Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Jel kupuješ slike ili plaćaš nekome da ih pravi za tebe?

p.s. ako se može znati u kojoj ti je niši sajt i koliko je star?

Placam pisce koji slikaju za mene ili vec imaju slike od prije. Ili ih kupujem na Deposit photos ako nađem dobre.

Ne bih bas nišu otkrivala jer je dosta specifična, ali ajmo rec da bi spadalo u neku “home” nišu. Web je star 5 godina.

Aha, i ja sam gledao taj deposit photos, stvarno su najjeftiniiji…

Hahah nemaš frke :slight_smile: Nego me više zanimalo koliko je star sajt i to. Ako je u nekoj home niši, onda se sigurno da naći zanimljivih affiliate programa na Share a Sale i CJ-u…

A pisce nisi uspjela pronaći za jeftinije?

Pisce placam koliko mislim da zasluzuju, makar i dalje mislim da ih potplacujem posto su native english. Jos im i planiram dignut “plaću” hah. Poceli su pisat za $25 kod mene pa sam digla prvo na $30 pa na $35, i jos planiram dizat kako se zarada poveca. Jer bez tih pisaca ne bi bilo ni web stranice tako da zelim osigurat da ne odu ca. Ovi moji pisci se ful razumiju u nišu jer se time bave i neki genericki pisci ih ne bi mogli zamijenit. Mislim mogli bi ali bi stranica izgubila na kvaliteti i ljudi se ne bi vise vracali, a ja pokusavam stvorit citateljstvo koje ce se stalno vracat.

Imam par clanaka koje planiram objaviti a vezani su za black friday, cyber monday… medjutim glupo je da se sada pojave na pocetnoj stranici, a htio bi do tih datuma da rangiraju…

da li ce se nesto negativno odraziti na sam sajt ako ih sada objavim a datum stavim na proslu godinu (na sajtu se datum nigdje ne prikazuje) tako cu izbjeci da se nadju na pocetnoj medju novijim objavama a opet bit ce tu na sajtu…

@anja1
Ja nemam sta novo da dodam ovom posljednjem izvjestaju gore…Nemam vremena za sajtove, ali bacim oko povremeno sta se kod vas desava. Tebi vidim ne ide lose. Dobijem zelju da sto prije krenem i ja kad vidim tvoj izvjestaj.

1 Like

nije loše, ne žalim se, ovakav start nisam nikada imao, valjda će nastavit u sličnom ritmu i da me gugl neće puno zajebavat.

ja sam nik vujičić amazonaca. eo sam sam sebe motivisao pokretanjem ove priče i objavih 2 članka danas. neš se kilavo osjećam pa ne znam oću li moć još jedan, al sutra bez 4 objavljena članka neću pričat sa sobom.

pa dobro je i to, kad nema loših vijesti, a najbitnije vrijeme za tvoj sajt će krenut uskoro i u tom periodu bi bilo lijepo da te gugl dodatno ispoštuje.

@anja1 Nema kod mene nista novo. Ne radim bas.

Jel radi iko njemacki amazon aff?

Ako neko ima sajt na prodaju, neka mi pise.

Imam ja reviewo net i org
Pokrenio sam ih negdje krajem prošle godine.
Al nisu se nešto dobro pokazali do sad.

Iako su loši, 200€ sam zaradio na njima.

Ovo nije Amazon sajt ili ja ne vidim Amazon linkove?

ClickBank
Kod njih je provizija 50% do 75%

@anja1 sorry, mene je google posljednjim update malo srozao. Nisam ništa imao posjeta pa tako ni prodaja.

Evo u par dana se nešto pomaklo na bolje, valjda kako si me spomenuo :smiley:

Kako nam ti dijeliš savjete i daješ jako dobre upute, dužan se osjećam baciti koji screenshot :slight_smile:

2 Likeova

@komentar kad izaberes prave KWe sve ide lakse :face_with_hand_over_mouth:

mač sa dvije oštrice

Da li je ovo neka greska?
Cudna pojava,108 prodaja u jednom danu …

Nije nije, vjerojatno je ista osoba. Meni je jučer netko kupio preko 30 proizvoda, isto dosta hrane.

KW-e nalazis preko Ahrefsa? Uzela sam pre neki mesec Ahrefs na mesec dana, ali iskreno nisam imala pojma kako da nadjem lake keyworde, izvukla sam spisak nekih keyworda sa oko 10-30 mesecnih pretraga a konkurencija je 0, da li je to okej?

Kada bi postojao servis gde upisete zeljene podatke a on vam kreira video za amazon affiliate da li je dovoljno ovo:

prva opcija- ubacis direktan url do proizvoda
druga opcija ubacis vise proizvoda i kao top ili najbolji ove nedelje meseca
treca. opcija upises samo kategoriju i servis sam trazi po nekim parametrima proizvode

Ova treca opcija bi bila automatika, ali po kojim parametrima bi trebalo da se kreiraju videi ?