Pitanja oko Amazon affiliate sajta

E hvala ti. Pa nije to na zalost bas tako fino kako izgleda. Prilicno je nestabilno. Nekako sam imala srece da mi je zadnjih mjeseci uvjiek uletio poneko ko kupi dva tri skupa produkta od po 1000$ i poboljsa prosjek. Ali januar i februar je bila zarada npr. oko 150$ (tako nesto, tipkam sad s mobilnog al pogledacu sutra).
Broj posjeta je bio u prosjeku 300 dnevno.
Kontam kad dodjem do 500 organakih posjeta dnevno da ce biti bolje.

Kako ide s tvojom stranom?

Imam oko 150 unique posjeta na dan,zarada je cca 100 $ mjesecno u prosjeku. Dosta clanaka je u top 10, neki imaju i featured snippets u Googleu. Medjutim, ili ja nesto krivo radim na sajtu(pozicija i broj affiliate linkova), ili, kako rece kolega ovdje sa foruma imam budjavu nisu…

Meni se tvoja nisha svidja, ali moguce i da je stvarno budjava. Sve vise sam u fazonu da treba promovirati luksuzne produkte. Jer ko trazi luksuz, taj je sveukupno spremniji da kupuje.
Bitno je i koliko od tih 150 posjeta dolazi iz USA…
Trekujes li koliko affiliate klikova ti generise koji clanak?
Ja kontam da sredim 10tak clanaka za ovu stranu, podesim da se automataki objavljuju svako 10 dana, i posvetim se drugom projektu.
Sto bi rekao drug Jeronimo, teraj dalje cirkus :eyes:

1 Like

Meni je 80 % posjete iz USA, nedavno imam i nekih prodaja iz UK jer mi se otamo povecala posjeta.

Evo da se pohvlalim malo, cilj od 10$ dnevno je ispunjen :slight_smile: Idemo dalje, sledeci cilj 15$ dan!

Screenshot_9

8 Likeova

Svaka cast, ja sanjam o ovome :slight_smile: . Vec godinu dana stagniram na 100 $ mjesecno.

1 Like

Svaka cast. Super ti je conversion rate. Jesu produkti koje promoviras skupi?

Hvala!
Pa da, uglavnom skupe proizvode imam. Najprodavaniji mi košta 200$+. Ostali su tu od 60-200+$.

@drmrgood menjaj nichu, za ona dva sajta koja ja znam, jedan je u paklonoj konkurenciji a drugi u ne tako buying nichi. Mora sto lakse da se juri, ili ako si spreman da sipas lovu za jake linkove onda moze i jaca konkurencija. Ja vise volim easy KWe :slight_smile:

1 Like

evo i ja da podijelim zaradu za ovaj mjesec, ali više kao kuknjavu no kao faljenje. ja nisam zadovoljan sa uloženim vremenom i dobijenom zaradom, pogotovo od poklona, ostali sajtovi imaju taj odnos vrlo dobar. tj nisam zadovoljan posjetom sa gugla na poklone ostalo sve ok.

@drmrgood stvarno što ne pokreneš još neki novi sajt, a taj što ne napreduje probaj prodat na flippi za neku cifru što misliš da je baš baš dobra za taj sajt. možda ga neko kupi jer je stabilan sajt i konstantan. nije preskupo probat. ili neka stoji i donosi zaradu a kreni sa nekim novim sajtom.

3 Likeova

@anja1 svaka cast! Ako nije tajna ova zarada je ostvarena na kojem broju posjeta?
Ma ovaj sajt je stabilan ali nikako da to skaliram na veci broj posjeta/prodaja. Pokrenuo sam ja novi krajem 5. mj. ove godine, medjutim jos uvijek na njemu skoro pa da i nema posjeta,jer racunam da je u sandboxu jos. Doduse, i sa tako malim brojem posjeta imao sam vec nekoliko prodaja na njemu.
P. S. Na ovom starom sajtu ovaj mjesec imam 687 klikova, 30 prodaja i zaradu od 70 dolara. Kad bi se to recimo utrostrucilo,ja bi bio posve zadovoljan. Doduse sa ovim zadnjim updateom posjete pokazuju tendenciju rasta i to cak za 50 % pa se nadam da ce se sve to skupa znacajno povecati.

ma đe svaka čast. ja se ovim kao bavim. tj. bavio sam se i to baš u fulu. sad lelemudam. ti imaš oflajn posao ako sam dobro upratio pa ti ovo dođe ko hobi tako da ja tebi mogu reći svaka čast.

što se tiče posjete tu je više sajtova u pitanju pa bih morao sabirat, otprilike 600 posjeta dnevno

Heh, to sam i ja govorila kad je zarada bila tri put manja, jer sam tu pomalo raduckala. A eto sad sam nezadovoljnija nego onomad. Zavisi valjda koliko je truda ulozeno, vremena, i kakva su ocekivanja.
Sad nesto kontam, kad bi mi ova stranica na kojoj sam najvise radila dosla do stabilnih 1400$, bila bih zadovoljna. :eyes:

Ja ne volim puno da se hvalim al evo malo motivacije :slight_smile:

U decembru ocekujem ovo x 10 u danu.

8 Likeova

Too batoo! :clap:
A ne nesto na sitnjaka, kao mi u nasim izvestajima :smile::poop:
E sad ajde ti nama daj par savjeta, kako do toga?
Na kom domenu poceti?
Backlinks, da, ne, kad, koliko?
Content - all about…?
PBN - must to have, nice to hav, not necessary?

I taaako. Da izidjemo i mi iz ove misije rupe.:grin:

Hvaala

3 Likeova

@Kosana ovako kad neko zna, odeš na profil, pa activity i čitaš redom postove kolega koji znaju. već je @Makica dosta stvari pisao

@Makica svaka čast majstore. samo se hvali, dižeš svima moral i entuzijazam da zapnu. evo i meni je entuzijazam porastao iako sam na low energy

1 Like

Da da, znam. Ali nikad na odmet jos malo aktuelnosti.
Svakako utice na nas koji se ulalamo i previse smo skromni. Ovako kad izbaci novi izvjestaj dobijem onaj “think big” kick.
@Makica rado dijeli, zato njega i pitam

ma i ja bih sve njih koji znaju posao bio u stanju da ispitujem danima, no rekoh možda ne znaš za ovaj način čitanja postova, al podržavam da nam još savjeta da… svaki novi savjet je dobrodošao i cijenim i ja svakog od ovih “buržuja” koji podijele sa rajom koji savjet.

Haha pa ja ovo nemam u dva mjeseca a ti eto u jednom danu! Svaka cast! Samo me, kao i uvijek, zanima kolika je posjeta bila taj dan za ovoliku zaradu?

Danas sam kupio aawp plugin pa cu vas izvijestiti ima li kakvog napretka kada ga implementiram u sve postove. Ovako na prvu izgleda ok, ima mnostvo opcija. Moguce je dodati sve amazon storeove po zemljama,prikazivati cijenu, reviews u obliku zvjezdica, prikazuje amazon prime cijenu ako postoji, neogranicen broj featuresa od proizvoda itd. S njim je moguce cak i podesiti da kilkom na link proizvod ide u kosaricu(add to cart) na amazonu pa tada cookie traje 90 dana. Jel ima netko iskustva s ovim cookijem od 90 dana, je li na taj nacin bolja zarada ili ne?

Ja sam mislio da ga kupim na kraju odradio sve manuelno.

Kod mene za 10 dana sa dugmicima Check price se sakupilo $50 i to sa dosta manjom posjetom nego sam je imao u avgustu kad se za cijeli mjesec sakupilo toliko. Odoka sa dugmicima imam oko 35 klikova na linkove na 100 posjeta dok sam bez dugmica sa linkovima na slikama imao slican prosjek na 250 posjeta.

2 Likeova