Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Mozda ce zvucati dosadno, jer nije recept za $100k, ali mislim da za pocetak treba da imas cilj da napravis (izvinte na izlizanoj frazi) awesome sajt, sa mnogo dobrim sadrzajem, osmisljenom strukturom, link kampanjom ekstra (mozda ti nece biti ni potrebna doduse posto planiras awesome sajt pa ce svi linkati sami;-), itd.

I kad krenes s tim svim, uskoro pocnes da udaras glavom u zid, vidis da nije lako napraviti ni 10 koraka a kamo li bum, ali odlucis da ces istrajati tj guras dalje. Awesome svodis na “daj da prodje”…pa vec nadjes putanju i mjeru.
Ko krece sa idejom o spamu i zaradi na brzaka, ne dogura nigdje. Jer i spameri su prvo ucili zanat.

Trebaš znati razlikovati kvalitetu članaka. Može članak biti kvalitetan i gramatički 100% ispravan, može biti doktorat na neku temu, ali ako nije buying članak, i ne ulijeva povjerenje u kupovinu to nije dobar aff članak.

Aha. Znači, članak bi trebao biti napisano kvalitetno, ali na način copywriting-a, da ujedno bude i buying članak ako sam dobro razumio?

A slušaj, nije isto napisati članak o tome kako je Macintosh pro dobar i koje su mu performanse, ili napisati da si ga kupio, koristio neko vrijeme i napisao review … Prvo je klasična reklama, kojih imaš svugdje (i na službenim stranicama) , dok je drugo “iskreni” osvrt na temu i mogući poticaj na kupovinu nekom tko se ‘lomi’ …

1 Like

@niksa_v Sve sto vise filozofiras, sve ces manje da napredujes i da stvaras aff sajtove. Onda lepo odes u budiste i trazis ceo zivot savrsen pupoljak. Ovo je biznis, nauci da prodajes, ili ako ne znas da prodajes nadji nekoga ko zna da napise prodajni clanak a ti nauci kako da rangiras taj clanak. Ili nauci oba pa ce manje da te kosta.
Kreni i radi, to ti je jedini naucin da vidis gde si, sta si itd. Od pitanja ovako na “suvo” nema leba. Ja sam 3-4 sajta radio u procesu ucenja (svaki je bio profitabilan bar x5), sad pravim sajtove koji vrede x10-15 na ulozeno. Radi i postavljaj pitanja u hodu.

5 Likeova

Da li i vi zadnjih dana imate masovan return narudzbi, odn. ljudi odustaju jer im se ne da cekati? Kod mene zbog toga ovaj mjesec do sada samo 150 dolara zarade. Znam da je kolega s posla bio narucio slusalice sa amazon.de i nakon 2 tjedna cekanja odustao, a ima amazon prime. Ocito je veliki problem s dostavom cak i kod amazona.

U odnosu na prosli mjesec ne vidim razliku, naprotiv ima vise poslanih nego porucenih, jer salju one koje prije nisu mogli.
Amazon nema problema s dostavom zbog viska posla, nego zbog manjka robe

To je ovo ustvari:

Pogledaj malo jel ima produkata uopste koji su ti pod “returned”.

Ima,kako ne,evo danas jedan vracen, na kojem je bila provizija 36 $… meni kad se obracunali svi predmeti ostao minus od 9 dolara.

Ne znam jeste dobili mej sa anketom? Evo prilike da se zalimo na provizije. Ispunite, i ne stedite ih :smiley:

Dear associate,

We’d like to invite you to take a survey about your experience with the Amazon Associates Program. We thank you for your time and honest feedback.

The survey is hosted by an external research company, Qualtrics, so the link below does not lead to our site. Please do not include any personal identifiable information in your answers (e.g.: name, email addresses, etc.). If you need help on a specific issue, please visit customer support. The information you provide will be treated in accordance with our privacy policy.

The survey should take approximately 5 minutes to complete. The survey is only active for 30 days.

Click this link to take the survey

Thank you very much for your time.

Sincerely,
Amazon Associates team

Dobra stvar kod ove ankete je sto ne planiraju da gase program, inace ne bi radili anketu uopste.

Ja nekidan kreno popunjavah i odustah. Reko sto da trosim vrijeme.

1 Like

Ja dugo nisam imao ovako los mjesec. Evo jos uvijek sam ispod 200 dolara a vec je 18 u mjesecu. To ti je, kad se prerano veselim…

Pa i nije neko vrijeme, 2 minuta, ne zajebaji, opljuni ih jednom za sve! :wink:

A broj posjeta isti, ili je srazmjeran pad?

Posjete su opale za nekih 20% prema statistici, a zarada je triput manja.

Ovu su tako ekstremna vremena da nije lako znati na cemu lezi.

  • Ljudi zatvoreni korona - ljudi otvoreni ma kakva more korona
  • Provizija 8% - ups, provizija 3%
  • Robe ima al ne stizu poslati- stizu slati al robe nema vise

Google apdejt da ne pominjem, Kod mene licno - ima snippeta, nema snippeta.

Google update je napravio da za neke clanke za koje sam bio recimo u top 3 sad su ispred mene neki lijevi sajtovi sa malo teksta i jednom slikom. Dzabe mi sto u review clanku imam ama bas sve o nekom proizvodu kad me ovakvi sajtovi preticu u googleu.

Ma ne ja. Ko da ne znaju sta publisherima smeta. Imace dovoljno info i bez mene, a imaju i bez same ankete.

nemojte se zajebavat

Prethonog vikenda sam prodao sajt. Otisao je za 13500$. Da nije bilo majskog apdejta verovatno bi otisao za vise, ali sta da se radi.
Sad sam ostao na jednom aktivnom koji fino gura (onaj iz novembra oko 700 usera dnevno), i imam jedan koji sam krenuo pre 3 nedelje, poceo je po 1-2 usera da dobija. Inace nov domen, za sada 0 linkova.
Kad se vratim sa odmora u avgustu cu i onaj sa celendza da aktiviram.
Mali apdejt, odavni nisam :slight_smile:

6 Likeova

Super! Al cek polako.
Jesi sajt prodao preko Flippei jesi zadovoljan cijenom?
Taj sto ima vec dva usera dnevno (opa! :smiley:) , kad si stavio online i koliko clanaka ima? Ides taktikom easy keywords? mazon affiliate?

Hajd kad se ti vratis s odmora , a kako stvari stoje bojim se da necu ni otici zbog ovog #:-*+?: od korone, i ja da se aktiviram na challenge :raised_hands:. To mi bas nekako stoji tu i visi kao opomena neka, a sama sa sobom da se challengujem nije interesantno.

Pa i jesam i nisam prodao preko Flippe. Kupac nije hteo da placa 15k na Flippi a ja nisma hteo da idem ispod 13500$ meni, tako da smo otisli van Flippe i preko PayPal-a odradili sve. Sto se cene tice, mislim da je moglo da ide i za vise, ali taj sajt mi je vec jednom pravio problem tako da sam isao dosta ispod cene samo da zavrsim sa njim. Generalno nije los posao, ulozeno je 1200-1300, uzeto sad 13500 + zaradio 6k za svo vreme sto ga imam. Neki period od 16 meseci.

Mislim da ima 3 nedelje kako sam ga postavio, tako nesto. Ima 20tak clanaka ako se nevaram i
naravno kao i uvek samo easy KWi. Amazon aff.

Vazi, u avgustu nastavljamo sa trkom :slight_smile:

1 Like