Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Radije napravi manje web 2.0 blogova i na njima objavljuj kvalitetan sadrzaj unutar svoje nise, negoli da imas 50-100 blogova sa nekvalitetnim sadrzajem koji nije unikatan

Najbitnije je indexirati te blogove, nakon toga ih mozes ‘zaciniti’ sa dozom GSA linkova

Do sad su mi se najbolje pokazali expired Tumblr-ovi

Jer je besmislen. Nije mi jasno zasto je Google uveo amp kao okljastrenu verziju obicnog web sajta i koja je njegova svrha uopce? Na affiliate sajtovima sa amp verzijom to nikada nije onaj izgled koji bi mi htjeli a i nisam primijetio da je to nesto puno brze ili da je bolja pozicija u Googleu radi amp-a.

1 Like

slažem se. recimo meni je u news nichi to stalno “adsense” preporučavao pa sam jednom testirao i zajeb* se jer mi je prihod u tom mjesecu pao za 40%, a pozicije nisu bile bolje na google-u nikako :stuck_out_tongue:

Ma đe nije brže nemoj zezat, pogotovo je primjetno na nekom krnjavom mobilnom internetu. Što se tiče izgleda može to vrlo solidno da izgleda. Pogotovo kad se čoek bazira na mobilni a ne na desktop. Ne znam kako je kod drugih ali kod mene je duplo više posjeta sa mobilnog no sa desktopa. Pretpostavljam da je to neki prosjek. Sad vjerovatno svi smo navikli radit sa desktopa i primarno nam je kako izgleda na desktopu, a mislim da treba fokus biti na mobilnom, kao i brzini. Jer čini mi se da gugl kravleri više ne mogu u onoj mjeri ko prije par godina da sve kupe obilaze i da će to da bude sve teže ukoliko je sajt glomazan spor i sl. naravno od toga izuzimam velike bitne sajtove. naravno nagađam samo.

ja sam naišao na problem što se tiče amp da plugini koji inače rade dobro na amp prave probleme. pa sam odlučio da ih ne koristim, mada i nema tu nekih preko potrebnih plugina, uglavnom stvari koje se mogu i ručno odraditi tipa tabele i sl. sve se to da ručno poprilično brzo u html napravit i da izgleda lijepo.

dalje ovi shared hostinzi koje većina koristi ne mogu pored svih podešavanja na samom sajtu da ostvare neke baš vrhunske brzine. mislim može se to dotjerat na vrlo dobar nivo ali nije poredivo sa amp.

ja ne sumnjam da će i dalje amazon biti rangiran jako iako nema amp, da će beklinkovi bit važniji od amp, ali ako će ikakve koristi biti od ovoga rekoh što da ne probam.

2 Likeova

Ok, Kod mene je korist bila ravna nuli. Plus sto, ako se dobro sjecam, nije radio AAWP plugin.

Radi AAWP sa amp (osim tabela)

All basic features are supported, including product boxes, lists, and widgets. Comparison tables are not currently supported by AMP but this is under development and will be released as soon as possible.
https://getaawp.com/features/google-accelerated-mobile-pages/

A tabele se stvarno lako naprave u html, napraviš par templejta i na isto dođe popunjavao tabelu preko plugina ili direkt na sajtu.

No ja na ovom novom sajtu ni aawp ne koristim, vjerovatno i neću uopšte. Ne dobijam ništa posebno sa njim. Koristim ga na onom sajtu o poklonima i jedini benefit koji imam od tog plugina je da automatski importuje sliku i cijenu, ovo sve ostalo ne koristim uopšte. Ne vidim neke druge benefite. One automatske produkt bokseve i liste su previše spami za moj ukus jer se nalaze na masu sajtova ili u slučaju lista su prekrcate linkovima. Nervira me i što nema mogućnost editovanja grida i lista, da se dodaju ili edituju informacije potrebne ili nepotrebne. Produkt boksevi se mogu editovat i kastomizovat i to je ok opcija. Ali opet ne nešta preko potrebno. Velim najbitnija stavka meni je automatski import slika, dodavanje aff linka nofollow taga i tu šta sve ide

Izgubit ces puno zivaca a bogami i love sa AMP.

Zasto i kako? Ako moze pojasnjenje bilo bi dobro, posto eto novi sam u tome pa mi valjaju sve informacije

Mislim da AMP nije dobro rješenje za svrhu u koju je zamišljen. Ne bih se iznenadio da Google bez najave odustane od dosadašnjih pogleda na AMP

AMP sam imao u samim pocetcima i nisam bio zadovoljan prvenstveno sa konverzijom.
Ako nisi news site i ne pomisljaj da ces imat neki benefit.

Should you implement AMP in 2020

I know you expect me to say that it depends, but it only depends on whether or not you are a news site. If yes, then you should have converted to AMP three years ago. But if you are not a news site and you are not after those headline panels, then I don’t see a convincing case for converting to AMP in the near future.

Tako je. Amp je dobar iskljucivo na news sajtu sa primjerice adsense reklamama.

Šta zznam moguće da ste u pravu, ali nisam siguran. Nisam siguran jer npr forbes cnet i slični sajtovi koriste amp i to ne samo na vijestima no na čistim affiliate temama kao best coffee makers i sl stvari. A neko moje nagađanje je da čak njima i manje trebaju te sitne prednosti (ako je uopšte prednost amp) u odnosu na moje male sajtove koji ne mogu beklinkovima pa često ni sadržajem parirat iole ozbiljnijim sajtovima. Pa reko bar da probam brzinu da nabudžim.

Što se tiče konverzije ne vidim zašto će smetat konverziji kad će sajt biti isti kakav je bio na mobilnim. npr sad imam ovaj jedan sajt o poklonima koji izgleda ovako na desktopu

i ovako na mobilnom

i tu je konverzija 10-15%. nikakve druge metode konverzije samo slike i titlovi. to nikakav problem nije napraviti ručno da fercera u amp. a čak i ako čoek neće ručno onda se to isto može napraviti sa aawp samo na desktopu slika i poklon neće ići u dva reda no će bit slika na sredini a ispod opis, kao što trenutno izgleda na mobu. dakle ne vidim zašto na ovakvom sajtu amp bi mogao negativno da utiče na konverziju. vjerujem da native amz reklame ne mogu jer čini mi se koriste javaskript, ali njih ne koristim trenutno. kontam ukoliko bude potrebe za dodatnim reklamama može se preko aawp napraviti lista za kraj članka ili products grid (ako fercera sa amp, na sajtu aawp rekoše da ne radi samo sa tabelama, ja nisam probao). ovako bez aawp ostaje linkovanje kroz tekst tabele batone slike što bi trebalo bit dovoljno za dobru konverziju.

no dobro ja ću probat pa ću dijelit svoje utiske kako ide sa amp

inače eo pošto sto godina nisam da koji skrinšot bacim i kažem koju o sajtu koji kao radim, ovaj o poklonima koji spominjem.

eo statistike.

prvi post je objavljen neđe u oktobru i možda još jedan dva u novembru. onda je od pred kraj decembra do februara objavljeno nekih 60-70 članaka. i od februara do maja još dvadesetak. mislio sam kad sam krenuo jako tokom januara da ga doguram do septembra da ima 300 članaka, ali fala bogu d nisam to uspio jer od maja do danas čini mi se da sam objavio dvat tri članka pa sad ima ukupno 91 članak.

sad da objasnim ovaj skok u analitici. ova je jedan sezonski članak skočio i zato ovao brdašce. trenutna posjeta je realnija od one iz avgusta.

šta sam sve radio na sajtu. samo članke i bukvalno ništa drugo. baš baš nijedan beklink, nijedan socijalni profil, nijedan pinterest pin, apsolutno nikakav rad sem na samom sajtu u vezi članaka. prvo želio sam vidjet kako ide bez ičeg drugog, drugo odlučio sam da ne gubim vrijeme na te stvari jer oni beklinkovi koje ja nabavljam su smeće i troše masu vremena dok se filtriraju, ali i poslije filtera ostaje smeće, pa sam ja batalio beklinkove. što se tiče socijalnih profila ni to nnisam radio mada pinterest ide vrlo dobro što se tiče poklona jer mi je na prošlom sajtu od pinteresta dolazilo oko polovine posjete. međutim ni sa tim se ne želim zajebavati, iako ne gubi se puno vremena na pinterest, pogotovo što mi je u člancima poslije uvoda ona pinterest redi slika za pinovanje. no nekako mi se čini da je sam pin ponekad na guglu ispred članka što me izuzetno nervira, pa stoga sam za sada to batalio. mada nije to definitivna odluka.

što se tiče ulaganja u sajt u prosjeku mi članak košta 10 dolara što izađe 910 do sada uloženih.

ovo je dosadašnja zarada

što se tiče posjete imam dosta featured snipeta, ali prava je muka tražiti lagane keyworde u ovoj niši jer je svi redom pokrivaj, od amazona, etsija,redbuble, zazle i tipublic i ostalih ogromnih prodavnica… pa onda ovi svi veliki sajtovi, pa srednje veliki i tona gift sajtova

moj fokus je na baš malim keywordima đe ocjenim da gugl daje određene rezultate jer nič drugo nije ponuđeno. stoga iako za solidan broj keyworda dobro rangiram, posjeta nije ogromna. da sam odradio kao što sam i mislio 300 članaka bilo bi to bolje, no bilo ljeto. sad ću jako krenut pa bar do polovine oktobra da stignem novih 50ak članaka da objavim.

kontam da će novembar i decembar biti dobri ko i inače i da će se opet na uloženo pri prodajnoj cijeni moći dobiti bar puta 5 što je i dalje isplativo ulaganje uprkos smanjenju provizije amazona. a ovo što usput do prodaje sajt zaradi da bude neka kao platica.

eo čisto uvid neki da dobijete u po ahrefsu volume keyworda. sve što sam ja gledao je da ima ikakvu pretragu 10+ i da nema tema koji preklapaju tu temu, i da ocjenim da može se moj članak probiti na prvu poziciju. rijetko koju sam temu obrađivao gdje nisam mislio da mogu na prvu poziciju. iako imam ko što rekoh na dobrim pozicijama keyworde dešava mi se sa otprilike jednom četvrtinom članaka da uopšte ne rangiraju na mjestu gdje sam mislio da će. to moram svest na minimum i korekciju pravit jer to mi je bačenih četvrtina para zbog moje loše procjene da mogu se tu ubacit. naravno da neće sve rangirat đe ja zamislim, ali mora se još bolja procjena radit jer tačno sam vidio da sam ja nekoliko puta ■■■■■■■ stvar.

što se tiče belinkova ko što rekoh nisam nijedan napravio, na wmt kaže deset beklinkova sa nekih smećarskih sajtova.

što se tiče brzine učinio sam sve što sam mogao. prije pokretanja sajta izabrao temu (Neve) i plugine (fastest cache) koji mi daju najbolje rezultate na guglovom mjeraču na test sajtu koji je izgledao isto ko i ovaj sajt o poklonima, ali neđe od avgusta mi se na wmt pojavilo ovo. dobro možda nije ništa bitno, no eto, nervira me

da znam da je ovo normalno i da masu sajtova rangira uprkos ovome. no ja nemam baš mnogo prednosti u odnosu na druge pa bar u mojoj glavi brzina je bitna.

ovo su rezultati i obiljezeno najproblematičnije. imam opciju za lazy load images pa da se to ubrza, ali ne volim posebno lazy load pa nisam za sad to uradio. dok npr na ovom novom sajtu koji sam nedavno krenuo đe imam amp, kad testiram neki amp page kaže ovako

isto neve tema, post sa više slika (na poklonima imam po članku jednu veliku ali maksimalno optimizovanu sliku, sve ostale slike se vuka sa amazona), sa tabelama, batonima, boxovima i svim ostalim što treba, a brzina daleko daleko bolja ođe sa amp no na poklonima bez amp.

7 Likeova

Po meni amazon affiliate program i stranice treba izbjegavati. Znam da im cookiesi jako malo traju, a vidim po tvojim podacima da je zarada nikakva. Ako si uspjela bez oglašavanja ostvariti toliki promet i toliko prodaja s nekim boljim affiliate programom bi zaradila par tisuća $

ja sam rad da čujem za te bolje aff programe. kukizi traju 24h. no za razliku od ostalih (tj od većine ostalih) aff programa na amazonu ljudi zbilja kupuju i to ne kupuju samo ovo što se linkuje no kupuju sve živo. i to je najbitnija stavka što se ja držim amazona. a i za solidne pare se prodaju amazon sajtovi. a kod mene je masa jeftinih poklona i zato i nije neka golema zarada. mogao bih se složiti da je u neku ruku besmisleno dovoditi posjetu na članke đe su proizvodi od desetak dolara.

ja npr vazda više volim imati amz sajt koji zarađuje 300 dolara no adult sajt koji zarađuje 500

problem kod nekih specijalizovan aff programa je bar meni nći pisca i praviti sajt o tome. npr pozajmice ili tako neka niša đe ima vjerovatno neki opasnih aff programa. tu bukvalno ne znam odakle krenuti i kako tu kopati lakše keyworde.

no eto ako ko ima iskustva oko nekih boljih aff programa nek podjeli.

Sutra cu izanalizirati jos jednom ovaj tvoj post, bas pravo osvjezenje na topiku a i na forumu. I svaka cast, brzo ti dodje do dobre posjete. Prosto moram i ja, nema vise cekanja, vidim da se moze kad se hoce (i ako korona ne zatvori skole ope hehe)

evo baš guglam šta sve ljudi predlažu kao najbolje aff programe. šta znam, uglavnom što naiđoh su teme koje ja ne bih mogao obrađivat i promovisat. hostinzi, kursevi, bodibilding, neke zajebancije oko sajtova kao što su teme, wix, plagini i sl… i većina tih stvari mi je odbojna ili ne vidim uopšte teme koje me ič ne interesuju ili su uske teme, previše specijalizovane i vazda vidim neke negativne stvari. npr kad vidim da kukiz traje mjesec dana odma znam da tu nema skoro nikakve konverzije.

sad sa ovim novim amz sajtom ću obrađivat teme koje se bave proizvodima od 100+ dolara pa će nadam se i zarada bit bolja.

hah nije baš ni prebrzo, a ni posjeta nije bog zna kakva. @Jeronimo034 je objasnio kako se za manje od godinu dana razvali sa sajtom. ajd ako ti se bude dalo daj izvještaj kako ide sa skimlinks

Isprobaj CJ affiliate. Ja ga već dugo koristim i jedan je od najboljih na svijetu. Premda ja ne koristim kao ti moj website i content marketing pa tu ne znam kako bi se pokazao. Ali kao što sam rekao, ako bez oglašavanja uspiješ dovesti toliko ljudi na stranicu, uz content marketing lako ćeš uspjeti kreirati ogromnu email listu. A smatra se standardom/prosjekom da svaki
prikupljeni mail/član liste vrijedi $2 mjesečno. Po mojim osobnim iskustvima, znaju i više vrijediti

@anja1 da li na ovom sajtu koji nema amp imas cloudflare postavljen?

mislim da nisu moji sajtovi dobri za pravljenje email listi. Jer eto npr ti pokloni tu ljudi dođu na neki članak tipa pokloni za sekretarice. dođu vide predloge i odu na amazon kupit nešta od predloženog, ne vidim zašto bi neke se subskrajbovao na ovakav sajt. da je tematika lupam oko kafe ko onaj prvi sajt pa ajd vjerovatno ima smisla. moguće da griješim. nikad do sad nisam pravio mail liste.

nemam. imao sam na prošlom prodanom sajtu sa poklonima cloudflare i čini mi se da nije toliko ubrzao sajt, ne mogu se tačno sjetit.