Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Izgleda da ne znam sta radim pa mi treba Yoast :slight_smile: Nadam se da ce da dodje i taj dan kad cu moci da radim ovo bez Yoasta :smiley:

2 Likeova

znači yoast je instaliran preko 5 miliona puta - znači nekoliko miliona ljudi ne zna šta radi

2 Likeova

Zapravo ja te seo plugine koristim samo za sitemap pored toga koristim sa SEO title i meta description, nigde ne stavljam ni jednu kljucnu rec unutar plugina a artikle optimizujem preko pageoptimizera.pro optimizaciju pomocu plugina i onaj score sam prestao gledati jos pre 3 godine :smiley:

Možeš li dati malo više detalja u vezi ovog gore. Unapred hvala.

Placena verzija KWfindera je pravi pogodak, iznenadio sam se koliko kljucnih reci zadaje.

Nasao sam jednu domenu na aukciji, nije bas jeftina, ima dobru metriku, ali mi nije jasno da li da objavljujem nove clanke ili da preko arhiva nadjem clanke koji su vec objavljeni na tom sajtu?

Ili nov sadrzaj, ili rewrite postova koji su bili tu. Primjer:

Molim za savjet: Stari vlasnik trazi da kupi domen nazad

ja sam na onoj domeni koju koristim za niče čelendž sve vrno kako je bilo, ništa mjenjao nisam, sve što sam mogao vrnut sam vrno. mislim da gospodža neče biti srečna ako vidi da sam je bezdušno pokrao, mogu joj reći da je to omaž njoj ako se bude bunila i da sam je sačuvao od zaborava i da mi treba platit štogođ što joj praktično čuvam sajt.

@Kosana kako ide sa skimlinksom? jesi zadovoljna? ima li kakvih pozitivnih promjena na sajtu?

To je tool koji skenira najbolje rangirane sajtove na guglu i po tome odredjuje koliko H1, H2, H3 tagova, koliko reci da sadrzi artikal, zatim koliko puta da upotrebis odredjene kljucne reci, izbaci ti partial match kljucne reci i takodje koliko puta da ih upotrebis itd itd… i onda pisac pise po toj schemi.

1 Like

ljudi izvinjavam se na offtopicu, šta je bolje kupiti?

moz ili ahrefs ili kwfinder?

kontam uzeti ahrefs ovaj trial 7 dana, pa ako mi se svidi …

Za mene je Ahrefs najbolji, imas sve sto ti je potrebno. A imas ga i za 10$ mesecno.

2 Likeova

Ahrefs

Sa SkimLinksom nako, al nije do SkimLinksa, do sajta je. Stavila sam malo linkova, i to malo vidim sad da ima mrtvih linkova, sold out produkti.

Sajt nista pozitivno. Zarada u januaru bila kao u decembru, ali evo sad me stiglo. Jad i čemer :unamused:

1 Like

Kod mene isto dosta lose u usporedbi sa prvim mjesecom, nadam se da ce na kraju ovog mjeseca bit barem 50 % zarade od proslog.

a jel kod tih drugih mreža kad se ide preko skimlinksa važe kukiji ko na amazonu i dobiješ procenat i od ostalih proizvoda ili samo baš za taj proizvod?

nemojte kukat da ne bi ja počeo skrinšotove moje zarade stavljat. čini mi se da sam u sedmom razredu toliko zarađivao prodajući sladolede

Vidjela sam kako te sandox ubi. Uf :wink:

Proviziju dobijas, kao i na amazonu, ako kupac dodje preko linka, čak i ako kupi drugi proizvod.

Koliko cookies vaze, ovisi od merchanta. I to je mana, da na SkimLinks za vecinu merchanta ne nalazis tacne podatke o tome. Ali ne nalazis bas sve jasno (ili samo meni nije jasno) ni na njihovim stranicama. Znaci kriju priviziju kao zmija noge.

Za houzz pise ovako :

„When your visitors click through to the Houzz website via these links, that visitor is tracked within a 30 day cookie window until they place an order. … So the more visitors you refer and the more of those visitors who convert into Houzz customers, the more you get paid – and unlike many other websites, you get paid each time that customer places an order within 7 days of clicking on your affiliate link, not just the first time!“

Al’ je 30, al’ je 7 dana? :woman_shrugging:

Za jednog pise npr:

„A non-registry sale converting within 7 days of the affiliate click. Only items added to cart following the affiliate click are eligible for commission. Orders on pro accounts are not eligible for commission.“

Ja ovo nista ne razumijem. Ali eto, nagađam, za ovog merchanta cookie traje 7 dana, ali ako je user vec registrovan kod njih, dobijes sipak, iako je dosao preko tvog linka (?!)

Amazon npr ima 24 sata cookie i mi dobijamo proviziju za svaku prodaju koja ide preko naseg affiliate linka i koja se desi u tih 24 sata. Ako je stavio proizvod u korpu, pa poslije ga kupi, produzava se cookie na 90 dana za sve produkte koje je stavio u korpu.

E sad, citam bas danas Džef Bezos pokolnio 10 miliardi za borbu protiv klimatskih promjena. Crno nam se pise, on ama nikad nista nikom poklonio nije. Posto je radnike iscijedio,a i one koji prodaju preko njega, bojim se da bi mogao velikodusno uvesti „7 days cookie al samo za nove customers“. Hehe.

ma kurčim se bezveze, neki sitan termin i to mi je prvi objavljen članakna tom sajtu, a da nije vrnut sa starog sajta. i bilo mi baš interesantno kad sam vidio kako ga je ubacio brzo gugl u featured snipet (bez obzira što nije neki termin) pa moradoh podijelit.

kad ovako pišu onda je dobro i ako traje jedan dan. i ja sam neđe naišao na čini mi se identično napisano 30 pa 7 dana da kukiz traje.

i meni tako zvuči a i zvuči mi da ne bi ka njima ubacivao linkove

Covek kad se zaljubi pravi razne gluposti :slight_smile:

Pa i ja bi da imam s čim.

Da. Samo sto je to Wayfair. Nije tamo neki sporedni merchant. Nema jaceg poslije Amazona za Home.

Ne vjerujem da mu ista moze poremetiti kalkul.

PS. iskopah sta ovo gore “orders on pro accounts” znaci. To je za “business and trade members”, tj. za prodavce. Dobro je, ispada Wayfair je povoljniji od Amazona (7 dana vs 24 sata).

Pozdrav,

tek ulazim u taj svijet Amazon affiliate-a pa me zanima kod povezivanja payoneer accounta i amazona da li ste ispunjavali neku poreznu prijavu, traže TIN broj od naše porezne za to?!
Čitao sam da oni koji su ranije počeli nisu to ispunili ali sada to traže…

Ako ste ispunili kako to funkcionira, da li plaćaš porez ili ?
Help:)

Hvala
Cimer

@Kosana

Pominjala si na temi vezano za scimlinks da si odradila exclude za merchant koji vec koristis, u ovom slucaju Amazon. Sad naleteh na ovaj tekst pa me zbunjuje da li je to potrebno s obzirom da oni ne rade overwrite na vec postojece aff linkove.

Ne trebas nista iskljucivati. Pogledaj ovdje, pisala sam o tome:

Sretno! Ima da se razvalimo od para sa SkimLinksa :smiley: :raised_hands:

1 Like