NFT digital art - iskustva?

Sta mislite o NFT? Da li neko ima iskustva? :upside_down_face: Napravila sam profil, crteza imam, samo cekam Vucka da uplati onih 100e taman da uplatim, da mogu da pocnem da prodajem :raised_hands:t3:

2 Likeova

Koliko vidim, vlada NFT ludilo. ZaŔto? Ne razumijem joŔ.

Meni to djeluje kao čisto ludilo van svake pameti, ili eventualno kao jahanje tog vala ludila s namjerom prodaje većoj budali i profitiranja na tome. Možda ipak neÅ”to ne razumijem jer se stvarno vrte ogromni novci u toj novoj industriji.

3 Likeova

4 Likeova

Pa iskreno ,ni sama ne znam.Stvara mi konfuziju kao i forex.Uglavnom, da bi mogao da napravis svoj NFT, moras da iskesiras odredjenu sumu prvo, npr, napravis NFT, da bi ga naplatio tipa $200,u ETH recimo, moras da imas na kartici tih $200ā€¦Istrazicu jos malo svakako,pre nego sto ulozim.

Da, moraŔ da imaŔ 200$ ili čak i viŔe kako bi pokrila troŔkove transakcija od strane ETH mreže na kojoj radi OpenSea market. Pretpostavljam da si se informisala samo za opensea.io.

ImaŔ joŔ nekoliko drugih marketa koji rade na drugim mrežama kao npr Polygon ili Solana gdje su cijene transakcija mizerne, porebno ti je svega nekoliko dolara.

1 Like



Sto bi rekli kod nas decko probao pa se usr*o

Inace nft neki se prave da bi imali funkciju avatara/skina u metaverse games i slicnim ludilima. A neke kao prava umetnost/slikanje/art ( valjda tako nesto si smislila ) sto i to ima ogromnu prolaznost sada a i u buduce.

Pored mreza nft moze da se prave i na jeftinijim mrezama kao sto su Solana matic ada fantom. Za sada je dosta solana razvijenija od ovih ostalih. Eth su skupe provizije.

Pored svega ako neko trguje sa nft. Na FTX berzi je fee free

2 Likeova

Pa da, mozes isto npr da stavis pocetnu cenu $200 sto si uplatio,i stavis ga na aukciju,pa izvuces vise, onaj koji da najvecu ponudu za tvoj NFT, njemu prodas,to moze da bude $1000 ā€¦Primetila sam da uglavnom stavljaju na aukciju.
Ma da, ja se uhvatila za opensea i rarible kao dva najveca marketa, sto i kostaā€¦Probacu bas na tim sto si spomenuo, hvala tii

I onda opet na tih 1000$ moraŔ da platiŔ 200$ kada ŔaljeŔ ETH na mjenjačnicu. 400$ bačenih niz vodu. Tako da stvarno se ne isplati ako cijena prodaje NFT-ja nije barem 5000$ :smiley:

Bukvalno, kakav kralj, hahhahahh
Realno mozes bilo sta da stavis kao NFT, stavljaju neke Ŕkrabotine,random pozadine, sve prolazi, pa eto cak i selfiji,nekome i to bude znimjivo, za avatara ili sta god, pa kupi
Definitivno cu probati na jeftinijem marketu

Pa jeste da, skupe transakcije, das $400 dobijes $600 :woozy_face:

KreiraŔ NFT na OpenSean preko Polygon mreže.
Za kreiranje NFT na OpenSee se ne plaća niÅ”ta.
A fee na Polygon mreži je oko 0.3$ dolara i manje.

Ali nećeÅ” uspeti da ga pradaÅ” ukoliko nemaÅ” dobar marketing ili veliki broj pratilaca.
Faktor sreće tu igra veoma malu ulogu jer ima previÅ”e konkurencije.

2 Likeova

Slazem se, treba definitivno ili dobar marketing, ili platforma sa dosta pratilaca.Trenutno nemam nijedno, hahaha, ali polako ,bice.
Tek ce biti konkurencije, mislim da ce u 2022 biti jos vise ljudi koji su u tome, ulagali ili prodavali,zato sto pre treba pocetiā€¦

2 Likeova

Kanal koji inace pratim skoro svakodnevno, ovaj video je od pre dve nedelje. :slight_smile:

1 Like

Zanimljiv i jednostavno objaŔnjen video. Usput tek sad mi je jasno Ŕta je NFT :slightly_smiling_face:

Ako sam dobro skontao iz videa da bi neŔto prodao kao NTF na primer za cifru od 50$ moram da imam u tom svom kriptonovčaniku 50 dolara to jest da povučem novac s banke na taj kriptonovčanik ili drugačije :thinking:?

Koji bi bili najbolji marketi/platforme za trgovanje NFT-ovima?

Pogledaj video pa ćeÅ” saznati :wink:

Tako je, sto se tice opensea je tako,to vazi samo za prvu uplatu i prvu prodaju, nakon toga, ako sam dobro skontala, ne placas unapred nista, nego ti skidaju nzm koliko od sledecih prodajaā€¦
Nije toliko jednostavno, ima tu jos mnogo posla pre same prodajeā€¦Prodaja je cak ja mislim najjednostavniji deo, napraviti kolekciju, doci do kupaca to je najkomplikovaniji deo.

1 Like

Mislim da je svakako lakse raditi u timuā€¦neko radi marketing npr, neko kreira nft, neko radi giveaway, sve sam to da postings, jako teskoā€¦Muka me hvata bukvalno

Je li netko čuo za Pow! Stripovi NFT? Imaju sjajnu priču i upravo su pokrenuli svoja prva dva NFT-a. Veliki plus je Å”to kada posjedujete njihov NFT, možete predložiti u kojem smjeru će priča ići. A kada imate viÅ”e NFT-a, imate viÅ”e moći kada je u pitanju glasovanje. https://opensea.io/collection/powcomics