Monetizacija sajta sa ponudom turistickog smjestaja

Pozdrav,
Posjedujem dva sajta svaki za svoje turisticko mjesto na kojima vlasnici apartmana objavljuju svoje oglase. Stranice imaju u sezoni 100tinjak posjeta dnevno i oko 20ak poslanih upita za smjestaj. Postoje i fb stranice sa 6-7t followera.
Plan je bio naplacivati objavljivanje oglasa na stranici, koji djelomicno i funkcionira. Neki korosnici placaju objavu ali takvih nije puno. Sad dali ubaciti jos i booking.com oglase da se prikazuju samo za to turisticko mjesto ili je mozda bolji adsense ili nesto trece?

Nitko ti ne moze reci sto bi za tvoju stranicu bilo najbolje. Testiraj nekoliko opcija pa ces vidjeti sto najbolje ide.

Mozda ti @bugi moze dati neki savjet. Ako se dobro sjecam on je imao sajt sa apartmanima

Imao sam, moj savjet je da se krene baviti nečim drugim.
Ako želi raditi sa apartmanima i uzimati proviziju, neka se ostavi weba i neka dogovori sa vlasnicima apartmana da će puniti za njih. Npr postavi apartmane na booking, airbnb i uzima im proviziju. Ovo sa webom nema smisla, konkurencija je ogromna.

1 Like

Da i meni se cini da je tako najbolje. Ti si imao ono stranicu sa plazama, sjecam se. Sto si odustao od svega? Jesi prodao ili ugasin?

rezerviraj.hr, prodao za 11k eura

Svaka cast, dobru si lovu dobio. Ali ulozio si ti tu i truda. Da li sad imas neki online biznis ili si sve ugasio?

Uložio je i truda i novaca. Bio sam i ja na platnoj listi.

Rezerviraj je bio promašaj, previše truda i vremena za skoro ništa, mada možda nije moralo tako biti, napravio sam niz velikih pogrešaka, od toga da sam pored wp-a išao graditi custom cms, do toga da sam ljudima radio web za apartmane za 200kn godišnje… možda ti možeš drugačije.

Što se tiće novog projekta, da radim nešto novo, imaš u temi “Bugi projekt” u zatvorenom dijelu foruma dosta o tome.

2 Likeova

Tesko da se tu moze puno bolje. Jednostavno konkurencija ja velika, ja idem samo na lokalno mjesto u kojem zivim pa racunam mozda se tu da nesto, ali sve je to slabo. Trenutno su puno unosniji offline poslovi.

Ne mogu nista pronaci pod Bugi projekt. Je li se bas tako zove ili ja mozda nemam pristup tom dijelu.

https://wmforum.geek.hr/t/bugi-projekat-2-0/61820
Ako nemaš pristup, vidi sa Filipom da ti dozvoli.
Ako ništa od toga, ovo mi je kanal i web
uglavnom snimam tutorijale

1 Like

Nea dozvoli. @sime1 nije učesnik čelendža, nije vip član, nije donator za čelendž i nemere viđet. @sime1 moš donirat 20-30 dindži za čelendž i onda dobijaš pristup bugijevom i ostalim projektima za čelendž ko i vip kategoriji koja je vr vrova

1 Like

Ma nije bitan pristup, bacio sam oko malo na kanal. Svaka cast!

1 Like

Zašto misliš da je to greška? Pre jeftino si naplaćivao za ono šta si nudio (vjerujem da je cijeli sistem bio dosta skup za razvoj), ili nešto drugo?

Da bi 200kn bilo puno, treba biti ili mjesečno ili ih godišnje treba imati tisuće (pretplatnika). To se na ovim prostorima ne može postići, možda i može ali treba biti nešto super popularno da svi koriste.

Uglavnom naplaćivati od ljudi na balkanu nema nekog smisla. Nema nas puno i nemamo neku naviku plaćati išta na netu, pogotovo stariji ljudi koji vode apartmane.

Ne vidim smisla išta raditi za balkan više. Ne kažem da nema ljudi koji zarađuju od domaćeg weba i to dosta, ali ti su uglavnom u 2000tima započeli svoj web put, a ne sada.

Jedino što je ispravno u tome je taj model pretplata. Znači, ako išta pokušavaš na netu, trebao bi imati taj model gdje netko svaki mjesec ili godinu plača ponovno tu istu uslugu.

Ja sada pokušavam sa tutorijalima i Patreonom to postići. Kada se netko pretplati na moj Patreon, svakog 1.og u mjesecu mu skine isti iznos, osim ako on ne ode u Paypal i otkaže pretplatu. Ako uspiješ doći do toga da stari ostaju, a novi samo dolaze, onda imaš taj neograničeni potencijal rasta. Svaki mjesec će biti više nego prošli.

S druge strane zamisli da radiš neki freelance posao na Fiveru. Onoliko koliko sati odsjediš za računalom, toliko para dobiješ. Kroz nekoliko godina digneš satnicu jer si bolji, imaš bolje kupce, ali stalno prodaješ vrijeme za novac i uvijek ti je neki limit 2-3k eura i to je to. To nije loše, možeš za par godina imati 2-3k eura i živjet dobro, ali nikada nećeš dočekati nešto viši niti ćeš moći preskočiti tjedan bez da radiš.

11 Likeova