Novi Pingvin 4 algoritam: kvalitet na svim jezicima u realnom vremenu

Ti milijuni webmajstora su strucnjaci za SEO isto kao i ti. Znam dosta ljudi koji se bave sa SEO i nitko od dobrih nije rekao da su im stranice sjebane, nego su svi rekli da su nakon prvog pada od dan-dva sve stranice otisle na gore. Osim toga, da si citao sto sam napisao vidio bih da sam rekao da radim i affiliate i client. Sa klijentima mi je trenutno bolje jer je puno lakse rangirati local term nego global affiliate, a novce dobivam od prvog dana, a kod affiliate trebam cekati par mjeseci da stranica pocne zaradjivati. Ali opet, nema smisla da ti objasnjavam jer ti ocito nemas pojma kako to funkcionira. Sto se tice milijuna sto mi prolaze kroz ruke, ne znam zasto mislis da je to tako lako zaraditi na brzinu, ali nije, prvo trebas puzati, pa hodati, pa onda trcati. Ja sam trenutno negdje na dzogiranju

Ne, nemam pojma i nije mi jasno. Kažeš da imaš sajt od 150k posjeta, da si rangirao masu sajtova koji su godinama na prvim mjestima i onda kažeš da ti je bolje šljakati za druge jer je bolja lova a da mi koji živimo od adsensa i SEOa nemamo pojma.

Ja da imam sajt od 150k potraznje i da sam prvi za taj pojam,ne bi nikome radio nikakav seo,osim sebi. Ah,pa sta ja pricam,pa ja vec imam sajt sa 90k UV mjesecno,doduse sad je malo pao,ali vratit cu se ja nakon detaljne analize svih backlinkova,disavowa losih i pregledavanja anchor tekstova.

nisam nikada rekao da imam site od 150k posjeta, nego da je rangiran na prvom mjestu za keyword od 150k trazenja. Ti ne znas ni tu razliku. Ali igrom slucaja, rangiran je i za druge keyworde pa imam i vise od 150k posjeta mjesecno.

NIKAD nisam rekao da mi je bolje sljakati za druge, jer ja ne sljakam za druge, nego uz neke svoje stranice imam i svoju seo agenciju i klijente koji mi placaju da im rangiram stranice. Znaci ja ne radim za njih nego s njima, jer mi oni ne mogu sefovati ni govoriti sta da radim. Ja postavim uvijete i oni mogu ili pristati ili ne. Ti ne zivis od SEO-a jer ti nemas pojma o optimizaciji i ako zaradis vise od 200 kuna mjesecno od interneta ja bih bio jako iznenadjen.

Sto se tice ovog tvog neshvacanja kako netko moze raditi sa klijentima umjesto samo svoje stranice dovoljno da ti kazem da vecina najboljih SEO tipova na svijetu radi ili iskljucivo sa klijentima ili obadvoje. Jako malo njih radi samo sa affiliate stranicama, jer je masu razloga za to.

Ti iz nekog razloga odbijas to shvatiti ili si jednostavno glup, ali ja tu ne mogu pomoci, sorry. Stvarno ne znam kako da bolje objasnim, eto

Nego koliko si PBN-ova otkrio sa one stranice sto sam ti poslao? Toliko si se hvalio, pa sad cekam da pred svima pokazes to svoje znanje trazenje skrivenih PBN-ova. Ovo svi vide, pa znas i sam da ako ne napravis to sto si rekao da ce svi vidjeti da si pricao bzvz :slight_smile:


post broj 2

1 Like

@MCutts , bugi mozda ne zaradjuje od seo usluga,ali sigurno zaradjuje vise nego ti. Covjek ima masu stranica s igrama i zaradjuje brdo para. Btw. Nisam otkrivao nista jer nisam uz komp. Kad stignem,rijesit cu to.

Ne znam sta za tebe znaci brdo para, ali smjesno je kako si ti siguran u nesto, a nemas pojma koliko ja zaradjujem. Ali mogu reci da ako je ovo sa linka sva njegova zarada, nisam impresioniran jer toliko moja jedna stranica zaradjuje. Ali super, drago mi je zbog njega. Recimo ja nemam pojma o igricama i nikad mi nebi palo na pamet da njemu ili bilo kome drugom pametujem o igricama, pa mi je smjesno kako se ljudi ovdje nadju da meni pametuju o SEO, a ocito nemaju blage veze.

Recimo ti nisi znao da se backlinkovi mogu sakriti dok ti ja nisam rekao, iako si se pokusao izvuci kasnije sa time da ih ti mozes naci. Da si znao za to, nebi rekao kako si vidio ljude sa par sugavih backlinkova na top pozicijama, jer bi znao da nemaju sugave backlinkove nego su najmerno pustili samo sugave backlinkove da sjebu konkurenciju.

Ali evo, kad dodjes za comp cemo vidjeti tko je od nas dvojice pun sranja i koliko ces PBN-ova naci od ovog tipa sto sam ti poslao link. Ako se ispostavi da ih nadjes dosta od tih 50+ sto ih skriva, ja cu se posuti pepelom i reci da ipak znas nesto o SEO. Bas me zanima sta ces ti reci kad vidis da nemoze naci ni blizu tih 50+ sto ih skriva

Zaradujes 1500kn dnevno od JEDNOG sajta i sljakas za druge cijeli mj. za 10k kn. Pa ti si jebeni humanitarac, ili si se ■■■■■■ pogubio u svojim lazima.

:popcorn:

1 Like

MCutts=Macan?

Evo ne znam sta da ti vise kazem na ove tvoje glupe postove. Ne znam od kuda ti da ja radim cijeli mjesec za 10k kn za druge. Prvo, vec sam ti naglasio da ne radim za druge, nego da radim za sebe. Ako mislis da dizem stranice za klijente onda ne znam opet gdje si nasao brojku od 10k kuna mjesecno, jer ja to nisam jednom rijeci spomenuo. Ili ne znas citati, ili si glup pa krivo povezes ono sto procitas. U svakom slucaju, stvarno nema smisla gubiti energiju i vrijeme na prepirku s tobom jer ocito ne pricamo istim jezikom.

Dosao sam ovdje da pomognem nekom sa savjetom jer sam utukao puno vremena i novaca da bi naucio seo, pa reko ako mogu nekom pomoci, zasto ne, dobra karma i te stvari. Ali vidim da su ovdje svi jebeni strucnjaci za seo i da imaju po parsto stranica koje rangiraju sa dobrom starom tehnikom kupovanja backlinkova na fiverru, pa eto, sretno vam s time.

Cekao sam da mi drmrgood posalje one sakrivene stranice, ali s obzirom da nas dvojica znamo kako je to proslo, vjerujem da mi je ovo zadnji post na forumu. Pozz

Ispričao si toliko laži da se gubiš u njima. Radije stani jer počinjem misliti da si sve izmislio a moguće da si onaj Mirko Katić jer takve nastupe on ima.

aha, sada si skuzio da si se sjebao pa onda prebacujes temu. Ja nista nisam slagao i nisam bio kontradiktoran, tako da slobodno sve procitaj i vidjet ces da si sve u svojoj glavi zamislio jer ti je lakse to napraviti nego se pomirit s time da nemas pojma o poslu s kojim se zelis baviti. Sto se tice tvog misljenja da ja izmisljam sve, tako me zaboli sta ce o meni misliti netko tko radi stranice i onda nakon godinu dana brise one koje ne zarade vise od $1 mjesecno. Pa ako ti stranica ne moze zaraditi vise od $10 godisnje, ostavi se ovog posla i odi sadi krumpir, imas vece sanse da ti 1 krumpir zaradi toliko novaca, haha

@MCutts pratim postove i jedino što mi dođe je da trollam. Možda i jesi dobar u SEO-a ali sve dok pretačeš iz šupljeg u prazno ljudi te neće shvaćati ozbiljno. A samim time nick ostavlja dojam da si istoimenog lika uhvatio za onu stvar i misliš da si popio svu pamet svijeta.

Možda zvuči loše ali to je dobronamjeran savjet da ubuduće za ozbiljnog forumaša stoji ozbiljan nick i neki respekt koji se gradi, kao što na primjer @bugi ima.

Za razliku od tebe on ne može prodavati onu stvar pod bubrege jer većina ovdje znamo tko, kako i koliko zarađuje.

0.02$

Očito je da si neko dijete ili tineđer a ja se s tobom svađam. Još ti pokažem zaradu od tih 350 sajtova o kojima pričaš i ti meni kažeš da idem saditi krumpire.

Ja nemam pojma? Ja sam tebi dao čvrst dokaz da imam, daj ti neki dokaz, tu pričao o nekim milionima nitko ne zna ni za tvoj jedan lik. Spominješ neke firme, agencije, stotine tisuća posjeta. kladim se 100% da si Mirko Katić jer je on iste spike imao.

ne odgovorih ranije pa eo sad da uletim. nisam ni ja ljubitelj dužine teksta ali ima mi logike da gugl voli količinu. Jer se iz neke količine može izvući više informacija, što se ne može izvući iz kratkog teksta koji uglavnom ima jednu informaciju. sa više informacija sadržaja teksta… posjetilac duže ostaje na stranici što gugl cijeni. kod kraćih tekstova brža je i konzumacija i brže posjetilac odlazi što ne može biti plus. Po meni dosta lošiji članak od 800 riječi će vazda nadmašit onaj dobri od 300 riječi. Iz amaterskog proučavanja i nešto iskustva znam da će kategorija koja ima 10 članaka lošije rangirat od one koja ima 50ak itd. Znači količina je po meni možda i presudna u posljednje vrijeme. Al sama količina ne isključuje ostale faktore koje su bitne guglu za rangiranje. Opet to je samo moje mišljenje.

Ma kakav SEO danas haha, to postoji ali jedino relevantno mjerilo za google u zadnje vrijeme je koju posjetu već dobivaš.

Ovaj gore web je čisto primjer. Katastrofalan dizajn, osrednje kvalitete kratki članci, Average load time speed (nije dobro optimiziran) a sve jedno Global Rank je 24,560 sa dobrim postotkom organic prometa.

Zašto Google dopušta ovakvom “trash” webu dobar dio search traffica? Zato jer taj web ima page od skoro 2 milijuna facebook fanova koje svakodnevno šalje na web i time generira posjete, google to primječuje te počinje ga smatrati relevantnim webom i daje mu traffic.

Toliko o današnjem SEO-u…što želim reči, ako želite rangirat za članak o krafnama, napiši dobar članak o hebenim krafnama i šalji umjetno generirani traffic na njega (paid traffic ili facebook page traffic) i bombardiraj ga mailing listom i sa vremenom će rangirati i dobit prirodne backlinkove te doći na rank 1…

Zato je SEO danas u krcu, jer bogate medijske kuće će vas sa vremenom skinut sa svih rangiranja jer jednostavno usmjere gomilu paid traffica i social traffica i skidaju vas sa vaših jebenih rankova jednog po jednog.

P.S. - Današnji webmasteri i kojekavi SEO “stručnjaci” će uskoro bit naguženi od strane velikih medijskih kuća sa velikim buđetima za paid traffic i klinaca sa velikim facebook pagevima kad nanjuše vaše niše.

@Opica , poptuno si u pravu. Pa recimo vec su vrseni pokusi kad je (bubam napamet sad) jedna stranica bila na petom mjestu,a zelja vlasnika je bila otici jos gore u trazilici. Sto su napravili ? Svakodnevno su sa razlicitih kompova unosili trazeni keyword u google i kliktali na tu stranicu koja je bila na petom mjestu. Sto se desilo nakon mjesec dana ? Stranica je bila na trecem mjestu, jer je google nakon unosa keyworda i puno klikova na tu stranicu poceo smatrati tu stranicu relevantniju za taj keyword nego sto je bila prije. Eto kako Google rangira, nema nikakve logike niti se radi o kvaliteti a niti o backlinkovima. Gore navedeni slucaj sam negdje procitao ali se vise ne sjecam gdje, cini mi se na nekom stranom forumu.

Da postoji serpix. Koji je u fazi beta testiranja. Imao sam i ja svojedobno neki tool. Imam jedan jos u planu da napravim na tu foru. ALI iskreno mislim da ce google to lakse pokrpat nego sve ostalo. Pa pobogu sa svojim cookiesima oni znaju kada si bio na WCeu.

Pa stoga ako i ovaj tvoj primjer je sljakao prije nekoliko godina, danas vise mozda ne sljaka.

Treba vidjet sta kazu ovi na Seprix. ALi to je isto tesko pratiti jer nije samo da to klikanje utjece. Nego moguce da je entko negdje spomenuo site pa je skocio, a oni mislili da je zbog klikanja. Tak da je to tesko iskontrolirat.