Kupovina backlinkova – iskustvo i savjeti

Ima da vam dopiz… svima, ali sad sam naletio na ovo. Znači one stranice za izgradnju besplatnih sajtova. Po ahrefsu uzima authority od glavne stranice, a ne od prefixa.

Pitam jer je to jedna od stranica koja funkcionira savršeno u zadnje vrijeme, a ne znam može li biti da je do ovoga, jer im je jedna SEO agencija radila ovakve backlinkove.

Što mislite o tome?

Ahrefs ti na tom screenshotu prikazuje DR od glavne domene al ti linkovi su s poddomena koje Google gleda sa zasebnim autoritetom od glavne domene. Google poddomenu gleda uglavnom kao zaseban sajt. Tako da ne znam kolika je korist od takvih linkova, al ako su ispravno napravljeni, ne mogu naskoditi.

1 Like

Koliko znam takve stranice spadaju pod Web 2.0 linkove. Vrlo su jeftini linkovi i nemaju bas prevelikog utjecaja jer ga gotovo svatko moze napraviti besplatno. Ali, kad su napravljeni kako treba mogu imati neke koristi, makar za malo PR-a.

Osobno ih svakako koristim u svojim kampanjama i + dodam jos linkove s foruma (objava, ne profila). Nisu skupi a odlicni su za diversifikaciju

2 Likeova

Dada tako sam i mislio, pa eto barem će Ahrefs malo podići DR ako Bog da. Zašto mislim da je to pozitivno? Pa jer ako netko istražuje keyworde, i ako je moj DR 30, manja je šansa da uzme taj isti keyword nego ako se ja rankiram za to a DR mi je 10… Barem ja tako gledam, neću pisati članke ako se rankiraju samo sajtovi sa DR30+ (karikiram).

Aha, ma ne moram ništa plaćati s obzirom da mogu besplatno napraviti par takvih stranica, zašto ne iskoristiti pa da makar mrvicu nešto poboljša, iako sumnjam da može puno jer vjerojatno google neće niti indeksirati takve stranice

Indeksuje ih jer se priča ne završava samo kreiranjem web 2.0 bloga sa tvojim keywordom u nazivu već napraviš dodatne linkove npr tumblr, forum komentari etc koji su usmereni prema tim web 2.0 sajtovima.

Slika govori više od 1000 reči

2 Likeova

Ee ovako već ima više smisla haha… Znači onda mogu i platiti neke jeftine linkove na te stranice koje kreiram

1 Like

Da, to u sustini tako izgleda. Imas dosta dobrih kampanja koje sve odrade za nekih $150ak-$200 – pokriju sve zivo

Pa da, blogger.com i na to baciš neke jeftine linkove sa fiverra, pametnije tako uradit, nego da na glavnu domenu dobiješ penal…

1 Like

Fora je da sa vremenom updajtuješ ove 2.0 blogove , tipa ne napraviš ovo, dodaš jedan tekst i onda te nema godinu dana. Čisto da ti ne bi obrisali blog zato što je neaktivan. Ja objavim na 3-4 meseca post, ne mora da bude to nešto kvalitetno kao na glavnoj stranici ali razumeš suštinu verujem na šta mislim.

Pozdrav svima,

prvi post ovdje i za početak bi pitao za savjet i iskustva s plaćenim backlinkovima.
Site je domaći u niši i želim podići generalni search rank.

Platio bi sponzorirane članke na par sajtova s tim da bi gledao da članci budu malo izmjenjeni.

Pitanje je koje faktore sajtova da gledam primarno PR ili DA ili oboje. Ima li utjecaja PR quality i spam score?

Da li je bolje imati 2 članka sa PR 5 ili 4 članka sa PR 3/4 odnosno da li je važniji quality od quantity?

Gledao bi da jedan link bude na glavnu stranicu, a drugi na jednu važniju kategoriju.

PR ne postoji vec vise od 10 godina a DA je izmisljena MOZ metrika ali se uzima kao najerelevantnija. Ja bi gledao da se portal bavi tematikom slicnom tvom sajtu.

Nema slične tematike. Niša sajt.
Na koju foru Pagerank nema veze i DA je izmišljen? Pa nije isto link sa jutarnji.hr, nekog manjeg sajta i nečijeg bloga sa 5 posjeta mjesečno pa makar taj blog bio i u niši.

Pagerank je prestao postojati pred vise od 10 godina. DA je od MOZ-a. Semrush ima svoju metriku a ahrefs ima svoju. Postoji i majestic metrika.

Ukoliko želiš linkove sa Blica, Kurira, Telegrafa itd. onda preporučujem platformu LinkUp SEO.

1 Like

Jel netko već koristio usluge sa LINKUP-a? Jel “pomaže”? Jedino nemaju neku široku lepezu mogucnosti plaćanja — paypal. kred. kartice …

Trazio sam neke domene, pa mi izletilo ovo. Znaci domena ima veze s onim sto ja zelim da pravim, i linkovi su ovi sto vidim isto sa stranica koje su u istoj niche, medjutim, nemaju posjetu (similarweb rece manje od 5k, znaci vjerovatno nista).

Jel moguce da ovo valja ista? Cudno mi da ima DR 35 a da ne valja nista… bio je sajt tu iz te iste niche, ali je bio krs sajt

Pa daj provjeri ju još preko nekog alata, imaš semrush besplatno 3 pretrage na dan ako se ne varam (kad se registriraš), pa da barem vidiš traffic.

Ili podijeli domenu u dm pa ću ti ju ja pogledati.

Provjeri sve backlinkove al meni smrdi na krš od sajta. Koliko vidim ima 57k linkova sa 3 domene

a ni ta tri sajta nemaju posjete… ne kontam sto bi DR bio 35 kad su i ostali ti sto linkuju manje vise isti

Al kontam, dobra je domena (po imenu), bolje uzet ovo nego krenut od 0?

Ma 100% dofollow nema nitko, umjetno je sve.