Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja ipak ne bih preterano vodio racuna o tome dok god je sitemap na sajtu kako valja.

Da točno, ali ovo nema veze sa sitemap-om nego do google ima problema sa index-om koji nije povezan sa stranicom nego je problem do googla !

Pa pise da je indexirano ali da samo nije dodato u sitemap koji je dodat u SC. Ali ako URL postoji na sajt.com/sitemap.xml onda nema problema.

Da, točno ali ovdje se radi o Home page i sigurno je u sitemap.xml isto tako i ostali postovi su u sitemap.xml ali opet Google kaže da nisu niti ne javlja neku grešku ! To je isti problem kao prošle godine kada je Google de-index puno stranica. Meni je na nekima počeo oko Nove godine ili kao na ovoj 16.01.2021.

Nego jesi se pokušao igrati sa GMB za Affilate stranice i da li ima smisla ?

Ma to je neki individualni problem, kao ja sto sam imao prosle godine. Ako pise da je indexirano onda jeste sigurno. Google kaze da iako je stranica indexirana, to ne znaci nuzno da ce da bude i pokazana u pretrazi.
Imas bukvalno isti problem kao i ja prosle godine, samo sto se kod tebe bas oteglo…
Jesi li probao indexere?

A sta mislis pod ovim GMB, ne idu mi skracenice nikako :smiley:

Ali ovu mi se je desilo na nekih 10 x stranica uspio sam ih 7 vratiti ali ono sa Indexerima ne radi probao sam ali ništa.Probao sam i na forumu od GSC ali ništa da znam da je isto ali isto negdje u 12.mjesecu Google rekao da je popravio taj problem.A GMB je Google My Bussines recimo otvorio GMB u New York i sada svaki put kada objavim na stranici isto tako odmah objavim na GMB (to sa plugin-om) razmišljam opet u NY živi 15 miliona . Pa da probam to sam krenuo ovaj tjedan pa da vidim da li ima kruha od toga?

Znam da malo malo pa citam kako je Google obrisao brdo biznis naloga jer su fake. Tako da sta znam, ja ne volim takve stvari, ono moze da radi neko vreme, ali ako nije bazirano na zdravim temeljima, ne bih trosio nesto preterano vremena.
Mada opet i kad radi Aff sajt, radis ga na zdravim temeljima, pa se desi da ga neki apdejt prehebe. U ovom GMB slucaju me vise strah nekog da ga nazovem tako licnog bana od strane Google-a, jer koliko kapiram to je na neki nacin izigravanje sistema ili sam lose razumeo?

Da li neko koristi AAWP plugin? Ne mogu nikako da ga povezem, pise mi Request throttled ili tako nesto.

Nesto se desava kod mene na mom Amazon nalogu,
Vec sedam dana nema ni jedne prodaje sto je malo zabrinjavajuce.

Kada bi svaki dan bio ovakav, moglo bi se :slight_smile: (da se malo pohvalim)

  • bile su jos dvije narudzbe za koje nije jucer legla provizija, valjda ce danas…

7 Likeova

Koliko imas pageviewsa na tom siteu?

To je poso haha, svaka cast :slight_smile: a ja mislio da je moja bila odlicna (450$ vrijednost artikla) haha

1 Like

Kad sam ga kupia bilo je nekih 90-140 dnevno, sada je na 240-300 dnevno

92% posjete je iz USA

1 Like

Da li je moguce da na naslovnoj prikazujem “random” clanke iz razlicitih kategorija?

P.S.Ja i dalje cekam odgovor za AAWP plugin, nikako da mi proradi :frowning:

Sta ti ne valja sa aawp, ja ga imam i radi normalno.

Pokušaj prvo update PHP na najnoviju verziju a zatim imaš u AAWP pod amazon API UKLJUČITI


a onda probaj Conten Egg ? da nije problem u Amazon API ?

Probacu sutra pa javljam, hvala! U medjuvremenu imam jos jedno pitanje, tacnije treba mi preporuka za free keyword finder, za long-tail keyworde bez konkurencije, kako to nalazite? To mi je bas slaba tacka, znam da je @Jeronimo034 ekspert za to.

Ne postoji tool koji ce da ti kaze da li je nesto easy ili ne, samo maneulnim gledanjem KWa mozes da znas da li je nesto easy ili ne. Toolovi sluze da ti daju sugestiju za neki KW, a tezinu sama moras da ocenis.

1 Like

Kad interlinkujem clanke koliko clanaka smijem linkovati na isti clanak jer mi je to review clanak i uklapa se bar u 5 6 buying guides clanaka