Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja bi kupio hahah :sweat_smile:

Razmisli malo @Jeronimo034

Analiziraj preko ahrefsa:

  • koliko posjete možeš navući
  • ako lijepo organiziras članke, konverzija na amazonu ti je cca 5%
  • broj očekivanih posjeta x 0,05 x prosječna cijena proizvoda = vrlooo gruba računica isplati li se ili ne.
3 Likeova

Pa sad, nije bas tako :slight_smile: Ja imam izmedju 10 i 12% konverziju uglavnom. Tako da moze da bude i bolja racunica.

  1. Danas do sad prodato 7 produkata. Sveukupno oko 250$. Bice ok konverzija

image

  1. Prosli mjesec jedan dan prodala samo jedan produkt. Konverzija katastrofa:

image

Tako da meni ta konverzija ne znaci puno. U vezi s tim i ovo:

Ja to ne znam, nemam iskustva toliko, ali iskreno mislim da se to ne isplati i da ti je bolje naci nesto sto je skupo sa manje pretraga. Ko cita review za produkt od 10$? A i ako ga cita, taj nece usput kupiti jos robe u vrijednosti od par stotinjak dolara.

PS. @Jeronimo034 naravno da nisam mogla izdrzati da ne kliknem na onaj ink gore :grin:

2 Likeova

@Kosana https://getaawp.com/blog/version-3-7-download-product-images-host-them-locally/

1 Like

Da li obelezite za stranice kao sto su privacy policy, terms of use kao noindex odnosno nofollow?

Pretrazujem sad po temi i vidim da ste pisali da i kategorije treba tako jer nema neke vajde od njih. Ima li to nekakav negativan uticaj na SEO?

Ne. Mislim da Gugl sam zna sta su privacy policy i terms of use. Ne razbijam glavu time. Mislim da je sve jedno da li ces da stavis ovako ili onako.

Da prijavim prvu prodaju na SkimLinks


Na ovoliko klikova bih na Amazonu imala sigurno vecu proviziju, a i na CJ vjerovatno. Al ok, vidjecemo kako ce dalje ici. I da prijavim prvu manu veliku u statistici - ne vidim koji produkt konkretno je prodat (samo cijenu i proviziju). Mozda ce kasnije izici u izvjestajima, za sad se ne vidi.
image

3 Likeova

Verovatno nece uspeti u praksi, kod Balkanaca je to pravilo, ali opet moram da pokrenem ideju za medjusobni guest posting clanova ovog foruma? Vidjam da drugi to rade, zasto ne bi i mi? Da se udruzimo nas 10, to je sasvim dovoljno za neki boost.

Sta kazete?

Kada nadjete neki sajt za guest post, kako linkujete na vas sajt? Da li naprimer pet guest postova ide na homepage, pa posle nekog vremena pet guest postova na informativni clanak, ili ih razbacate na homepage, review clanak, informativni clanak, itd?

U principu glupo je trositi link juicy za homepage linkove ako ne zelis rangirati homepage, ali ja idem nekih 15% na homepage neki kazu da bi trebalo 40% homepage a 60% stranice ali ja ne idem vise od 15% homepage.

U pincipu najbolji linkovi za homepage su high DR sa ovih free guest post sajtova kao sto su ( medium.com ) itd.

Ja npr ako gradim 5 linkova ili ih razbacam na 5 money stranica ali obicno to rasporedim na 3 stranice, i nikad ne koristim exact match anchore. U zadnje vreme trend je graditi linkove ka informativnim clancima a onda iz tih clanaka ici exact match inner link ka money stranici ali to jos nisam poceo praktikovati iako znam da 100% funkcionise.

2 Likeova

Treba mi mišljenje:
Da li od pisca očekujete da on pronađe keyworde ili mu vi date keyworde? (primetio sam da @anja1 daje KW, po meni bi tako i trebalo).
Međutim najveću dilemu imam sa ovim pitanjem:
ukoliko je u pitanju mikroniša, kolika je sigurnost da pisac ne odradi istu mikronišu - gde bi vam mogao biti žestoka konkurencija?

Ja sam prestao da dajem KWe, vec dam temu samo koju da obrade. Npr Best longboards for beginners, i sastavim im tekst tj napisem sta hocu da bude unutar teksta. Kazem im uglavnom i podnaslove. Za proizvode se podrazumeva da ja izaberem, jer sam imao jako losih uskustava sa izborom proizvoda tako da to ne prepustam slucaju vise.
Mislim da vise nije toliko bitno koliko ces puta pomenuti KW u tekstu. Vec da je KW u H1, u H2 i da se pomene u prvih 100 reci, tacnije da se jasno kaze o cemu se tekst radi u prvih 100 reci.
Evo meni npr za moje tekstove non stop Yoast navodi kao gresku da mi se KW pominje samo 2 puta a minimum je 4-6 (za duzine tekstova koje ja imam) i ja naravno nikad to ne ispostujem a ipak rangiram u vrhu za vecinu tih KWa.

6 Likeova

Koliko keyworda stavljaš u Yoast, mislim na focus keyword?
Stavljaš li samo glani KW ili više?

Stavljam jedan KW, mislim da nema potrebe vise stavljati. Ostale KWe Google pokupi sam.

ma neće ne boj se, oni samo štancaju, ne interesuju njih pravljenje sajtova, da ih interesuje pravljenje sajtova ne bi bili pisci. a i većina pisaca ne zna o seo, nema pojma šta rangira, kolko koji sajt ima posjete, jel dobra niša ili nije

a što uopšte stavljate taj focus keyword. poprilično je bezveze ta opcija za sajtove na engleskom. dešava se mislion puta da se rangira za sinonime, slične ne spominjane fraze jer u suštini isto znače… valjda pročitate text koji dobijete, i ako treba malo ga bar editujete. zlo je ako pisac misli da zna seo onda on uglavnom spamuje sa keywordima pa je obavezno editovanje. i suprotna strana đe su dobri pisci ali da kažem previše kreativni pa lutaju i nema fokusa pa se i to valja malo ispravit, pogotovo u uvodu, da bude jasno i guglu i posjetiocima fokus članka.

2 Likeova

Ovo sam predpostavio:

ali ipak nije loše čuti iskustva.

Jbg. svak živi prporučuje, a ne vidim da bi moglo štetiti.

ma ne šteti taj fokus keyword no oduzima vrijeme i nije pametan alat, da on prepoznaje sinonime i proširene i slične fraze pa ajd. po alatu nije isto gift for girlfriend i gift for a girlfriend, da ne pričam od iole komplikovanijim primjerima koje gugl razumije jasno.

Taj “focus” keyword svjesni ste da nista ne poboljsava ranking upisali vi keyword ili “krastavac”.

To samo govori Yoastu o cemu je clanak pa da onda njegov neki algoritam analizira jeste li ga kao dobro napisali i da vam neku ocjenu. Znaci to je interna Yoastova stvar i ako vec imas osjecaj za clanak kako treba izgledati totalno nepotrebna stvar, a sam Google uopste ne vidi bukvalno neki “focus keyword” nego pokusava da razumije cijeli vas clanak o cemu je.

Naravno i slazem se 100%. Ja uvek upisujem bas iz ovog razloga

Meni pomaze kao podsetnik, jer jako cesto zaboravljam stvari kod editovanja clanaka.

Nikad nisam koristio Yoast nego All In One SEO plugin i sam odredjujem keyworde i sinonime i nikad nisam imao problema. Yoast je za one koji ne znaju sta rade,bez uvrede.

Pika se samo ako rucno sve uradis bez plugina ikakvog :smiley: