Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Nije ovo gift sajt, nego samo odg na ono sto Kosana pitala jel radim ista oko googla. Nmg rec nichu, al eto generalno, jako siroko, ima mnogo stvari o cemu moze da se pise. Ima nekoliko takvih al nijedan nije gift… e sad, radim ja na engleskom gift sajt, ali nisam objavio jos nista, sve sacuvano kao draftovi (tek 6 clanaka)… ali imam i prevodioce spremne od ranijih sajtova, pa ce to ici na druge jezike pa cemo vidjet hocel bit vajde od toga. Do kraja godine, nadam se 6-7 sajtova van engleskog, sa nekih 100-150 clanaka, pa nek se kisele do sledece godine

1 Like

Woow… Top. Znači da onda baš moraš biti stručnjak da pretjeraš sa linkovima… Doduše što ti kažeš, malo slika, malo ime, malo button, nakupi se… Bitno da je dobro za iskustvo korisnika, i tjt.

Anja kad ti već odgovaram, evo i jednog pitanja. Je li moguće da Google više blagonaklono gleda “Page” nego “Post”. Znači rankira mi se jedan page u kojem sam preporučio 2 proizvoda, nema sve zajedno 600 riječi teksta (i to se rankira na br. 1 ispred dosta jačih sajtova)… A post di sam baš bio detaljan o tim proizvodima - nema ga ni na vidiku.

Da li je moguće da korisniku vise odgovara page u kojem si preporucio 2 proizvoda, bez puno pisanja i komplikovanja, ali je user expirence za korisnika jednostavniji od posta u kojem si detaljno opisao proizvode, mozda zbog toga sto za proizvode koje prodajes nema potrebe da se detaljno opisuju. Samo skromno razmisljanje jednog pocetnika.

1 Like

Ma za ux je sigurno dobra, ali ja nju nikad nisam pisao za SEO, vec samo da linkam na to sa svojih drugih clanaka. I stavio dva proizvoda, jedan koji bas preporucam i jednu budget verziju i tjt…

Jucer gledam 1. U rezultatima hahah

Znaci ti si sa drugih postova interno linkao na taj page, jel? Pa onda je logicno da bolje rangira od tih postova. Interni SEO u principu i jest to, sam sebi takorec dajes “beklinkove” za topik koji hoces da rangira

Jest, ali fora je da nisam bas puno linkao… i da jesam, 600 rijeci i jos mal ahthority

Nema to veze, sve ovisi o konkurenciji. Ja sam sa svojim sajtom sa 90% postova u top 10 za glavni keyword. Ako si smisleno radio interlinking, napisao dobar tekst a konkurencija nije prejaka mozes biti prvi, zasto ne

1 Like

Amazonci, kakva je situacija sa zaradom ovih dana? :money_with_wings:

Klikovi duplo vise nego inace, zarada 3 puta vise nego inace. Jucer je bio rekord zarade: $1023 u jednom danu :smiley:

12 Likeova

Bogami lepo! Kod mene takodje dobro piči, juče zarada bila nešto preko $300 :slight_smile: Kad bi tako bilo svaki dan bilo bi dobro.

6 Likeova

Kod mene ništa jer još uvijek nisam podigao posjetu - i dalje stoji na 30 UV. Zasad posjeta stagnira, ima klikova nešto sitno ali prodaja niti jedna.

1 Like

Kod mene klikovi blago povećani, ništa posebno, ali su naručili jučer dosta stvari više nego inače. Iako nije blizu vašim zaradama, valjda će jednom i do toga doći hahah (bit će nekih $50-60 provizije za jučerašnji dan kad sve dostave)

Čak mi je opet sa niche challenge sajta netko nešto naručio, i to ovaj put vezano uz nišu

2 Likeova

padam u nesvjest! :joy: :+1:

Koliki procenat od tog ti je bio affiliate, a koliki oglasi?

To je samo od Amazona, od oglasa cu saznat za 2 min (u 4 sata) tad se refreshaju info

Ovo ce bit novi rekord na stranici, izmedu 1250 i 1300$ u jednom danu sveukupno

8 Likeova

Bogati, eto plaće u jednom danu haha :smiley: Svaka čast!!

Čestitke!

Na kojoj cifri je brojač članaka?

Haha hvala, bilo je tocno 1285$

Gracias! :smiley:
Ne razumin bas sto mislis s cifrom brojaca clanaka? Mozes malo pojasnit? :smiley: Mrtav sam umoran pa mi mozak bas ne radi haha

Misi koliko si clanaka objavio. Da ne cekas.

2 Likeova

Bravo.

Koji cilj dalje sa zaradom? Je li sada postaje dosadno kada si dosegao ovaj iznos po danu ili je cilj jos veci?

Upravo to :slight_smile: