Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja imam nakon uvodnog paragrafa sliku i ispod nje buy now button na svakom clanku.

ja ću na novom sajtu koristit taj aawp plugin, ovako sam ga ispodešavao da izgleda

da bude u ovom boxu veća slika no standardna, da nije proizvod u boxu no samo donji border da ima jer ću opet pravit sajt sa listama, da imam custom titl i custom description malo povećanog fonta jer je onaj premalen, da je ime proizvoda u h2 tagu (možda promijenim u h3) i izbrisao sam da titl i alt slike bude titl proizvoda no moj custom titl. koristiću plugin jer mi ubrza zajebanciju sa batonom slikama titlovima, on to lijepo i automatski odradi i uštedi vrijeme, opet ostaje veliki broj aff linkova, ali ima masu sajtova isti princip pa im ide. razmišljao sam ovaj baton skloniti i držati samo cijenu jer vidim da tako neki jaki sajtovi rade, ali nekako mi je truba da nema poslije deskripcije proizvoda poziv na akciju. pošto ne bi sad da šaljem baš sve redom sa sajta van njega stavio bih kao u primjeru cijenu pa koga interesuje nek ide na amazon. razmišljao sam da nemam cijenu i stavim check price, ali to mi je više nekako postalo spami. uglavnom u opcijama plugina može se lako izgasiti dugme ili cijena pa se i testirat lako može ide li možda bolje na guglu bez batona. slike proizvoda bih vukao preko plugina sa amazona i u njima bi bili aff linkovi. jeste da slike proizvoda ne bi bile na sajtu, ali ići će brže sajt. sad možda neko smatra da je to mana što nisu slike na sajtu, ali ja mislim da nije.

Što se samog plugina tiče dobar je ali ja nisam uvjeren da ove auto deskripcije proizvoda mogu pomoći sajtu jer ih stotine sajtova ima indentične. best seller liste su odlična opcija, ali opet mi se ne sviđa što ne mogu tu stavljat custom titlove i deskripcije. to kad bi se moglo uredit da u te bestseler liste se dodao ovo customizovano to bi bilo top.

pravljenje tabela sa pluginom je olakšano, ali mene to baš trenutno ne interesuje za ovaj novi sajt i napravio sam sam tempate za tabelu kopiram kod i promijenim samo podatke, tako da na isto dođe, još mogu ovu moju customizovat kako želim.

u suštini ja sam i tražio plugin da mi ovo odradi sa slike tako da ovaj odrađuje to bez probleme i trebalo bi da mnogo ubrza objavljivanje članaka jer ja bar izgubim vremena dok ubacim slike pa alt title tag u slike, pa aff link u sliku titl baton. doduše pričam o listama sa 15 20 proizvoda.

@Hellas da li se poboljšala posjeta sa gugla kod tebe nakon što si izbacio linkove iz slika?

1 Like

Nije drzao sam mozda 17 dana bez linkova i nista, bilo kao pocelo 3-4 dana gore ici i onda utonulo u sivilo…

Ma nemaju veze linkovi u slikama. Kod mene svaka slika je i affiliate link pa nisam primijetio probleme zbog toga.

Prikljucujem se temi. Sinoc sam trazila neke kljucne reci preko kwfindera i pokazalo mi je da je konkurencija 18-25 za 50-ak kljucnih reci. Deluje mi previse dobro da bi bilo istinito, ali cu da pokrenem sajt svakako. Ono sto me buni je duzina clanka. Vecina kazu da nisu imali puno uspeha sa clancima od 3000 reci, vec je najbolje da clanak ima od 800 do 1000 reci. A sa druge strane opet neko kaze da je bolje da clanak ima 5000 reci. Za sta da se odlucim? Moze li mi neko preporuciti pisca?

Ovo ti nije relevantno i provjeri keyworde i preko google i nekih drugih alata. Znaci upises u google “keyword” i vidis koliko ima rezultata i pregledas konkurenciju. Iskusnijem webmasteru odmah je iz googlea jasno da li se isplati loviti neki keyword ili ne.

Ukucala sam na Guglu, ima 21000 rezultata, da li je to previse? Svi u prvih 20 su affiliate sajtovi :frowning:

Lepo ja kazem too good to be true.

Pa treba vidjet koliko je jaka ta konkurencija,ali ako je prvih 20 sajtova affiliate onda je to zestoka konkurencija.

Da, 90 posto su affiliate, svi tip-top sredjeni sa tabelama, slikama, snimcima, clanci su preko 2000 reci svaki. Nista, trazim dalje. Barem otprilike vidim kako dobar affiliate sajt treba da izgleda :slight_smile:

Da li je neko probao usluge za pronalazenje kljucne reci?

Pogledaj na YouTube “keyword golden ratio” tehniku za trazenje easy KWa.

Zanimljiv je ovaj golden ratio, ali mi je veci problem da nadjem nisu. Vec dva dana istrazujem ali nista, ako neko ima predlog za nisu, jos bolje ako je neka “zenska” nisa, neka mi pise.

Cekam i preporuku za pisca, izgleda da ni to ne moze lako da se nadje :frowning:

Evo ja bas prodajem sajt skoro godinu dana star zenska nicha, pisem ti na pp ako si zainteresovana.
Inace najtezi deo je naci nichu. Ja uglavnom biram niche na osnovu domena koji nadjem, jer vise ne pravim nista na novoj domeni i da cekam po 6+ meseci da krene da rangira za bilo sta. Sam exp domen.

Sto se tice pisaca, moj predlog ti je da ides na Upwork i postavis oglas jer ces mnogo jeftinije da prodjes i uglavnom i bolje.

Zainteresovana sam, posalji pp. A gde trazite expired domene?

Imas PP. Expired domene uglavnom kupujem na GoDaddy-ju ali ima i drugih sajtova. Sto se tice trazenja, uglavnom na ovom sajtu https://www.expireddomains.net/. Imas raznih filtera pa onda po njima. Ukolliko nemas iskustva, savetujem ti da se ne zaleces vec da malo proguglas kako traziti exp domene. I ja sto kao imam neko iskustvo non stop kupujem svakojake gluposti od domena. Evo bas juce dadoh 130$ za nevidjenu glupost…Al ajd mozda nesto ispadne od njega.

:smile:
Ja isto bila ubijedjena da je domen super, dobro sam ga izanalizirala, i cim sam ga kupila kontam se, ajme budale, sta mi je ovo trebalo. Te aukcije su kocka, pa ko ima sklonosti navuce se hehe.
Btw., imas li i ti PBN? Ili ih koristis samo za nove real money sajtove?

Odredim da idem npr do 50$, i onda kad me prestigne neko klikcem ko budala dok ga ne prestignem a onda skapiram da sam magarac :smiley:

Nemam PBN, nisam bas sposoban da to odrzavam. Ostavio bih ja brdo tragova cika Googl-u tako da ne mlatim se sa time. Samo money sajtove ili 301 na money sajt.

1 Like

Isti slucaj, i jedno i drugo :smile: cini mi se od PBN da bih dobila poremecaj paranoje.
Koliko najvise vrijedi, iz iskustva, da radis 301 expired domena na jedan sajt? Kontam se da umjesto linkova kupujem domene i redirektujem :eyes:

Pa ja na dobar money sajt ne bih vise od jedne dobre domene redirektovao. Jer nekako mislim da je sve preko 1-2 domene nekako spam. Ali po mom misljenju je najbolje nov sajt na dobroj exp domeni.

1 Like

U guzvi sam danas nesto privatno, bicu onlajn ponovo sutra, ali cisto da proverim i ovako javno - imas sajt koji je zaradio 50-ak dolara za devet meseci a cena je 800 dolara? Da nije to malo overpriced? Sta vi drugi mislite? To je mesecna zarada puta 115? Ne kazem da sajt ne vredi toliko, da se ne uvredis, samo me zanima.

Juce si pocela sa IM i znas koliko nesto vredi? :slight_smile: U svakom slucaju hvala na odgovoru.