Pay Pal automatic transfer?

Do sada mi je Paypal uvijek puštao pare 1. u mjesecu, nebitno je koji jedan u pitanju. U avgutu se desilo da su pare puštene 2. (Paypal BiH)
Ovaj mjsec niti su poslate niti su na računu.

Dali su vama stigle pare?

Obično se čeka po 5 - 7 dana da transakcija bude vidljiva na računu kada se novac prebaci.

Danas je 5.11 vjerujem da bi vam trebalo sjesti do petka.

Koliko vidim izgleda je ukinut automatski transfer. Diskusja na forum.hr

Mislim da je to za RH jer nama sada balance ide direktno na paypal račun ne moramo više čekati pending isto tako možemo plaćati sa paypal balanceom direktno.

Neznam dali je ista stvar za račune u BiH…

U Bih i dalje ima pending balance. U podešavanjima stoji: PayPal balance (iznos) Manage automatic transfer.
Na sajtu: The automatic transfer will occur within the first 3 days of each
month, quarter, or applicable period in the country in which you reside.

Sačekati još koji dan pa ćemo vidjeti. Bilo mi je bitno da vidim da li je problem kod mene ili je generalno tako.

ja sam iz BIH i prvog novembra mi je uredno povučeno

Povukao sam ručno i poslao mail. Već suradan su mi odgovorili i vratili 5$.

Kako sad odjednom vraćaju $5 , a s forum.hra na pitanje oko toga su odgovorili:
…, please note that due to upgrades to our
services in Croatia we will no longer offer the automatic withdrawal
service and you will not be eligible for a refund of the withdrawal fee.

Ne znam, dodatno su polse poslali obrazloženje da kao kartica nije mogla da prihvati transfer.
Što baš i nema neke logike jer je posle bez problema prihvatila veći iznos.

Meni su objasnjavali da se desi neki problem sa Visa karticam diljem Evrope.
U Legal Agreements stoji da treba sacekati 3 dana.

Smatram da nakon toga treba poslati message u help centar i zatraziti pare.
Ali ovo vec znaci da:

  1. Ako nije izvrsen transfer u prva tri dana, odnosno ako nisu pare poslate sa PP-a (moguce da nisu momentalno na kartici / u banci - vec je dovoljan dokaz da ih vise nema na PP-u), cetvti dan saljem njima poruku o tome i trazim da to urade.
  2. Treba im 24 (nekad i 48) sati, ako se jos ne pogodi i vikend, da odgovore kako ce nadoknaditi transfer fee za svu povucenu sumu.
  3. Hipoteticki, neka je na racunu $2.000, trebace 4 dana x $500 dolara da se inicira sav transfer.
  4. Racunajmo nekih jos 3 dana od posljednjeg withdrawal-a dok ne sjedne na karticu.

To je minimalno neki 9./10. u mjesecu sto je velika razlika od uslovno receno “imacete automatski transfer 1. u mjesecu”.