Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Definitivno nisu sve niche pokrivene, uvijek ima jos prostora, samo treba naci nesto o cemu imamo donekle znanja i sto nas zanima.

1 Like

Vec sam pokrenuo bio jedan sajt ali na kratko, s tim da sam tad bio slab sa budzetom nisam isao daleko.
Poslije toga radio dropshipping
S tim da me je fb banovao par puta bez razloga pa se izvinjavaju pa opet isto, morao sam dalje krenuti. Sad cu opet morati ganjati po forumu :rofl::rofl:
Po meni nema bolje teme od fitnessa ali de prezauzeto :rofl::rofl:

Hvala svima na odgovorima

Nemoj odustajati, koliko možeš potrudi se. Može se nać i za fitness i za bilo šta drugo.

1 Like

Hvala puno

@drmrgood hvala puno brate, ako moze tvoje misljenje u cemu je mqnja konkurencija iako mi se tesko pronaci u citavom tom odabiru

@vodenivuk e hvala ti puno brate

Tesko je reci u cemu, treba istrazivati.

2 Likeova

Počeo sam da izbacam postove redovno na svom blogu, svaki treći dan sigurno, i gledam sada ovaj ahrefs rank skočio za 12 miliona. To je malo nenormalno ili mi se čini.

Znam da ovo nije ništa naročito važno, bitnije je svakako porast organske posete ali eto, gledam ovo kao nešto ne baš normalno.

Jel neko zna kako bolje podesiti onelink? Na UK amazonu ima klikova masu al nema prodaja, conversion mi je 0,3 %

Onelink je totalno njesra. Instaliraj thirsty affiliate plugin (pro)
Pisala sam negdje o tom, potrazi. Tipkam na mobilnom pa sad nisam u prilici. Ali ucinkovito je. Ima posla dosta dok sve sredis,ali kod mene se bas isplatilo.

Prijavljivam se prvi put na amazon affilate pa me interesuje ova poruka?
Moja strancica nije iskljucivo za djecu ali sadrzaj na stranici moze biti i djeci zanimljiv pa sad ne znam da li se mogu prijaviti bez straha da ce me blokirati???

Are any of the websites or mobile apps listed above directed primarily at children under 13? These websites and mobile apps are not eligible to display banners, widgets, special links, or other ads from Amazon Associates. You are required to declare this information.

Odgovoris sa “ne”. Pitanje je da li je sajt prvenstveno (! ) za djecu.
Znaci ako pises o planetama (lupetam) za djecu od 10 je to zanimljivo, ali nije sadrzaj prvenstveno za njih.
Ako pustas video o Pepa Pig, onda je prvenstveno za djecu i to ne moze.

Znaci lupi “not” :slight_smile:

1 Like

Kako znati na nekoj stranici gdje vidim amazonov link dali je affiliate link ili nije?

ako ima u url-u linka tag=nekoime-20 to je aff link

Ne mora bit. Amazon aff ima i short linkove.

Da, zaboravih na njih skroz. Al opet kontam, da nije ta dilema bila

Kako da izbrisem [Native Shopping Ads] sa mog amazona
Kreirao sam ih odavno a sada mi ne trebaju vise.

Poslije 3-4 mjeseca objavih sinoc/jutros dva posta. Nea vise zajebancije.

Jeste li se uzelili mojieh skrinsotova?

Jedan od ova dva posta je na novom sajtu i ja tu kao ocu da imam amp i sad mi ova amp verzija redirektuje na ovu non amp verziju. Gugl kaze da je ok amp. Dje sam ja poso.

2 Likeova

Djeca krenula u skolu, vrijeme je vala!
I ja danas otvorila WP i apdejtovala plagine. Pocinjem :grin:

1 Like

Amp je besmislen, pogotovo za affiliate sajtove.

Zasto? …

vi koji ste dulje u ovome?
Vaši savjeti za web 2.0 ? što sve preporučujete