Odluka o raspuštanju moderatora

Svi mi imamo svoje bubice. E sad pitanje u vezi ovog topica:

  • Kako bi bilo da su svi članovi diskusije porota, a da je steelmaiden sudija, pa na osnovu dosadašnjih osuda tj. pozitivnih izjava, da je c3po loš ili dobar mod, bude presuda?

Koliko smo mi stručni i kopentetni osuđivati nekog? Po meni ni sudije nisu kompetentne da to rade. Koliko je sudija donelo krivu presudu?
Odluke su te koje ostavljaju trag. Da li je odluka ispravna pokazaće vreme i svak je odgovoran za svoju odluku. Jer vi donosite tu odluku, a ne neko drugi.
Da li je c3po donosio ispravne odluke - moje lično mišljenje je više DA, a bilo je i NE mada manje - a baš bih voleo znati ko je to savršen?
Svako zaslužuje još jednu priliku.
c3po znam sa jednog drugog foruma, mnogo prije, još kad je ovaj forum tek počinjao da se probija. Većinom je gledao da pomogne.
Naš exYU mentalitet je čudan. Šale kod jednih nisu dobrodošle kod drugih. Isto tako i za ponašanje odnosno na ono rečeno. Pa eto i ovo moje izlaganje kod nekoga će biti ispravno, a kod nekoga ne.
Ipak to je moje mišljnje, kao što ste i vi svi izneli svoje. I ovo je bila moja odluka da sve ovo napišem.

1 Like

A teško je kao imat mobitel na drugoj internet mreži? :smiley:

A bi li smeo dati svoje podatke pa da te ja i c3po tuzimo za ovu klevetu :smile:
Lako je pisati lazi iza nekog nika :wink:
Sta njegov sam nik jer ga ne pljujem.hoces da ti pokazem poruke gde mi pise opomene.Pa sta ako je pisao opomene,nisam ni ja cvecka.Nije me ubio ako me je opominjao a ja kriv.
A tebi ispravljao naslove i bio ljut waoo to je bas zestoko bilo od strane c3po :smile: sigurno nisi celu noc spavao zbog toga :smile:

2 Likeova

Evo i ja da se ukljucim u ovoj temi od veoma bitnog značaja za ovaj forum, posto sam i ja jedan od opomenutih na ovom forumu od strane gospodina moderatora na kojeg se mnogi zale, meni je upozorenje stiglo zbog jedne recenice i to na temi kojoj sam pokusao da pomognem ali je to doticni prepoznao kao trovanje. Izvinio sam se odmah i od tada i kada imam neko misljenje da nesto napisem naravno poucno i korisno ipak se nisam mnogo upustao u rasprave da to ne bi bilo prepoznato kao “trolanje”. Imam visoko mišljenje o ovom forumu da na njemu ima mnogo vrijednih i pametnih ljudi zivi bili i sve najbolje prastajte.

2 Likeova

Zastrasio te. Usutkao. Ovi koji su stariji postovani clanovi foruma, nisu iskusili to na svojoj kozi, pa glavu na drugu stranu…Pa kontam i to donekle, i ja slusam Majkl Dzeksona, pravim se da me to sve ne interesuje.

Moguce da covjek treba da se vrati da moderira, tesko da ce se takav revnosan opet naci. To ce odluciti vlasnik foruma.

Ja nemam pojma koliko dugo je C3PO moderirao, kakav je forum bio prije, da li je bilo nekakvih ispada… Iskreno me nije ni interesovalo.

Meni je on kao lik isto bio skroz ok. Vidjela sam da je pedant, ima malo problema sa formatiranjem teksta. I meni je tri put pisao poruke da nesto ispravljam, ali sam ispravila bez proturijecenja, hajd reko ima bubice i ocito flipne kad neko iskoci iz tih sema, nije strasno …Cuj, treba neko ici ovdje za svim ljudima, moderirati, cistiti smece…uopste brinuti o forumu. Kontam se da imam ja svoj forum, moguce da bih uposlila takvog lika da moderira, pristojan, vrijedan, pozrtvovan, lojalan. Imala sam utisak, da je ok, kad ono ćorak… To "“izživljavanje po inboxu” je perverzija cista. Murga Drot fore i fazoni.

Bas bi voleo da ljudi pocnu da pisu sta su pisali pa su zbog toga opomenuti.Verovatno nisu pisali lepe stvari i zato bili opomenuti.Ja znam da sam se rugao pa sam zato bio opomenut,nikada nisam bio opomenut zbog normalnih stvari.
Evo bozoou je mene nazvao nikom od c3po zasto sad bozou nije opomenut i zasto on pise gluposti bez opomene.
Evo sad cu prijaviti taj post.

2 Likeova

Nije u pitanju zastrašivanje pogrešno si skontala, ja kada imam nesto korisno napisat da ce drugom koristit i zbog toga me moze slobodno ukloniti za foruma ako smetam a i dugo pratim ovaj forum i da se nadovozem za doticnog gospodina imam samo lijepo misljenje i zelim mu sve najbolje u zivotu. @steelmaiden zna sta je najbolje za ovaj forum tako da srecno u daljem radu.

Mah kako god…Sad ce se jos malo ovdje zvakati, neki se zaliti i biti uvrijedjeni, neki se ispovijedati, neki bljuvati, neki lajkati, neki pokusati da budu korektni, neki se drzat po strani - ti su najpametniji i vazda najcistiji izidju iz svega… i onda ce doci moderator (cini mi se da je vec vrijeme) i reci, hajmo raja fajronat i zakljucati topik.
Kontam da ce bivsi moderator vjerovatno biti i buduci…I to je to…
Sve u svemu, ovaj forum je dobar, valjda ce sve prezivjeti bez prevelikih potresa.

Sigurno nije mogao spavati celu noc kao i ti a i bozoou zbog naslova :smile::smile::smile:

Ne nego treba biti bozoou moderator koji naziva mene da sam od c3po nik.
Nego sta nego treba c3po biti i dalje mod a ne zbog tebe koji si clan od 2018 da ne bude mod.
Vecina starijih clanova je stala iza c3po.Izgleda da neki drugi bi voleli da budu modovi pa se mozda i zato sve ovo desava.
Sigurno su i ti svi stariji clanovi nikovi od c3po.:smile:
Svi koji smo stali u odbranu c3po smo nikovi od c3po po toj logici.
Zbogom dok c3po ne bude opet moderator jer sad moze samo da bude bez kontrole raznih petoduplih nikova i bezveznih lazi i komentara.

2 Likeova

Mislim da je C3P0 prekinuo toliko tema koje su otisle u offtopic da je to za svaku pohvalu. Ovo kazem jer tipa 60% tema bude kao clanak i komentari u Nezavisnim - clanak o bilo cemu, komentari se uvijek svedu na balkanske nacionalisticke teme.
Nije dao novim clanovima da se bahate.
Definitivno najaktivniji i najprisutniji moderator kojeg je forum imao.

Samo se nadam da se nas omiljeni bojler(kako moj bivsi cimer zove C3PO) ostati aktivan clan foruma jer pored toga sto je bio moderator, bio i vrijedan clan na temu Youtube

5 Likeova

Korak je naprijed. Posjecujem ovaj forum valjda vise od 20 godina. Atmosfera koja je ranije bila je definitivno bila emocionalno stabilnija.

Bilo je vise fokusa na developere i ljude koji su stvarno programirali i nesto zaista znali. Na moju zalost sada se fokusira sve vise na biznis i zaradu nego na struku.

Omjer toga je ranije bio 90% struka - 10% ostalo (ne racunajuci birtiju)
A sada je obratno.

Iako je ovo korak za bolju atmosferu podrzavam i
vjerojatno cu dolaziti nesto vise nego do sada.

1 Like

Zbog C3pe nije bilo vise tema o programiranju? ahahaha iz kojih krajnost u krajnost vi idete…
Sad ce i CPC da skoci na AdSensu kad C3pa vise nije moderator, i pregledi na YT ce da krenu, i programeri ce da kucaju bar 30% vise codova… Jbt kakvo proseravanje…

EDIT: Vidim ja juce fin CR na Amazonu, i sad povezah, to je zbog @c3po ahahahaha
Screenshot_3

10 Likeova

U redu. Razumijem tvoje razmisljanje, i izrazavanje spadas u onih novijih 90% koje sam naveo.

Tako je, spadam u onih 90% koji prave pare od biznisa, od koji vi koji kucate kodove zavisite :wink: Da nije nas koji smisljamo kako da se prave pare, vase kodove bi mogli u guzicu da nabijete :wink:

1 Like

Razumijem tvoj doseg i razmisljanje, napisi blog o tome. Toliko od mene u ovoj temi.

2 Likeova

au braćo al ste se raspisali, ne mogu ja sve ovo čitati

iskreno, ja sa c3p0 nikad nisam imao problema, dobijao sam par opomena a znam i zbog čega, potpuno opravdano … dakle iznosim svoje iskustvo

provjereno znam za 2-3 lika čije je duple naloge banovao … dakle to provjereno znam, lik ima banovan nalog pojavi se posle mjesec-dva pod drugim nikom ja svo vrijeme znam 99% da je to onaj što je banovan i na kraju se zaista ispostavi da je dupli nalog

a jeste se naoštrili, jedva ste čekali da ostane bez moda da počnete režati … dok je imao moda sve ko preko one stvarke hahahha eto sad ga razapnite ovdje

kao što reče neki lik gore, koliko je samo offtopica c3p0 zaustavio … neke offtopice sam ja lično pokretao hahahaha

3 Likeova

Evo na slici ispod tvoje aktivnosti i kada si nesto pisao na forumu. Znaci godinama nista pisao nisi, ali te je iz ilegaje izvukla zelja da opljunes po nekome. E vidis to mnogo govori o tebi kakav si covek. Toliko je tema bilo u medjuvremenu o svemu i svacemu, a ti se za sve to vreme nisi latio “pera” vec si zelju za pisanjem dobio kad treba da opljunes po nekome… Generalno dobre su ovakve teme, lepo se otvore karte.

2 Likeova

Ajde sad nek se još nađe, izvuče iz naftalina i neka forumašica pa neka tvrdi da ima i vanbračno djete sa C3po:grin:
Ovo me podsječa na ova, sada jako moderna i aktualna svjedočenja o silovanjima glumica u Hollywoodu, ono kad se sjeti stara ocvala glumica na zalazu karijere da optuži nekoga uspješnog za kao silovanje nakon 40 godina od toga što se to dogodilo…
Kao je, je, je… još čuvam gaće natopljenje njegovim sjemenom… LOL
Tako i ovi šta sada izvlače stare prepiske postova sa C3po.

2 Likeova

a svojevremeno jedva čekale da ih izbambusaju

Čekaj, jel to samo programeri spadaju u web-majstore? Ja web-majstora zamišljam kao nekog ko zarađuje novac od web-a :wink:

1 Like