sinova je bio sportski sudija i trener futsala, vaš zaključak od srca? Jestel vi normalni? Da je imao slabo srce ne bi se smio baviti sportom. Ako je od srčanog umro bi odmah, a ne nakon što se zarazio Koronom.

Drugi sin je bio nabildan lik, otišao na nogama u bolnicu, vaš zaključak vratio se u kovčegu nedokazano - šta je nedokazano, da je umro? Ovo samo mentalno bolesni ljudi mogu napisati.

Ja sam iz Bugojna, i pozitivan sam, trenutno sam u izolaciji kući, ali hvala Bogu prebolio sam poprilično dobro. Vama koji smatrate da su ovo neistine poručujem da odete među zaražene, zarazite se, i javite nam za 15 dana jel istina il nije. Kad ste već tako sigurni da je to izmišljotina, zašto se ne usuditi, pa čak i profitirati, snimajte sve za youtube klip kad ste hrabri.

Vidio sam u hitnoj ljude koji ne mogu doći do zraka koliko kašlju, mladi momci, to za mene nije obična prehlada ali vi koji ste pametniji od cijelog svijeta, izvolite, dokažite nam da jeste.

A pazi, i da je od srca… po onome sto sad znamo i po onim njemackim studijama, korona gadno napane na srce, tj srce se bas muci tokom korone. Od 100 osoba koje su imale koronu (malan uzorak) i koji su imali izmejdu 47-53 godine, znaci ne stari ljudi, njih oko 70 je imalo zapaljenje srca kao posljedicu covida 5-6 mjeseci NAKON oporavka od istog… i boga pitaj koliko ce dugo trajat to i kakve ce biti dugorocno posljedice, sto na srce, sto na pluca