Nogomet ⚽ općenito

Samo jedna riječ: nevjerojatno! :slight_smile:

Mali off topic… ali sinoc su se igrala u cetvrt finala u nba (polufinala konferencija)… utakmice se igrale do zadnjeg trena, bukvalno ista situacija kao u ligi sampiona… obe utakmice su bile utkamice 7 znaci ko pobjeid prolazi. Pogledajte s jedne utakmice sut uz buzzer:

Preko covjeka od 2,15m…

Što se mene tiče, može u NBA doigravanju u 7. utakmici ekipa nadoknaditi -10 dvadesetak sekundi prije kraja i meni će i dalje biti zanimljivije pogledat trening Dinama ili neku utakmicu druge Nizozemske lige :smiley:

Znam da puno njih voli NBA, ali ako se mene pita ništa se ne može uspoređivati sa nogometom :wink: Svatko ima svoje veselje.

Ja sam gledao fudbal prije… u zadnje dve-tri godine nba mi daleko bolji za gledanje… Ova polufinala i ajax uopsteno- izuzeci

Šteta…

nažalost :sweat:

i nitko ne odgovara za to…

Nisam nikad navijao za Zagreb jer je Dinamo moj klub, ali Zagreb mi je uvijek bio drag i baš šteta da ovako propada. A to oko odgovaranja, nikakvo čudo. Šerifi rade što ih volja i nikome ništa.

Evo igrača Brasila za Copa Americu:

Golmani: Alisson (Liverpool), Ederson (Man City), Cassio (Corinthians).

Obrana: Daniel Alves (PSG), Fagner (Corinthians), Filipe Luís (Atlético Madrid), Alex Sandro (Juventus), Miranda (Inter Milano), Thiago Silva (PSG), Marquinhos (PSG), Éder Militão (Porto / Real Madrid) ).

Vezni igrači: Casemiro (Real Madrid), Fernandinho (Man City), Arthur (Barcelona), Allan (Napoli), Lucas Paquetá (Milano), Philippe Coutinho (Barcelona).

Napadači: Neymar (PSG), Richarlison (Everton), David Neres (Ajax), Everton Soares (Grêmio), Roberto Firmino (Liverpool), Gabriel Jesus (Man City).

Žao mi je što nema Vicious Juniora (ili kako god se piše ime onog klinca iz Reala). On mi je jedna od rijetkih nada da bi Brazil opet mogao imati igrače kao nekad, iako je još mlad i lako se desi da “propadne” (ili bolje reći podbaci) kao i Robinho.

Sve vrhunski igrači, neki top zvijezde, ali ja si ne mogu pomoći i ne primijetiti da nisu niti sjena nekih ranijih ekipa Brazila. Ne tako davno Brazil je imao 3R u ekipi (Ronaldo, Ronaldinho, Rivaldo) koji spadaju u najbolje nogometaše svih vremena. Ronaldo je za mene najbolji ikad, a Ronaldinho bi morao biti u top 3 ili eventualno top 5 svih vremena (zbog Pelea i Maradone u konkurenciji) da je dulje trajao. Rivaldo je bio svjetska klasa najviše razine. Ovim danas jebivjetrima je padavičar Neymar najveća zvijezda. Vrhunski igrač, ali nije mi to to.

Copa America počinje za manje od mjesec dana. Utješna popuna ljetne rupe između Svjetskog i Eura :slight_smile:

1 Like

Imaš EP za mlade od 16og juna. Igraju i Hrvatska i Srbija. Polufinalisti idu na Olimpijske igre.

Meni je milije to gledat od Copa America

A vidiš to mene ne privlači. Mogao bih pogledat da naletim, ali nisu mi te U21 ili bilo koje druge Uxx repke nešto posebno zanimljive. Olimpijske igre, čak i nogomet na njima, mi je isto za pogledat samo ako bezveze ležim i neda mi se šaltat :slight_smile: Nisam nešto posebno lud ni za Copa America, ali volim to pogledat.

Ovo nije ni B od Brazila. Nemas jednog vrhunskog igraca. Neymar zna da igra ali decko je obican showmen, iliti klovan. Iznad proseka jeste, ali nista vise. Da pojedini igraci imaju njehovo samopouzdanje i njegovu slobodu, daleko bi bolji bili. Upada mi u oci Jesus, on po mom misljenju nije uopste top igrac i nije mi jasno odakle on u Citiju, doduse greje klupu, ali opet.
Ne znam da li smo omatoreli pa iz drugog igla gledamo neke stvari, ali mi se cini da je daleko bolje sve izgledalo pre 10tak godina.
Pogledajte tada kakvi su igraci igrali, imao si 20top igraca da nabrojis, a sad ih ima jedva 5.
Cini mi se da fudbal uopšteno ide u pogresnom pravcu. Previse je para uslo i gubi se ona prava strast.
P.S. U jednom trenutku su u isto vreme igrali : Ronaldo(pravi), Figo, Zidan,Totti, Nesta,Maldini,Pirlo,Giggs,Skols,Sevcenko,Anri,Inzagi(Nije top igrac, alo je masina za golove),Recoba,Adrijano, Bekam (jeste maneken ali njegove lopte su imale oci),Bobo Vijeri,Patrik Vijera,Roberto Karlos,Kafu, Raul,Djovani,Makelele joj majko nema kraja, samo mi padaju imena na pamet. A sada ne mozes da sastavis 11 igraca da budu top.

Upravo tako. Neymar je svjetska klasa i među najboljima na svijetu kad zaigra i zaboravi pasti, ali je glumac i baš kaj veliš, showman. Svaka tekma druga frizura, umjesto da svaku tekmu ima novi tip driblinga.

Jooooj, nemoj tako, nostalgija hvata! :smiley: A još si zaboravio Edmunda, Batistutu, Crespa, Bergkampa, Rivalda, Del Piera, pa skoro da se i Baggio može utrpat u to vrijeme itd itd :slight_smile:

Jebote, sad kad si ove nabrojao i kad sam se sjetio kako su igrali shvatim koliko je nogomet otišao u k. Danas je De Bruyne top zvijezda (iako ne sporim da je dobar), a nekad je bilo takvih na bacanje i nisu dolazili do izražaja od pravih zvijezda.

Nemoguce je pobrojatj ih sve…Fali tu i Javier Zanneti, Sedorf,Davids,Trezege itd itd Sve sami majstori ove igre, a sigurno sam ih izostavio jos mnogo…Salas,Jap Stam…Nema kraja listi.
A Roberto Baggio igrao za jednu prosecnu Bresu, onakav igac…Ali to sve govori o ovome cemu pricam, igrali se sa vise ljubqvi, strasti. Jesu finansije bile bitne, ali nekako u manjoj meri.
Pogledaj sliku jedne Parme, cista perverzija
soccer-uefa-cup-final-parma-v-olympique-marseille-moscow-3-390x285

1 Like

Uh, strašni igrači! Prolazi mi kroz glavu da bi ova Parmina ekipa danas bila među glavnim konkurentima za osvajača Lige prvaka! Ok, danas se igra drugačije. Zapravo, ovi su i osvojili nešto, Kup UEFA ili Kup kupova. Dobro se sjećam svih igrača sa slike, jedino ne znam tko je ovaj između Thurama i Boghossiana. Bila je Serie A redovno na HRT-u tada, ali ovo su igračine za koje se znalo u to vrijeme i bez TV-a.

Gledaj ti da je i jedan Batistuta skoro cijelu karijeru proveo u maloj Fiorentini. Danas Palaverse i Pjace koji se kunu u ljubav prema Hajduku i Dinamu ne mogu odigrat niti poštenu sezonu u “voljenom” klubu nego jure van čim netko pozove. Pare su sjebale ovu igru, ali me ipak i dalje zanima i veseli :slight_smile:

Mislim da je bas ova slika sa finala jednog od tih takmicenja. Mrzi me da guglam, ali mislim da je UEFA kup

Je! Kup Uefa 1999, sad sam pronašao i baš je ta slika. Ovaj koji mi nije bio poznat (između Thurama i Boghossiana) je Paul Vanoli :slight_smile:

Inače, Dinamo je dobio tu Parmu godinu dana kasnije, igralo pola ove ekipe, klasa poput Almeyde ušla s klupe. Šokota zabio za pobjedu 1:0, bio na tekmi :slight_smile:

1 Like

Videh i ja posle na G. Samo sto im se brzo rasprodala ta ekipa, mogli su i bolje rezultate da naprave.

A gdje je naš @mitok :neutral_face: vjerujem da mnogi suosjećaju s njim povodom nemilog događaja:


Tužno je bilo gledati kako je, kao u najsličnijim vremenima i sudac davao sve od sebe (i bio jedan od utjecajnijih plavih igrača, sudio i penal), :blush: no nitko nije mogao pomoći Dinamu. :smile:
Svi su izgledi da će Dinamo izgubiti i u nedjelju, od Hajduka. :smile:

P.S. Mitok, please no hard feelings, ti znaš da smo frendovi. :blush: :o:

@mitok ima u 7 veceras derbi cz-partizan finale kupa

Ah, i nemili događaji su dio nogometa :frowning:

Eh, ova dogma da se sudi za Dinamo je postala dosadna, a već odavno je preuveličana i najčešće neopravdana :wink: Penal je prestrog, ali je ruka zapriječila put lopti u unutrašnjost kaznenog prostora, kao i u finalu Svjestskog.

Hvala na info!

Kome se da neka pogleda ovih par klipova na ovom linku gore.

Jebote, žalim ljude koji ne razumiju ovu strast :slight_smile:

Imali smo repku u finalu najvažnijeg natjecanja za repke, neopisivo! Kad bi još doživio da mi klub igra finale Lige prvaka, uhhh…