MonadPlug.com push/native monetizacija

Bas gledam, mozda cak i vise od 24 sata… UZAS!

Pozdrav!

Nazalost tjekom vikenda smo imali pucanja na API Reportingu - Engineu. Radimo na rjesavanju istoga, se sav Data je sacuvan i bit ce samo naknadno prikazan, tako da nije veliki problem u smislu da se nesto zagubilo.

Takodjer - moj prethodni post je pisao i brisanju user basea na osnovu nekih parametara. Tjekom ciscenja smo uocili mnogo publishera koji su radili fraud sto nam je dodatno napravilo probleme u sistemu - zapravo ti isti su imali po 50-100 subs i zaradjivali dnevno po 40-50$, sto je teoretski nemoguce sa audiencom iz Bh/Rs/Cro, to jeste ti isti su rucno, ili macro botovima klikali po svim reklamama te imali CTR 80-90%.

Ako ste jedan od tih ( nadam se da niste ) imat cete apsolutni invalid, te ban definitivni.

Po pitanju monadplug, radimo na migriranju core widgeta te ubrzo ce svi publisheri morati promjeniti svoje kodove te nakon tog apdejta, nece biti izvodivo da monadplug bude down, jer trenutno bude radi CloudFlarea koji ne moze da iznese sav broj requestova koji radimo nakon naglog povecanja prometa na monadplug. Sto znaci, CloudFlare ima problem sa networkom i onda se desavaju svi ovi ostali problemi, koje je nemoguce izbalansirati ( pokusali smo svim silama ) bilo kojim drugim nacinom osim promjenom widgeta i zaobilaskom CF totalno.

Nazalost, imajte strpljenja, te ocekujte novi v2 monadplug sa dosta, dosta boljim performansama i boljom zaradom :slight_smile:

Lp

1 Like

Kada… neki vremenski rok?

podržavam vas ali mi je teško povjerovati da cloudflare ima problema :slight_smile:

jedino ako koristite free cloudflare plan onda može biti problema, koliko dnevno requestova bude?

https://www.cloudflarestatus.com/

Na CF-u je jako puno velikih stranica poput primjerice medium.com koja ima pola milijarde posjeta mjesečno, zatim hubspot.com, 9gag.com, upwork.com, themeforest.net, codepen.io, discordapp.com, fiverr.com, mediafire.com, zendesk.com i mnoge druge.

Ne znam koje oni pakete koriste, ali ja sam super zadovoljan s osnovnim Pro paketom, a vjerujem da je već Business paket besprijekoran jer garantira 100% uptime SLA i pruža 24x7x365 chat support.

Često se problemi uzrokovani na lokalnom serveru znaju činiti kao da ih uzrokuje CF pa je potrebno detaljno izanalizirati logove na serveru kako bi se pronašao stvarni uzrok problema.

1 Like

Pozdrav,

Slazem se, jednostavno ovo je skroz drugi model websajta i komunikacije, te u momentu se x.xxx.xxx ucitavanja widgeta desava, push salje po xx.xxx.xxx notifikacija u momentu, te jako je tesko skalirati isto. Ali nasli smo rjesenje i vrlo brzo ocekujem da smo Live sa istim :slight_smile:

Lp

1 Like

Pozdrav moze pitanje dobili smo mail juce da je novac poslat a jos nema moze informacija u cemu je problem hvala

1 Like
2 Likeova

Pozdrav,

Nasa banka je u USA a u ponedjeljak je bio federalni praznik. S toga utorak su inicirane sve uplate i u zavisnosti od Vase metode cete dobiti novac prije ili poslije ( to zavisi od paypala/banke/wire/echeck itd ).

Lp

Može li mi neko od ove ekipe pomoći da na blogger stavim widget da bude ad ispod svakog posta,hvala unaprijed

Pozdrav, naravno. Javite se na chat support i trazite account managera da Vam pomogne!

Lp

Zasto jos nema obracuna

I kod mene nema obracuna jos

Pozdrav,

Obracun treba odavno da je gotov svima. U slucaju da Vam se nije pojavio, kontaktirajte na support ili na private posaljite meni Vas username/id.

Lp

Pozdrav kad ce ici uplate za prosli mjesec

Ja jos nisam dobio ni obračun,javljao se podrsci dobio odgovor samo proslijedjeno je tehnickom dijelu ekipe i da cu biti sto prije obavijesten,evo 7 dana proslo nista niko ne javlja,ponovo pisao podrsci nisam dobio nikakav odgovor… ne znam do cega je…

Katastrofa, reklamirao stranicu kao svi drugi, imao super traffic koji je bio uzasno plaćen uzimajući u obzir da sam reklamirao stranicu po Američkim i Britanskim grupama s 3000 pretplatnika nisam ni 5$ pravio po prosjeku. Prije par dana mi apsolutno sve pretplatnike pobrišu, šta mi je mozda dolazilo 20ak 30ak klikova na dan, i blokiraju me bukvalno na isti dan što mi trebaju poslat pare koje još nisu stigle, bez ikakvog upozorenja niti obrazlozenja šta je moglo dovest do bana, ali trebam navesti da reklame i dalje dolaze na moj laptop preko kojeg sam se pretplatio na svoju stranicu u svrhu testiranja. Jel to u pitanju kradja?

:slight_smile:

Objasnite i drugima kako sa 100 aktivnih subscribera mozete napraviti i po 5k clicks daily, mozda i oni zele koristiti iste metode :slight_smile:

Shodno ostalim pitanjima, sve uplate su pustene ponedjeljak i utorak ( jucer i prekjucer ), te ako neko bude imao problema neka se javi na support.

Takodjer, imali smo veliko ciscenje baze korisnika, koji su ‘dali’ maha u koristenju kojekakvih skripti, popupa itd, te isti su dobili pozdrav sa Monadplug networka.

Ostatku, velikom ostatku, postenijih publishera nakon ovog clean upa zelim nagovjestiti da mogu ocekivati bolji revenue u narednom periodu jer sveukupni Monadplug traffic sada ce da izgleda mnogo kvalitetnije.

Takodjer - > Iako nas sistem vrlo pomno prati i analizira svaki sajt, svakodnevno, desavaju se restrikcije od strane publishera ( refferal Facebook i sl. ) koje nas algoritam ne moze ‘skenirati’. S toga svi koji primjete korisnike da koriste skripte koje ne izgledaju nativno i prirodno, te pozivaju na fraudelent klikove, obratite se Support teamu, duboko zahvalni!

Vjerujte mi nije meni do tih 120$ za kojih mi je trebalo skoro 2 mjeseca na 3000 pretplatnika, svakako sam na pouzdanijin mrežama. Htio sam samo da upozorim i druge ljude da ne bi imali isto iskustvo. Pozdrav.

Naravno, i mi smo uvijek za upozoravanje drugih korisnika. Takodjer, svi drugi korisnici bi trebali upozoriti one koji rade fraud traffic te obavjestiti network, mislim, da je ipak proslo vrijeme tako jeftinih prevara.

LP