Pitanja oko Amazon affiliate sajta

A Paypal koliko je uzeo proviziju?

Meni je leglo koliko sam trazio, nisam gledam a ni pitao za to.

Kako si se osigurao od mogućeg ‘refunda’? Znam da dosta ljudi izbjegava Paypal jer je uvijek na strani kupca, a ne prodavača :smiley:

Nikako, ali bukvalno nikako… Kako bude bice. Necu da se sekiram oko toga. Kad sam prebacio domen ostalo je bilo 7k da mi prebaci, to je jedini trenutak kad mi nije bilo sve jedno, kad je uplatio vise senisam sekirao.

1 Like

Odlicno :smiley: Nadam se da neces imati problema

1 Like

Jako malo prodaje na Amazonu kod mene.
Ne znam sta je to uticalo na takav pad?
Na Aliexpresu se normalno prodaje kao i uvek … ,a Amazon katastrofa …

1 Like

I kod mene slicno otprilike u zadnjih desetak dana. Jucer sam prodao proizvoda za preko 1000 $ sto se nije desilo od 5.mjeseca.

Kod mene je bilo puno returned items,vec sam pisao o tome. Jedan prijatelj ima amazon prime na amazon.de i slusalice je cekao preko 2 tjedna. Ljudima se ne da cekati pa otkazu narudzbu. Sve se desilo zbog corone,pisalo je na amazonu da neki proizvodi vezani za zdravlje imaju prioritet prilikom slanja a sve drugo je stavljeno u drugi plan.

Mozda bolje pitanje za neki SEO post, al ajd posto je amazon ovdje cu. Radim svoj amazon-eBay poso, i searcham jedan opis da dodjem do proizvoda na amazonu, ali me ovo iznenadi- neki snj domen koji do sad nisam nikad vidio ima Amazonov proizvod (znaci bukvalno amazonov brend, ne samo neki proizvod koji je na amazonu) na prvoj poziciji, dok je ovaj Amazonov listing drugi.

Zna se desavat sa tim dugackim pretragama. Vjerujem da za bitne keyworde oko tog proizvoda je amazon ispred

A ovo? Nigdje veze ova domena sto se pojavljuje ovdje

Koristis preveliku kljucnu rec, tako da je to razlog zasto dobijas nebuloze od rezultata.
Da koristis krace upite verovatno bi sve bilo daleko drugacije i logicnije.

Da, to je za prvu sliku, ali na prvoj pretrazi me i salje na stranicu tu sto izbacuje. Ovdje izbacuje ovu domenu hranaishranazdravlje.ba a onda me redirektuje negdje drugo. O cemu se tu radi?

Zasto koristis kilometarske keyworde, ne kuzim?

ma samo slucajno naletio na taj amz sajt. Ne trazim da bi istrazivao prilike za amz aff nego radim Amazon->eBay DS pa trazim proizvode stalno

To bi mogao bit spamdexing. Napravi se automatski brdo stranica dje ima brdo teksta (kopiran i(li) spinovan, dosta slika I onda gugl indexuje to smece. Cesto se to kombinuje sa expired domenom koja ima neki autoritet. I onda od velike mase “clanaka” ponesta rangira, pogotovo u drzavama dje engleski nije zvanican. Sad ti sajtovi imaju redirekciju koju sakriju od gugl bota (nisam puno istrazivao nit znam nacine kako, u pitanju je meta redirekcija na sajtovima dje sam gledo). Primjetio sam da kod adulta je to cesto i da redirekcija ide na cpa dejting ofere. Ovo prolazi za long tejl fraze dje konkurencija jadna. Na veliku masu indexovanih clanaka se vjerovatno nabere dosta posjeta

2 Likeova

Jel radi iko aff za amazon.de?

Ovaj mjesec će Amazon zarada kod mene bit opća katastrofa. Mislim da se prebacujem na zaradu od oglasa. Prekjučer sam se prebacila na Mediavine sa Adsensa i zarada mi je prvi dan bila 20$, s time da će to još bit i puno bolje kako optimiziraju oglase. Mislim da neću više ni pisat affiliate članke jer trenutno preko Amazona zaradim manje od 10$ na dan. Bolje mi je da se malo potrudim s Pinterestom i SEO da nabildam traffic i više ću zaradit od oglasa nego od Amazona.

Da stvarno je lose,ali to nije samo sa Amazonom,to je opsta situacija.
Na Aliexpressu je skroz stalo,kao da ljudi vise nista ne kupuju.

Ovo u vezi oglasa jel misliš na Mediavine? Ili na još neku mrežu?