Nogomet ⚽ općenito

Evo gola za anale ako netko nije gledao tekmu, a zanima ga:

1 Like

Ja ti kazem da bi Ronaldo dao gol veceras, da ne bi prebacivao na jacu nogu ko sto Mesi uradi.

I Mesi nije igrao u Engleskoj ako vec pominjes statistiku jer nikad ne bi davao toliko golova u Engleskoj ko u Barsi. Volio bih da podje u Englesku, zanimljivo bi bilo kako bibilo izgledao tamo. Moje misljenje je da od Mesija niko nema bolju kontrolu lopte u driblingu i pri toj brzini i da je tu najbolji ikad. On radi sto je Maradona nekad, samo na vecem nivou i protiv ozbiljnijih odbrana. Ali mana ima.

Par puta si poredio Zardela i Kristijana Ronalda, a taj Zardel se raspao cim je otisao iz drugorazrednih liga Portugala i Turse i dosao u Englesku. Tako da bi bas bilo interesantno Mesija vidjeti u Engleskoj dje se Ronaldo dokazao. A ne vjerujem da Mesi ce biti slican igrac za 4 godine i cak mislim da ce mu vise nauditi godine no Ronaldo jer je ovaj manijak sto se tice fizike. Ono ubrzanje koje Mesi ima mora da opada sa godinama, a to mu je uz kontrolu lopte najveci adut.

Evo našao sam neku statistiku za Cristiana i Messia:

Cristiano ne samo da nije najbolji igrač svih vremena kako neka djeca misle, nego nije najbolji niti u današnje vrijeme, a bome čini mi se da nije najbolji niti u svom selu :wink: Tj. nisam siguran da li je bolji nego što je bio Eusebio.

Ali nisu važni niti Cristiano, niti Messi kad imamo kralja nad kraljevima… Ronalda! :wink:

Ovo je jedna od najbitnijih stvari kad smo kod njihove statistike. Takodje na to treba dodati i Italiju ove godine gde je opet u vrhu. I Italijanska i Engleska liga su jako fizicki zahtevne u odnosu na Spansku i Nemacku gde je laganiji fudbal. U Engleskoj se svaka utakmica zavrsava sa podlivima po nogama jer se igra gladijatorski fudbal.
Daleko od toga da se ne bi Messi snasao u IT i Eng, ali sigurno se ne bi setao kao u Spaniji, jer su ove dve daleko zahtevnije lige.

Moguće da bi ovaj odmah opalio, da.

To ne znaš, ali nemoj mi reći da si i ti jedan od onih koji misle da je Cristiano bolji od Messia? :smiley:
Po statistici je očito da je Messi bolji, a mislio sam da bi statistika čak mogla biti na strani Cristiana. Po ljepoti igre, raznolikosti rješenja u igri, driblingu itd svaka usporedba ove dvojice je totalno neozbiljna jer ovaj atletičar može samo čistiti kopačke malom geniju. To je činjenica, da ga ■■■■■. Cristiano je mogao imati pokoju sezonu bolju od Messia, ali nikad nije bio bolji igrač od njega.

Ok, ovo ti je na mjestu :slight_smile:
Messi ima mana, a i zna biti pička (npr. kad izgubi na Svjetskom 3:0), ali kontrola lopte mu je milina. Ima on još uvijek i veliku brzinu, ali i u strašno ubrzanje, a uz to sve savršenu kontrolu lopte.

Hebo vas Vuk, treba mi pola minute da shvatim na koga misliš :slight_smile:

Ma Jardel sigurno ne spada među najveće nogometaše svih vremena, osim eventualno po statistici i po njoj je možda čak i on bolji od Cristiana. Spominjao sam ga zbog statistike, iako ne znam napamet kakva je, ali znam da je ubitačna. Raspao se Jardel radi nesportskog života, cuge i droge, slično kao i Adriano.

To da Messi ne bi uspio u Engleskoj mi zvuči kao da je netko pričao da Ronaldo neće uspjet u Italiji, pa ih je tamo vozao kao mlade majmune, i to ne bilo koga nego tadašnje najbolje stopere svijeta. Italija je bila poznata kao čvrsta liga, i usput najjača na svijetu.

Ne bih mogao rec da je Ronaldo bolji, ali ne bih ni tvrdio da je Mesi bolji. Da imam tim i da mi ponude da uzmem nekog od njih dvojice iz najboljih dana bas bih se dvoumio koga uzet. Zavisi od ostatka ekipe. Mesi nikako nije raznolikiji igrac od Ronalda. Igrao si menadzer pa znas igraci imaju ocjene do 20 i u ukupnom zbiru ocjena kod mene bi Ronaldo imao veci zbir s tim da te neke Mesijeve dvadesetke bi trebale bit pedesetke, a ne dvadesetke.

Razumijem ovo, ali zato što puno faktora može utjecati na odluku. Da moram službeno birat najboljeg igrača u zadnjih desetak godina, ne bih imao niti malo dvojbe i Messi bi odmah dobio glas.

Ma je. Pa daj probaj pronaći neke genijalnosti od Cristiana. Da se ne trudiš, nema ih. S druge strane, Messijeve ne možeš niti nabrojat.
Cristiano može genijalno podmetnut nogu, genijalno opalit, genijalno se izvuč na udarac, biti na pravom mjestu, ali to su njegovi maksimalni dosezi u kojima je stvarno top, ali to je meni neuposredivo sa genijalnosti Messija koji osramoti Boatenga tako da mu se smije cijeli svijet još i danas, koji prođe pola terena i sve igrače na tom dijelu driblingom ne loptom u for i onda zabije gol itd.
Cristaino zna bicikl, zna se dobro namjestiti i zna dobro opalit. Pogledaj malo njegove golove, pa usporedi sa Messijevima. Ova plačljivac si obično stvori prostor za šut pa opali, dok Messi elegantno prođe igrača pa opali. Ovaj Cristiano to ne zna. To je meni nedovoljno da bih ga smatrao uopće među najboljima današnjice, a kamoli svih vremerna.

A da ti uz njih dvojicu ponude još i pravog Ronalda iz najboljih dana? :wink:

Samo Ronaldo, i to pravi, kralj! :slight_smile:

Pa nije ni Zidan znao predriblat petoricu ili Pirlo, Ćavi, Ibrahimovic… a sve vrhunski igraci. Da ne pricam o defanzivnijim igracima. Nije sve u driblingu. Sto se tice driblinga i atraktivnosti volio sam ko mladji Džej Džej Okoču, ne znam sjecas li ga se. Ronaldinjo je u najboljim danima imao vise magije od Mesija po mom misljenju, samo sto nije potrajalo ko sto Mesi traje. Brazilac Ronaldo je bio ubjedjivo najbolji centarfor u njegova doba bez dileme, ali nisam bio neki njegov fan. Mene vise u fudbalu odusevljavaju one autsajderske rudarske ekipe ko Paragvaj 98. Uvijek od obrane bih krenuo sastavljat tim, pa onda u zavisnosti koga imam naprijed dal Mesi, Kristijano ili Ronaldo ostatak tima formirao.

Sjećam :slight_smile: Jay Jay Okochaaaaaa, to se moglo čuti po livadama kad se nekog predibla :smiley:

Ovi svi nabrojani su top svjetkske klase, ali nikako najbolji svih vremena i u tome je razlika. Tu po meni spada i Cristiano. Zidane je možda u konkurenciji, ali po meni jedva u top 10 svih vremena , nikako najbolji. Ronaldo je valjda za svakog bio najbolji centarfor svog doba, ali ako se mene pita on je uvjerljivo najbolji napadač svih vremena i zapravo najbolji nogometaš svih vremena.

Istina, i jedino zato ne uzimam u obzir Ronadinha kao kandidata za najboljeg svih vremena. Nije ni Ronaldo trajao koliko je trebao zbog svih ozljeda koje je imao i kasnije bolesti, ali je svejedno meni ostavio dojam najboljeg nogometaša svih vremena. Ja njega jednostavno i danas često pogledam na You Tube i guštam kao i kad sam uživo gledao te tekme.

Ti onda sigurno voliš Simeona i Atletico danas :slight_smile: Dobri su, čvrsti, znaju nešto i odigrat, ali generalno ne volim takav stil. Svejedno te razumijem, ali onda si ti više za trenera i ganjanje rezultata nego za gledaoca koji uživa baš u nogometu :wink:

Evo za mladje


1 Like

okochu smo po telefonima prebacivali preko bt i imali ove mixtejpe :smiley:

Ali kad ste vec negdje gore spomenuli englesku i spansku ligu… razlika je ogromna… U engleskoj, u situacijama gdje je 50-50, u 80 slucajeva ce odlucit u korist odbrambenog giraca… pustice jaku igru, nece svirat faule… Jednostavno nije liga za napadaca, pogotovo za tehnicara. Npr mesiju bi bilo daleko gore…

Evo najbolji primjer Tadic. U engleskoj, onako, solidan igrac, otprilike prosjecan napadac… Trenutno u Ajaxu- drugi na listi u ligi sampiona kad su golovi+asisti u pitanju, samo mesi ispred njega… Tadic (ako se ne racuna vecernjasnja utakmica, a mislim da ga ni to ne remeti) je igrac koji je kreira ubjedljivo najvise sansi u citavoj ligi sampiona… a opet kazem, u engleskoj to jednostavno nije mogao radit jer su oni navikli na drugaciji fudbal

Prije Ronalda je bio Romario skoro isti tip igraca ko Ronaldo i isti put Psv>Barsa i on je djecu pravio svima redom. Pricao je Krojf anegdotu kad mu je Romario trazio da ide na karneval u Rio pa mu je reko da ce ako da dva gola sutra Realu dat mu par dana da ode u Rio.


Kaze Kroj kad je dao drugi gol da mu je trazio zamjenu :slight_smile:

Nemam neki strani klub za koji navijam. Ona sezona kad je Atletiko izgubio na produzetke od Reala u finalu LS je bila igra top, sem tog finala dje su poslije vodjstva igrali ko jajare, za razliku od cijele te sezone kad su bili prvaci u bas jakoj spanskoj ligi.

Za mene je naljepsi fudbal iako ih ne simpatisem igrao Bajern one sezone kad su dobili Borusiju u finalu LS. Kad su dva puta tukli Barsu. One sezone je Bajern izgledao strahovito. U jedna doba ima li su prosjek 5 datih golova po utakmici. I igrali su direktno, bez milijardu dodavanja, koje ne podnosim.

Ja bas uzivam u fudbalu. Ali ne mogu voljet samo jednu stavku u fudbalu kad ih ima sijaset. To kako bih sastavljao tim je cisto vidjenje filozofije fudbala, al ne znaci da manje volim dobar potez, no da vise cijenim ostale stvari koje su jednako bitne u fudbalu.

A inace vazda kad igraju strani timovi ili reprezentacije za autsajdere navijam pa se to cesce u slucaju uspjeha poklapa sa defanzivnom taktikom i borbenoscu golemom kojom se nadoknadjuju ostale slabosti.

On prvi put ove sezone igra na poziciji kao nekog laznog spica. Nikad ranije nije igrao na ovoj poziciji, uglavnom je igrao desno krilo. Ili ofanzivnog veznog. Na pocetku karijere i lijevo krilo u Vojvodini. I ova pozicija mu je idealno sjela dje dolazi njegova kreativnost i tehnika do izrazaja i dje je mnogo blize golu. Naravno da bi doslo to do izrazaja moraju i taktika i igraci biti podobni, a Ajaksovi klinci ove sezone krecu se izvanredno cak bolje i od top ekipa. Mi ga u reprezentaciji guramo na krilo ili ofanzivnog veznog dje mu je glavni saigrac Mitar (koji je odlican u rep) al kome on ne moze gurat lopte ko ovim brzim klincima iz Ajaksa s tim da mi vazda imamo i spor i trom vezni red pa mu jos smanjujemo opcije za dodavanje. Slicno je bilo i u Engleskoj s tim da je on ako se sjecam tamo odlicno poceo i imao masu asistencija. Ali i tamo je bio masu udaljeniji od gola i imao mnogo sporije i ne toliko pokretne saigrace u vezi i napadu.

A što se može, takav je, znamo, sjećamo se. :smile: :o:

Menadžer Liverpoola Jurgen Klopp na Camp Nou nakon poraza prije tjedan dana izljubio je sve igrače Barcelone. Messijev pogodak slavio je kao svoj, uživao je u potezu koji se vidi jednom u životu. Messi to sinoć nije mogao.

2 Likeova

To mu svakako ne ide na čast, pogotovo što nije prvi put.

Baš čitam da su Rakitić i Coutinho dobili nulu, dok većina drugih trojku. Rakitić nije odigrao ništa specijalno, ali je imao par dobrih dodavanja i ubačaja, a u obrani je bio korektan (iako ne više od toga) pa su mogli barem i njemu dati trojku.

Romario je bio strašan igrač (njega i Bebeta sa Svjetskog 94. nikad neću zaboravit), ali meni je ipak Ronaldo dimenzija iznad.

Tad mi ih je baš bilo žao. Ramos za produžetke u zadnjim sekundama, i onda je Bale isplatio sve milijune koje su dali za njega. Šteta za Atletico taj put.

Kakva greota sto ispade Ajax… Ovo su po meni u zadnjih 20 godina najbolja polufinala u ligi sampiona… Jedino sto se moze porediti jeste onih 4-4 izmedju liverpoola i chelsea (mada tada drugo polufinale nije bilo toliko zanimljivo)

Ovo je praznik fudbala, vrhunac koji fudbal moze da nam da! Ovakva dva polufinala…Mislim da ne moze da se ponovi nikad.
Vala sam se nauzivao ove dve veceri, i hvala im.

2 Likeova

Za mene je kako Messi, a tako i Ronaldo, naobicnija pickica. Pa ja nemam pojma koji se ■■■■■ svrsava svaki put kat taj kreten primi loptu. Toliko se prica o njemu, a ja svaki put kad sam gledao tekme gdje je on igrao ili je bio u ■■■■■ ili se valjao po travi kao da mu je sam neymar bio ucitelj.