[Nudim] Izrada web stranica - 100kn

Zašto se dopušta da se dečku zaspama tema tj. oglas, molio bi moderatora da ovo zaustavi ili očisti dečku oglas jer ovo nije uredu s strane drugih korisnika koji mu trolaju temu bespotrebno neka otvore novu i u njoj raspravljaju.

U sta se ovaj forum pretvorio katastrofa.

Posao koji se nudi, radi se za max. 3 sata, to je 3-4$ po satu . Meni je to odlican poslovni pristup. ako imas 2-3 instalacije dnevno , to je veliki broj klijenata mesecno. Svima njima posle treba update ili ce nekome trebati odrzavanje na duzi period .
Ovde je problem sto neki smatraju da je instalacija wordpressa i ubacivanje logo-a dizajnerski posao, i zato se osecaju ugrozeno. Nekome kome treba custom sajt i pravi dizajner, naravno da nece koristiti usluge iz oglasa.

Osobe poput shimija to ne razumiju iako se oni predstavljaju profićima jer znaju instalirati WP i traže velike pare za to :D.

Nastavlja sa strašnim argumentima, zasnovanim samo na personalnim vrijeđanjima. Moja sučut.

Ja bi samo pitao gdje su moderatori ovog foruma. Covjeku ste unistili posao i zaspamali topic. Tko ce mu sad kupiti posao, a lijepo je napisao da mu je od zivotnog pitanja. Da studira i da treba novac da prezivi.

Odmah sam mu napisao da je ovaj topic otvorio na krivom mjestu, ali mozda bi nekog uspio uhvatiti i ovdje…

Ček, lik objavi ponudu, ljudi ga napadnu, ja ga odbranim, dođe neko kome treba ova usluga, pročita prvi post - ako ga interesuje šta su drugi pisali pročitati će ali prvi post je ovdje najbitniji. Spam bi bio da je rasprava o autima a mi ovdje o cijeni ove usluge.

Ocito enma moderatora ovdje, ali da te pitam. Otvoris topic gdje nesto prodajes, recimo prodajes Fiat Punto u topicu. I sad ti dodju ljudi i pocnu razgovor u tvojem topicu gdje ti zelis prodati svoj punto za male pare da je Punto sranje, da treba kupiti Ferrari jer oni prodaju Ferrari.

To je spam, ovos u oglasi, u oglasima nema rasprava, ili kupis ili ne kupis, a rasprave se mogu pokretat u birtiji.

Gle ja ciljam na mjesto moderatora, haha (imam previse vremena izgleda)

ne osporavam malom iz susjedstva da prodaje svoje uradke spravljene pod velikim odmorom, no takvim oglasima ipak nije ovdje mjesto

5 Likeova

Ne vidim koja je razlika u nekome tko će za svoj posao naplatiti 500kn, a ja 100. Jednako ću dobro odraditi posao kao i on, i dati svakom klijentu ono kaj zaslužuje (ne govorim da ne postoji razlika između skupljih i mojih siteova, ali do 1000kn sve dođe na isto). Ima na stotine ovakvih postova na ovom forumu, a moj se post ne razlikuje po ničemu od njih, osim u cijeni koja je jako povoljna (iz razloga kojeg sam napisao gore).

Ovaj covek mi je odradio par sajtova moram reci da sam zadovoljan, pre njega sam platio firmi izradu jednog kvaltitenog sajta 220eura, ali ja mislim da ne mogu da se mere sa njim, decko svaka cast imas talenta i znanja!! @domm1 Samo gruvaj i pusti ove ljude da laprdaju :wink:

Gdje si ti bio kad je ovaj forum živio da bi to mogao tvrditi.

4 Likeova

Kvalitetan sajt != 220 €.

To dvoje jednostavno nejde zajedno, a kamoli ovo sa 100kn po sajtu. Bez obzira što je to WP i gotovi template jednostavno nema smisla i nije korektno prema drugima tako raditi.

Iako će vjerojatno nakon nekoliko mjeseci biti topica gdje ljudi kukaju zbog ovih 100kn da im nema sajta i da imaju probleme.

Slično je bilo sa serverima koji su bili jeftini da bi se na kraju ispostavilo da nije bilo dovoljno jeftino kolika je šteta nastala nakon gubitka stranica.

1 Like

Sumirao sam argumente, ako nekome još uvijek nije jasno zašto je stranica od 100kn loša, ne samo za nas, nego i za onoga tko to nudi:

  • što će reći onaj koji je platio sajt za apartmane sa nekom realnom
    cijenom recimo 300-400 eura i kad ovo pročita? Znaš što će napraviti?
    Nazvat će onog tko mu je napravio sajt i naplatio 300-400 eura i reći
    mu da ga je prevario jer isto ima za 100kn, i na kraju onaj dizajner
    ispadne lopov radi ovakvih ponuda. (bugi)

  • Okreni se oko sebe, i preracunaj svoje potrebe u broj izrađenih
    stranica koje moras odradit da bi kupio potrepstine. Koliko web
    stranica kosta tvoj komp? Shvatit ces da sa tih 100kn ne samo da nisi
    u dobitku, nego samim time sta si ziv, i trebas negdje spavati, nesto
    jesti, i imati komp ukljucen u struju, gubis novce izrađujuci web
    stranice za 100kn. (leffe)

  • Ako ne znaš koliko, u novčanom smislu, vrijedi taj tvoj posao koji si obavio za XY firmu onda si u gadnom problemu. Jer ne samo da ne znaš posao koji radiš nego ne znaš niti zašto ga radiš. (creatifcode)

I da ne bude zabune, ja živim od izrade internet stranica i izrade custom web aplikacija.
Za 100 kuna klijentu mogu jedino registrirati domenu.
Izradom stranice nekome za 100 kuna ponizio bih sebe, jer to automatski znači kako moje znanje vrijedi manjenego znanje soboslikara (ne podcjenjujem soboslikare, ali oni su prestali sa učenjem nakon što su izašli iz srednje škole, a ja i nakon 25 godina izlaska iz srednje škole i dalje sam primoran učiti ako želim opstati u poslu).
Iskreno, po meni je ovaj oglas u rangu oglasa na kojem se prodaje FB stranica. Sa prodajom FB stranica krši se TOS, a sa izradom stranica za 100 kn ugrožava se rad onih koji žive od toga.
Da si 10-20% jeftiniji od ostalih, imalo bi smisla, međutim tražiti 5% vrijednsti izrade takvog site-a je bezobrazno prema struci.
Ne brini, nebum te prijavil :slight_smile:

4 Likeova

U pravu si. 20 znakova.

Vec je sve prilicno receno, tako da necu nesto posebno mudrovati.Jednostavno nije u redu, nije a nije ni mjesto da objavis ovakav oglas.Ja po struci nisam ni dizajner ni developer, ali jednostavno ovime VRIJEĐAŠ ovu struku.

Ja ne radim ispod cijene, ne idem ni preko.Neki dan sam obavio jedan poslic koji je trajao nekih 10min i za to sam uzeo 100kn, a trebalo je izvrisiti neke sitne promijene u kodu.

BTW jedno pitanje za autora teme.Zasto ne pocnes koristiti Elance, ukoliko imas znanje mozes lijepo zaraditi ?

Probao sam do sada sa 99 designs-om i elence-om no tamo je konkurencija prevelika, ja se nemogu natjecat s nekim tko ima završen fakultet i 10 godina više iskustva od mene. Cijena je takva kakva je i da možda sebe ponižavam s ovom cijenom, ali meni je draža i mala zarada od nikakve.

Kao što sam reko u ove 4 godine stekao sam mnogo iskustva i znanja, i eksperimentirao sam s mnogo cijenika od 7000kn za potpuno jedinstvene dizajnove do onih od 1000kn za ovaj posao. Ali jednostavno je ispalo da nikoga ne interesira izrada po toj cijeni, jer ili se nema novca ili se boje uložiti novac. Ak prek ovoga ostvarim barem 5 suradnji mjesečno biti ću zadovoljan jer ću barem pokrit ono najosnovnije.

Stani za što ti sebe smatraš? Frontend dev, Backend dev , Dizajner ili što već ? Zašto ne probaš naći neki drugi posao gdje ćeš više zaraditi(ako si baš bez para) npr. nešto preko student servisa ili tako nešto ? Ovako jednostavno vrijeđaš ljude koji imaju enciklopedijsko znanje o webu s CS diplomama i s pravo se bune na tebe,a bogami i samog sebe omalovažavaš. 100 kuna je mizerija, više zarade ljudi u Ugandi.

Cijena izrade web stranica (do 20 stranica) - 100kn WTF??? Na što li ovo sliči da mi je znati.

[quote=“blaja, post:76, topic:16879, full:true”]Cijena izrade web stranica (do 20 stranica) - 100kn WTF??? Na što li ovo sliči da mi je znati.
[/quote]

Pretpostavljam po sajtu?

@abercrombie @creatifcode @bugi i @dmitrecic sve što je potrebno za reći rekli ste i svaka čast! Moderatorima na dušu hoće li ovu temu ostaviti ili je satrati u korjenu ako ne zbog nas koji živimo od tog posla, onda zbog kvalitete ovog foruma (ako im je stalo).

I ja sam nekad za neke poslove išao ispod cijene ne bi li dobio svaki posao za koji su me ljudi kontaktirali. Shvatio sam na vrijeme da se ne isplati “prostituirat”, bolje dobiti 1 od 3 posla ali ga naplatit, ali ne skupo, nego onoliko koliko zapravo i vrijedi. U konačnici sam došao na to da imam manje posla ali zaradim slično, samo što manje radim. I da, rušili su mi ostali ljudi cijenu (satnicu), pokušao sam se prilagodit ali sam opet shvatio da to nema smisla, već da treba cijenit svoj rad. Dan danas ima nešto posla (nekad više, nekad manje, nekad ništa), ljudi se i dalje javljaju, zaradi se, bez “prostitucije” s cijenom.

No dobro, okrenimo se tvojoj ponudi. Ti prije nego odrediš cijenu neke stranice moraš shvatit šta ti zapravo nudiš i daješ klijentu. Ne daješ mu svoj rad od pola sata, par sati ili pet dana, već mu daješ nešto na čemu će taj isti zaradit. Neki jako, jako puno. Prijatelj (!) me zamolio da mu napravim stranicu za firmu i njemu nisam htio radit ispod neke svoje najniže granice (nije bitno koje, ali je daleko iznad tvoje cijene). Nemam veliko znanje u ovom poslu, napraivo sam mu stranicu u joomli s besplatnim predloškom koji sam malo doradio i prilagodio njegovim potrebama. On je na to uložio (na moju preporuku) stotinjak eura u oglašavanje i zaradio je sve uloženo u cca tjedan dana u svom poslu, a u mjesec dana svoj ulog je naplatio deseterostruko. E, to je vrijednost stranice. To je tvoja vrijednost.

I za kraj, zamisli kako bi se osjećao da kupiš nešto što sam ne znaš sam napravit za 20kn, a nakon par dana ili mjeseci vidiš to isto (tebi izgleda isto jer nisi u tom poslu) neko prodaje za 1kn. Osjećao bi se glupo. A kako bi se tek osjećao glupo i prevareno da je omjer 10 puta veći.

I da za kraj dodam - niti izrađujem web stranice, niti se time bavim, niti od toga živim, samo dajem svoje mišljenje da ovo što nudiš nije fer i da se neki s razlogom ljute.

PS Ne znam zašto piše da sam odgovarao tebi milito, ali nije to bila namjera. Pisao sam autoru teme.

Da se vratim na ovaj thread… Nismo si konkurencija, ja sam programer, i nije mi motiv pisanja posta bio to sto me vrijeđa ova ponuda (ili sto je nekorektno ili vrijeđa struku ili itd…). Uvik ce bit ljudi koji ce ovakve stvari radit za sitnis, i jedina moguca akcija kontra toga je prijava poreznoj.

Ali moj motiv je bio drugaciji… Nemoj uopce gubit vrijeme na izradu weba za 100kn, radi sebe, a ne radi mene ili nekog drugog. Odi pomoc nekome pri selidbi, zaradit ces vise novaca. Daj instrukcije, zaradit ces vise novaca. Cuvaj necije dite, i gledaj televiziju cilo to vrime, i zaradit ces vise novaca. Ako se ikad mislis profesionalno bavit ovim poslom, onda moras cijenit svoj posao. Ako sam ne cijenis svoj posao, nece ga cijeniti ni tvoji buduci klijenti, ni tvoj buduci poslodavac. Dovest ces se u situaciju da ces slozit desetak, ili par desetaka webova, zaradit koju tisucu kuna, i vise neces imat sto radit, niti ces imat para. A bivsi klijenti ce te gnjavit da im besplatno jos napravis te i te sitne izmjene, jer ako je cijeli website kostao 100kn, onda ova sitna izmjena ne moze kostat vise od par lipa

3 Likeova