Pitanja oko Amazon affiliate sajta

@freemind ja pročitah par puta i nisam siguran da shvatih. Ako shvatih ti si zainteresovan da pravis servis koji ce nudit pravljenje videa sa informacijama sa amazona pa te zanima kako da dodjes do tih informacija na amazonu, preko kojih parametara? Jel to? Ako je to po meni odlična ti je ideja i čudno mi je da je neko nije ranije realizovao. Dakle ti bi radio otprilike kao aawp plugin samo te slike podatke tabele reviewse ne bi ubacivao u wp u post nego bi od toga pravio videe? jel tako? ako je tako to može bit bukvalno mašina za pravljenje novca ako se amazon ne bi bunio protiv takvih videa, al vjerujem da ne bi jer ima puno sličnih videa, a pogotovo ako se odradi to da vizuelno izgleda pristojno. ako je ovako kako ja pretpostavljam možda bi najbolje bilo da pročačkaš po dokumentaciji raznih amz aff plugina i kako oni rade sa kojim parametrima. ovaj spomenuti aawp je jedan od najpoznatijih. međutim svi ti plugini rade preko Product Advertising API a da bi tome dobio pristup moraš imati bar jednu prodaju preko amz aff programa u posljednjih 180 dana. čini mi se da si zborio da ne radiš sa amazonom pa onda nećeš imati pristup Product Advertising API-ju. Inače preko tog PA API ima tona parametara za uvoz, featured slika, galerija, bulet lista opisa, reviews, best seling liste po ključnim riječima, proizvodi u okviru određene cijene, ocjenu proizvoda i dosta drugih stvari. uglavnom sam ćeš vjerovatno bolje skontat preko plugin dokumentacije kao i preko dokumentacije tog amazonovog Product Advertising API.

ako misliš skrapovat informacije direkt sa amzona nagađam da će bit teže odredit sve parametre. nagađah šta tražiš dok pisah ovo jer nisam siguran dal shvatih valjano pa možda sve ovo napisano nema baš veze sa tim šta si ti imao na umu.

1 Like

hvala na odgovoru, generalno si dobro shvatio, jedino kod dela za prikupljanje informacija- znam odakle da uzimam nego me zanima iz ugla nekog kome treba video za amazon proizvode sta bi voleo da ima od opcija , pogotovo kod ove automatike, da upise samo kategoriju, i da dobija gotove videe za youtube ili licni sajt, recimo mozes da izmislis sta hoces da imas program koji sam pravi videe, sta bi mu sve dao od opcija …

Evo i moj update nakon nekog vrimena, sorry nisam bas bia aktivan po forumu:

Ovaj web sam kupio krajem 11. miseca prosle godine za nekih 5k$, zaradivao je 150-180$ misecno… Malo sam prepravio starije clanke i narucio backlinkova u vrijednosti nekih 1k$ i evo polako mogu viditi rezultate

  1. misec prosle godine

Zadnjih 30 dana

Nišu ne želim otkrivat, al mogu samo reći da je trenutno jako pogođena covidom (sport), tako da smatram da bi web triba lagano ići prema gori.

Zada sam si cilj da dignem web do 700$ mjesecno do kraja godine pa bi ga onda vrlo vjerojatno isa prodat, no jos se nisam konkretno odlucia. Vidit cemo kako bude islo.

5 Likeova

@freemind aha. ja bih volio da ima opcija pravljenja ovih best selling lista https://www.amazon.com/Best-Sellers-Baby-Car-Seats/zgbs/baby-products/1272297011/

onda takođe da se može napraviti custom lista tj lista sa proizvodima koji su manuelno odabrani, dal preko cijelog url-a https://www.amazon.com/Disney-Baby-Convertible-Minnie-Sweetheart/dp/B07DTLH4V9/ ili samo ovaj B07DTLH4V9, bilo bi dobro da se može uključiti titl, slika (ili sve slike), ocjene proizvoda, bulet lista karakteristika proizvoda, ocjena, reviewsi, da se titl, reviewsi, opis mogu skratiti tj kastomizovati. sad pored ovog dijela sa potrebnim podacima bilo bi dobro da program taj što planiraš ima nekih vizuelnih opcija, npr kad se listaju karakteristike proizvoda da ide jedan po jedan bulet, da ima odredit koliko će vremenski šta trajat te pokretne slike i informacije kao i one moving efekte lijevo desno gore dole i sl kad dolaze i odlaze novi proizvodi sa liste. da ima gotove templejte za pozadinu i da automatski odrađuje te efekte u par klikova to bi bilo idealno. mislim da je ovaj vizualni dio jednako važan ako možda ne i važniji od svih info. Iako mi se kod ovog ne sviđaju efekti ič, ovako nešta https://www.youtube.com/watch?v=A5EpKS8DlUA

možda bi neki željeli i text to speach opciju. eto ne znam jel pomogoh išta sa ovim informacijama.

fino si je pokrenuo. sa srećom i da pređe brzo tih zacrtanih 700$.

3 Likeova

Svaka cast, ne bi bilo lose da napises odakle si narucivao backlinkove posto ocigledno da su kvalitetni :slight_smile: Da li na Upworku ili negde drugde? Koliko backlinkova si dobio za 1000 dolara?

Hvala :slight_smile:

Vecinu sam narucio preko BHW foruma, dok sam neke narucia preko manualnog outreacha

Pozz da li se i vama ovo dogadja (indexed, not submitted in sitemap), da li je ovo problem neki ili sta? Ako jest kako da ga rijesim :slight_smile: hvala

Moj glavni sajt. Ako imas sajt.com/sitemap (ili neka druga verzija preko plugina nekog) nema sta da dodajes, google sam pokupi sta treba.

Meni je od pocetka godine katastrofa, pale su pozicije, pogubio sam neke featured snippets a zarada se srozala skoro na nulu. Kako je kod vas :slight_smile: ?

Ja tek pocela sa novim sajtom, tek mi je indeksiran homepage :slight_smile: Imam dobar osecaj, uspecu sad ili nikad. Ono sto sam htela da pitam je struktura review clanka. @drmrgood Mislim da si bas ti pisao o boldovanoj kljucnoj reci u uvodu? Koliko podnaslova imate, da li u podnaslovu koristite kljucnu rec? Da li imate Pros and Cons sekciju? Da li i u zakljucku ide boldovana kljucna rec? Da li dodajete video, native reklamu sa amazona i gde tacno? Mislim da @Jeronimo034 ima dobre rezultate sa native reklamama?

Da,native reklame su super, ja ih na kraju clanaka stavljam. 30% ukupnog prihoda mi prave.

1 Like

Da li pravis custom ili koristis one gotove? Mislim da je velicina jako bitna za konverziju…

Obavezno custom, stavljas relevantne produkte. Ja pravim 2*4. I prvih 4 stavim produkt koji je obradjen u postu i 2-3 kinkurentne opcije. Ispod mogu neke skuplje opcije, cisto zbog psihologije da je ovaj jeftiniji pa da ga zato kupe.

3 Likeova

To su ti sitni saveti zlata vredni :slight_smile:

1 Like

Rangira taj clanak sto ga imam. preko yoasta su mi ukljucene sitemaps i tamo u wmt dodao ih. Vjerujem onda da je to to

Jel native stavljas na buying i review clanke a kako ih stavljas na info clanke, isto na kraju ili ih rasporedis po textu?

Zasto bi stavljao u info clanak? U info clanak ide adsense, i sa ovim trenutnim provizijama US klik mu dodje skoro ko prodaja a izgleda prirodnije.

Nemam adsense racun a ni posjete dovoljno za njega jos pa pitam da li moze native ovdje reko da vidim tvoje misljenje

Koliko vidim to nije problem to je samo nije ubačeno sitemap ali vidim da imaš yoast za koji dan bude bilo ubačeno ! Ali ovo je problem:

U redu hvala ti puno