Morski psi u Jadranu, ima li ih i grizu li? šŸ¦ˆ

Nisam ni iznosio miÅ”ljenje o temi, već sam samo ispravio faktografiju kako bi se dalje mogli sučeljavati.

Nisi ni trebao. Ok je da ne razumijeÅ” normJSā€¦to je ipak naprednoā€¦ali ovdje bi se praf pobojao za tebe kad bi kontrirao. :stuck_out_tongue:

Prezivljavanje 101:

Ako uocite opasnu zivinu, polako se odmaknite dok gurate prijatelja naprijed.

ā€œNikakva Å”ansaā€, ā€œnulaā€, ā€œteroetska nulaā€, ā€œnula u praksiā€ itd. Sve ove gore brojke su vjerojatno nula, samo ja ne znam čitat brojeve :slight_smile:

Nisam niti znao da su morski psi u Hrvatskom moru ubili viÅ”e ljudi nego igdje u Europi (ako je točan podatak). Obitelji i potomci tih ubijenih ljudi sigurno joÅ” s njima piju kavu, jer naravno da je nemoguće da ih viÅ”e nema i da ih je ubio morski pas kad je Å”ansa za to ravna nuli :wink:

Do prije dvadesetak godina nisu postajali portali. Novinari su vijesti skupljali na licu mjesta, ako su slučajno dobili dojavu o nekom događaju. Da, sigurno su poznati i obavljeni svi napadi koji su se dogodili. Da, sigurno niti jedna netragom nestala osoba u moru nije napadnuta od morskog psa. Da, nemoguće je da te najveći grabežljivac na planeti kojem izgledaÅ” kao plijen, i kojeg ne primijećujeÅ” dok ne bude kasno, napadne dok si na njegovom terenu. :smiley:

Sad ja dolijevam ulje na vatru, ali 2 ujutro je i ne radi mi se niŔta pametnije :slight_smile:

Meni je teÅ”ka idiotarija da netko može biti uvjeren da nema nikakve Å”anse da te morski pas napadne u moru dok si ti u moru, u kojem 0-24 živi taj morski pas, a napadi se redovno događaju svake godine. ā– ā– ā– ā–  i statistiku i matematiku i knjigovodstvo, nekad su logika i razum jači od svega toga zajedno :slight_smile:

Ja znam da su napadi jakooo rijetki i da postoje puno veće opasnosti, ali reći da nema Å”anse da te napadne morski pas je glupo, osim ako se pretpostavlja da je osoba na vrhu Sljemena.

Točno to, ne znaŔ čitati brojeve. To Ŕto si stavio upravo jesu nikakve Ŕanse i ne idu ti nimalo u prilog.

Inače statistički:

Veće su Å”anse da poginete od pada kokosa na glavu, nego od napada ajkule. Ipak, ajkula je straÅ”nija od kokosa, niste joÅ” vidjeli neki horor film o kokosima!

1 Like

U pravu siā€¦ima Å”anse, ali tek nakon Å”to te dva puta za redom pogodi grom xd xd:

Å anse da vas morski pas napadne u Europi manje su nego da vas dva puta za redom pogodi grom

ā€¦i to su sanse za cijelu europu. Znači samo za Hrvatsku kad te zdrma tri puta za redom grom, znaÅ” da možeÅ” sljedeće očekivat napad morskog psa :smiley: :smiley:

1 Like

Ili dva puta za redom da se dobije jackpotā€¦jepā€¦ima Å”anse

Pa niko ni tebi ne brani da napiŔeŔ iŔta smisleno na jednoj od onih 4-5 tema Ŕto si započeo.
Evo, obećavam da ću dovesti JS experte (od kojih su neki ujedno i moderatori na SO-u) da ocijene prijedlog ako ti već ego ne dopuÅ”ta da posluÅ”aÅ” ljude sa foruma.

A kako laje morski pas? Da znam kad ga čujem. :slight_smile:

Malo zezancije.

Mislim da je u Jadranu situacija ista kao i prije, ovog su snimili pa je krenula priča. I po ovoj bazi od @mitok nije često. Hvali more, drž se kraja, jelā€¦

Ajkule i drakule su kucni ljubimci :slight_smile:

Toliko volim more, a sada sam istraumiran :(.

Nevjerojatno! Svi ti mrtvi i napadnuti ljudi (plus oni koji nisu zabilježeni) su za tebe nikakva Ŕansa. Možda ja ne znam čitati brojke, ali ti ne znaŔ značenje riječi. Mala Ŕansa i nikakva nije isto.

Ispada da misliŔ da je onog Slovenca i sve ostale ljude prije napada morskog psa udario grom dvaput zaredom. Bravo, drži se ti matematike i vjerojatnosti.

Sorry, ispada da je Slovenca i sve one druge grom udario 3x prije nego Ŕto ih je napao morski pas. Previdio sam to. Onda je najsigurnije rjeŔenje da nakon Ŕto nekog udari grom 3x viŔe ne ulazi u more ako ne želi da ga napadne ajkula. Nakon 2 udara groma joŔ uvijek je nikakva Ŕansa da ga napadne, barem ako se pita Bozooua :wink:

Normalno da je matematička vjerojatnost napada jako mala, da su napadi vrlo rijetki i da nema razloga za paniku. Isto tako je normalno da nikog ne treba čuditi ako predator ipak napadne na svom terenu, čak i ako te prije toga nije udario grom 3x. Nije loŔe niti ne oslanjati se previŔe na matematiku, statistiku i ostale pizdarije jer to nije nikakva garancija.

Ne da mi se viŔe. Uživaj :slight_smile:

I ja mislim da je situacija ista kao i prije. Definitivno nisu česti napadi, ali nisu niti nemogući. Najbolje se ne zamarat i uživat u kupanju. Jebiga, ja osobno mirnije hodam Å”umom u kojoj ima medvjeda nego Å”to plivam 100+ metara od obale na dubini sa koje mi prijete ajkule koje ne mogu vidjet :slight_smile:

Nemoj shvaćat sve doslovno. Po tome svaku osobu koja je dobila na lotu prije toga je trebao pogoditi dva puta za redom grom, 74 puta za redom posrati ptica, pasti mu na glavu kornjača koja je ispala orlu i 3 puta ga pojesti morski pasā€¦tek tada je spreman da podigne svoj loto dobitak. :smiley: :smiley:

Uporedba, usporedbaā€¦znači opasnost da te napadne ajkula je ekvivalent opasnosti da te dva puta za redom pogodi grom. Pa si misli Å”to hoćeÅ”ā€¦

Prije će ti kokos past na glavu nego Å”to će te napast morski pas. Osim ako si viÅ”e u moru nego pod kokosom :wink:

I ja guÅ”tam plivat daleko od obale, ali mi guÅ”t naruÅ”ava to Å”to znam da nije nemoguće da naiđe morski pesek, jebiga :slight_smile:

1 Like

Gdje ima kokos u BiH? Dakle ta statistika ne pije vode :D.

Kad smo već u statistici, da li postoji podatak koje su Å”anse da te golub pokaki ^^? Male su ali opet se dese viÅ”e puta u životu :D.

Ma neda mi se vraćat na statistiku, ali ću napisat da me ne bi čudilo da je vjerojatnost napada računata u odnosu na učestalost i broj stanovnika, iako najmanje pola tih ljudi nije nikad u životu niti uÅ”lo u more/ocean. Među onima koji jesu, valjda je 80+ posto onih koji nikad nisu otplivali dalje od 50m od obale. Ali svejedno, tko se voli pouzdat u statistiku (čak i ovako loÅ”e izrađenu), neka mu.

Evo danas sam vidio kako je auto pokupio čovjeka nasred zebre na preglednom dijelu ceste i gdje nije baÅ” jurnjava. Većina ljudi dnevno prođu desetke zebri i tako cijeli život, pa ih nikad nije pokupio auto na nekoj od tih zebri. To ne znači da je nemoguće da će joÅ” danas podletit pod neki auto na zebri.

Nego ā– ā– ā– ā– ā–  statistiku i vjerojatnosti, evo jedne fotkice :slight_smile:

Ja se ne sramim reći da me frka morskih pasa svaki put kad uđem u more i malo se udaljim, ali bilo bi me puno manje strah da sam ronioc sa opremom i kisikom i da imam pregled u svim smjerovima oko sebe. Ovako, dok sam na povrÅ”ini i nemam pojma Å”to je ispod mene imam neku nelagodu :slight_smile:

Ona ajkula uočena opet u Makarskoj.

Naravno da će reći da je to isti, ali uopće ne mora biti. Ima ih na tisuće u Jadranu, tamo žive :slight_smile:

Po snimci se baŔ ne kuži jel to isti koji je snimljen prije par dana, ali se kuži da je gladan :smiley:

Očito nisu tako male Ŕanse ako se dese viŔe puta u životu. :slight_smile:
Vjerovatnosti se vade iz mjerenja, a ne obratno.
Ne mozes reci da je vjerovatnost za neŔto mala, ali greŔkom svemira se ipak deŔava prečesto s obzirom na vjerovarnost, hehe

A netko je kao tvrdio da je to nemoguće?

Ti koliko vidim vadiÅ” statistiku o zebri u ovisnosti od puno ljudi koji je prelaze i niÅ”ta im nije biloā€¦pa uračunaj u tu statistiku sve one kojima je neÅ”to bilo pa ćeÅ” jasno vidjet kolika Å”ansa je da neko nadrapa na zebri.

Zato kažem, naravno da nije nemoguće nit je to itko tvrdio.