Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Opet dolazimo do onoga da vlasnik sajta zna koliko mu to vrijedi,ali onda treba biti svjestan da te novce nece dobit. Jer samo on zna koliko je tu ulozeno truda,a to ne moze adekvatno naplatit.

1 Like

Pa iskreno najbolje je poceti na dobroj domeni koja je vec live bar godinu dve ukoliko ima dobro brand ime ne mora da ima traffic nit zaradu samo da stoje npr 2-3 artikla na njemu bar godinu, dve.

Ili na expired domeni sa aukcije koja je jaka npr DR30+ RDs 150-200+ ali da je i dalje indexovana i naravno da bude dobrog imena sa sadrzi neku od kljucnih reci iz tematike u imenu.

Sto se tice backlinkova ja u proseku imam po sajtu 60-80 guest postova, znaci za mene nije link sto i za vecinu ovde za mene se link racuna samo ako je iz guest postova sa sajtova koji su naravno DR30-DR50+ RD’s 100+ i imaju traffic. 2-3-5-10k+ i naravno da to nisu guest post farme da imaju preko 3000 do follow izlaznih linkova.

Gledam da mi backlink ide iz prvih 100 reci artikla to je jako bitno.

Svaki mesec gradim 2-4 nova linka (guest postova) ka svakom sajtu.

Ja na svakom sajtu imam bar 10 PBN’s, za mene je to must have :slight_smile: Jer jedan PBN link dobar kvalitetan vredi kao link iz 6 guest postova relevantnih.

@drmrgood Poseta na ovu zaradu je nekih 1200 unikata dnevno.

3 Likeova

Evo samo da znate da je site završio u dobrim rukama :smiley:
Mislim da je cijena sasvim okej.

Javim vam sve za godinu-dvije kad site ode u nove ruke :smiley:

4 Likeova

Pozdrav, koju biste vi temu pre odabrali?

https://demo.mythemeshop.com/s/?theme=Best

Ovo mi je prvi sajt koji pravim za Amazon i nikako ne mogu da se odlucim. Hvala.

Meni se prva vise dopada, ali to je cisto vizuelno donesen sud i stvar ukusa, ali tema nije toliko ni bitna (kazem ja koja sam 10 dana trazila temu hehe)

Ovdje imas link na tu temu ako te interesuje…

1 Like

Hvala puno na ovom linku, i meni se ta vise dopada.


Prvih mjesec dana sa Amz affiliate linkovima. Nije losa stvar za popuniti budzet.

2 Likeova

I više nego dobro za prvi mjesec, ja sam ove cifre imao nakon više od 6 mjeseci.

Mislim da je sajt star malo vise a da je tek sada stavio linkove.

Kazi mi kakav tip sadrzaja imas? Posto vidim da imas bas bas dosta klikova a mali broj prodaja.

Kako Jeronimo reče dosta klikova, a mali br. prodaja za 1 mesec, pa pitanje je:

  • jel ti plaćena reklama negde ili je to organic poseta?

Sve čestitke za zardu i sve najbolje ubuduće.

Kod mene neobicna situacija. Sajt poslije pada se ustabilio na 100 do 160 posjeta. Imao sam nekih real life obaveza i posla oko drugih sajtova tako da sam dodao samo 2 clanka i dobio od kolege 1 backlink ovaj prosli mjesec. Bude 30tak klikova dnevno i par sitnih prodaja, nista vrijedno spomena.

Medjutim, juce luda kuca 107 posjeta 98 klikova na affiliate linkove :).

2 prodaje samo ipak :frowning: .

1 Like

Nemam sajt, kacim po drustvenim mrezama.
Profili su stari oko 2 godine, sva posjeta organska.
Tkd je broj klikova nebitan, gledam samo prodaju.

Ne razumem bas najbolje. Kazes kacis po drustvenim mrezama a poseta organska.

Mislim da ne bi trebao da zanemaris ovaj deo, gledaj da optimizujes i da nudis proizvode koji bolje konvertuju.

Imam par drustvenih stranica na kojima redovno objavljujem sadrzaj, a sada ubacujem po nekoliko linkova dnevno. Nije neka stroga nisa, ali naravno da ciljam da se proizvodi tematski uklope.

Zanimljivo je to sa društvenim mrezama. Buni li se Amazon na takve linkove, sta im kaze TOS?

Upravo sam dobila reminder email od Amazona. Pitam se jel’ ovo poslato svima kao reminder, ili sam “izabrana”.
I da li cete stavljati pored svakog button sa linkom napomenu da je ad, tj. da zaradjujete proviziju?

Ovo je sadrzaj emaila:

Hello Associate,

This is a reminder of your disclosure obligations under the Operating Agreement. Any time you share an affiliate link, it’s important to disclose that to your audience. They will trust you more if you are transparent about where you are directing them and why. To meet the Associate Program’s requirements, you must
(1) include a legally compliant disclosure with your links and
(2) identify yourself on your Site as an Amazon Associate with the language required by the Operating Agreement.
To comply with Federal Trade Commission (FTC) regulations, your link-level disclosure must be:

  1. Clear. A clear disclosure could be as simple as “(paid link)”, “#ad” or “#CommissionsEarned”.
  2. Conspicuous. It should be placed near any affiliate link or product review in a location that customers will notice easily. They shouldn’t have to hunt for it.

In addition, the Operating Agreement requires that the following statement clearly and conspicuously appears on your Site: “As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.” For social media user-generated content, this statement must be associated with your account.
Associates should also consider the relevant social media platform’s guidelines. For example, Associates may use Facebook’s Branded Content tool.
To read more about the FTC Endorsement Guides, visit: https://www.ftc.gov/tips-advice/business-center/guidance/ftcs-endorsement-guides-what-people-are-asking#affiliate.
Visit this page on AC to bookmark this information about disclosures.

Thank you,
Amazon Associates Program

Poslano je i meni :slight_smile:

Btw, kupio sam danas jedan članak i provjerio ga… ima 7% kopiranog sadržaja i to “kopirano” su nekakve učestale fraze koje je teško drugačije napisati. Treba li me tih 7% brinuti ili je to okej?
Postam članak na amazon aff site.

Ja vjerovatno ne bih marila za tih 7%. Ali ako te bas smeta, uradi rewrite tih fraza…(aktiv u pasiv, sinonime i tako to…)
I posto si dobio istu obavijest, hoces li oznaciti svaki link?

Hoću, novi sam u amazon aff vodama i račun mi još nije ni odobren (još čekam na 3. prodaju).

Vjerujem da će se stari igrači neko vrijeme provući i bez toga… a mi novi ćemo bez toha teško ući u sustav.