Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Pa nije ovo mizerija :slight_smile: solidno je. Kakva je zarada na mediavine, daj nam malo screenshotova :slight_smile:

Ja sam izbacio 30-tak postova a onda sam stao kada se desilo ono obaranje vezano za Amazon fees. Prosto sam izgubio motivaciju slušajući i vas ovde. Međutim izgleda ona golden ratio metoda nije loša i jako puno keyworda imam u top 50 a par njih i u prvih deset od kojih je jedan review jako poznatog brenda. Nastaviću definitivno, naručio sam oko 20 novih tekstova, teram dalje, nema više odustajanja.

@anja1, imam neki gift guide u mojoj niši, reci mi da li je bitno da ispod svakog proizvoda ide buy button. Ovo pitam jer sam video na nekim sajtovima da linkuju samo iz titla i slike. Ovo konkretno pitam za poklone, gde tipa imamo oko 30-tak proizvoda. Nisam imao ovoliko proizvoda po postu, pa ne interesuje da li postavljaš i ti vako.

Ja sam na proslom sajtu sa poklonima ispod opisa imao batone, na novom nemam. Nisam uporedjivao konverziju, a i tesko je uporedit sta je bolje (seo+konverzija). Nemam cak ni neko misljenje sta je bolje

1 Like

A nije nesto s obzirom da je jos prije koji mjesec bilo 3 puta vise. Al jbg.

Na Mediavine zaradim oko $25 na dan sa posjetom između 1300-1600 sessiona.

A mediavine je? Nesto kao adsense?

@anja1 nije loše s obzirom na rezanje provizija od strane Amazona.

Ubacio sam Youtube video klipove uz neke projekte i primjeti se poboljšanje pozicija i jačanje autoriteta samog sajta. Na jedan projekat sam ubacio Adsense ali samo na blog kategoriju, RPM je dobar, pa razmišljam da li da pustim oglase na kompletan sajt.

Poučen ovim iskustvom sa rezanjem provizija, bazirao sam se malo više na projekte koji nisu ovisni o Amazon-u.

Uradio sam redizajn nekih page-ova, dodao sam tabele sa specifikacijama proizvoda i još neke sitne grafičke izmjene koje primjetno poboljšavaju konverziju.

Što se tiče konverzije, pravio sam grešku jer nisam htio da mi tekstovi budu pretrpani affiliate linkovima, pa sam po recenziji imao 2-3 dugmeta ka Amazon-u i to je to. No, sada sam ubacio i tekstualne linkove ali na dobro isplanirana mjesta, po logici da lokaciju uparim sa skrolanjem na telefonu, tj. da korisniku tokom skrolanja uvijek bude otvoren onaj Amazon Mobile Popover koji se aktivira kada se dođe do linka.
Nisam još uvijek upratio konverziju ovdje, ali vjerujem da će se poboljšati.

Stvar na kojoj radim i trebam još poraditi su interlinkovi. Pravi mi problem što hoću na jedan sajt da dodam novu kategoriju. Tekstovi iz te kategorije bi mogli interlinkovati na tekstove iz druge kategorije, ali tako se narušava silos struktura.
Ima li neko neki prijedlog kako ovo zaobići?

Sve više mi se čini da ću da razrušim silos strukturu i da linkujem na sve što ima smisla i što je relevantno.

2 Likeova

Pa čekaj, ako ti na primer imaš informativni članak o aparatima za kafu, tipa održavanje istih, a sa druge posebnu kategoriju reviews gde imaš recenzije za neke aparate, ti ne želiš ovde da radiš interlinking jer se narušava silos struktura i loša je za SEO.

Jel se o ovome radi ili sam loše razumeo. Čisto me interesuje koliko je ovo loše i da naučim nešto. Hvala

Mislim da se te silo structure ne treba toliko strogo drzati nego treba interlinkati nekom logikom. U ovom slucaju ima logike da se ovo medjusobno linka, cak bi bilo i pozeljno napraviti tako nesto.

1 Like

Na to mislim, i uopšte ne znam koliko je dobro ili nije.

U sištini taj projekat se dobro kotira a kada bih narušio silos strukturu pitanje je da li bi bilo bolje ili losije.

Po netu se dosta piše da je silos glupost, pa sam u dilemi da je narušim ali o tom po tom.

1 Like

Ja se drzim logike, ako u bilo kojoj drugoj kategoriji se pise o crvenim jabukama, a ima veze sa nekim clankom iz kategorije o crvenim jabukama, ja to lepo ulinkujem.

4 Likeova

Nevezano uz gornju temu, koliko težak je taj som kojeg si upecao? 7 kg? :hugs:

1 Like

Nemam pojma, moja procena je izmedju 6 i 10kg. Ali su moje procene jako netacne, zato je ovoliki ospeg obuhvacen :slight_smile:

Tako sam i ja negdje procijenila, pa pogađala cca 7 kg :grin:

Slicno kao Adsense ali puno bolje placaju.

Da,samo ti treba hrpa pregleda dnevno,vidim da prihvacaju sajtove sa 60000 pageviews mjesecno. Mogu samo sanjat o tolikom prometu na svom sajtu. Govorim o ovome kojeg sam prodao. A za ovaj novi mi trebaju godine da dodjem do takvog prometa, pitanje da li cu ikad.

Mislim da ako samo i samo ako iz te kategorije linkujes poprijeko kud god, a pridrzavas se silo pravila s ostalim postovima, da ce taj izuzetak potvrditi pravilo. Ja sam imala takvo iskustvo. Sa jednim silom, ne kategorijom, koji je bio takorec presjek ostalih, a linkovanje je bilo logicno. Probaj. Svakako ne bih radila interne nofollow linkove.

1 Like

Da, taman su promjenili uvjete pred mjesec dana. Inace je uvjet bio 20k pageviews a sad su digli na 60k.

Sta mislite o pocetku sa Fitness niche iako vidim da je to maximalno iskoristena tema. A sa druge strane gledam sve su niche pokrivene jer je previse blogova. Da li mislite da se pocetnik u aff marketingu moze izboriti u toj nichi bez ogromnih ulaganja? S tim da svakako kontam kupovati clanke jer ne znam dovoljno jezik da ih pisem.

Samo je dovoljno da iskucaš par ključnih reči koji povezuju ovu nišu i sve će ti se kasti. Ovde je realno teško probiti se čak i sa dobrim budzetom.

Traži lakši niche. Ja ti kao početnik kažem, bolje je i zbog motivacije, brže se vremenski dođe do nekog rezultata, dobije motivacija.

1 Like

2 godine kornicu kako to postavljas :joy::joy::joy:

Nije te dugo bilo, ocekivao sam vec uspjesan sajt.

2 Likeova